IT, City Golf Tour FINAL, Haga BGK

Uppdaterad: 2022-09-11   17:04Hämta nya sidor automatiskt

Välkommen till Finalen av City Golf Tour 2022



Lördag 10/9

Kl 14:45: Från att ha varit mulet och lättare regn har regnet nu tilltagit men spelet fortsätter.Kl 15:05 Beslut fattat att avbryta lördagens spel när varv 3 är färdigspelat.
Varv 4 flyttas till söndag kl 08.00.
Kl 15:45 Lördagens spel avslutat.


Söndag 11/9
Kl 10:47: Det är klart att det kommer att bli sudden mellan 7 spelare om plats 32 till cupen.
Den sista platsen togs av Eddie Söderlund.

Åttondelsfinalerna startar 12.30
Kvartsfinalerna startar 13.30
Semifinalerna startar 14.30
Match om tredje pris följt av final startar kl 16.00
Söndagens spel avslutat kl 17.00

Resultat


Upp | Startschema | Resultat | Matcher | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

16 - dels-final V6 8 - dels-final V7 Kvartsfinal V8 Semifinal V9 Final V10 Vinnare
1 Hans Olofsson 25 Eddie Söderlund 27 Alexander Malina 25 Alexander Malina 26 Alexander Malina 31 Christer Timvik
32 Eddie Söderlund 24
16 Alexander Malina 26 Alexander Malina 26
17 Gunnar Bengtsson 27
8 Frank Bisesi 28 Frank Bisesi 30 Mikael Poduschkin 27
25 Bengt Neuman 31
9 Mikael Poduschkin 25 Mikael Poduschkin 26
24 Peter Söderlund 27
4 Johan Carlsson 28 Alexander Dahlstedt 25 Alexander Dahlstedt 24 Alexander Dahlstedt 28
29 Alexander Dahlstedt 26
13 André Söderlund 26 André Söderlund 32
20 Patrik Wass 26
5 Joakim Ring 24 Joakim Ring 24 Morgan Munter 25
28 Christer Sjögren 30
12 Mats Eisenschmidt 27 Morgan Munter 24
21 Morgan Munter 24
2 Mattias Hägglöf 24 Oscar Holmlund 25 Oscar Holmlund 30 Christer Timvik 24 Christer Timvik 25
31 Oscar Holmlund 23
15 Christer Söderlund 23 Christer Söderlund 26
18 Anders Schedin 25
7 Mike Johnson 27 Mike Johnson 29 Christer Timvik 25
26 Pauli Kuikka 30
10 Thomas Holmlund 28 Christer Timvik 26
23 Christer Timvik 26
3 Kevin Sundström 25 Kevin Sundström 24 Kevin Sundström 25 Kevin Sundström 25
30 Milan Bilén 30
14 Fredrik Tagesson 30 Eric Bohlin 49
19 Eric Bohlin 28
6 Einar Mattsson 23 Einar Mattsson 31 Martin Lundell 29
27 Robert Gustavsson 31
11 Martin Holmlund 30 Martin Lundell 24
22 Martin Lundell 28
3:e - 4:e   3:a
Alexander Dahlstedt 27 Kevin Sundström
Kevin Sundström 26

Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 Snitt Diff Tot Par
1 Christer Timvik Haga BGK 29 27 27 27 25 26 26 25 24 25 26,1 5 261 -99
2 Alexander Malina Uppsala BGK 27 28 27 24 28 26 26 25 26 31 26,8 7 268 -92
3 Kevin Sundström Sundbybergs BGK 24 28 25 24 23 25 24 25 25 26 24,9 5 249 -111
4 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 30 26 28 27 25 26 25 24 28 27 26,6 6 266 -94
5 Mikael Poduschkin Sundbybergs BGK 25 24 26 28 26 25 26 27     25,9 4 207 -81
6 Morgan Munter Sundsvalls BGK 28 26 28 27 26 24 24 25     26,0 4 208 -80
7 Oscar Holmlund Sundsvalls BGK 32 27 28 25 24 23 25 30     26,8 9 214 -74
8 Martin Lundell Hjelmsjö BGK 28 25 28 26 28 28 24 29     27,0 5 216 -72
9 Joakim Ring Sundsvalls BGK 26 27 25 23 25 24 24       24,9 4 174 -78
10 Christer Söderlund Tyresö BGK 27 26 28 24 28 23 26       26,0 5 182 -70
11 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 24 26 26 25 27 23 31       26,0 8 182 -70
12 Mike Johnson USPGMA 26 22 28 23 29 27 29       26,3 7 184 -68
13 Frank Bisesi USPGMA 26 25 26 24 28 28 30       26,7 6 187 -65
14 Eddie Söderlund Sundsvalls BGK 24 29 31 27 26 24 27       26,9 7 188 -64
15 André Söderlund Sundsvalls BGK 30 26 25 27 24 26 32       27,1 8 190 -62
16 Eric Bohlin Tantogårdens BGK 25 26 27 31 25 28 49       30,1 24 211 -41
17 Mattias Hägglöf Sundbybergs BGK 24 26 25 25 23 24         24,5 3 147 -69
18 Hans Olofsson Kungälvs BGK 25 26 27 24 20 25         24,5 7 147 -69
19 Johan Carlsson Haga BGK 24 23 29 25 24 28         25,5 6 153 -63
20 Thomas Holmlund Sundsvalls BGK 24 26 27 28 24 28         26,2 4 157 -59
21 Mats Eisenschmidt Askims BGK 26 25 26 30 25 27         26,5 5 159 -57
22 Anders Schedin Sundbybergs BGK 27 27 28 29 23 25         26,5 6 159 -57
23 Patrik Wass Haga BGK 27 28 28 29 22 26         26,7 7 160 -56
24 Gunnar Bengtsson Askims BGK 27 29 28 25 25 27         26,8 4 161 -55
25 Peter Söderlund Sundsvalls BGK 30 27 27 25 26 27         27,0 5 162 -54
26 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 29 26 26 25 26 30         27,0 5 162 -54
27 Fredrik Tagesson Olofströms BGK 21 27 27 27 30 30         27,0 9 162 -54
28 Pauli Kuikka Askims BGK 26 24 27 27 31 30         27,5 7 165 -51
29 Christer Sjögren Sundbybergs BGK 27 25 28 29 27 30         27,7 5 166 -50
30 Bengt Neuman Sundsvalls BGK 30 25 27 25 28 31         27,7 6 166 -50
31 Milan Bilén Gullbergsbro BGK 28 23 28 28 29 30         27,7 7 166 -50
32 Robert Gustavsson Örebro BGK 27 27 28 26 28 31         27,8 5 167 -49
Kval - 32 spelare fortsätter efter varv 5
33 Vojtech Miksovsky Adventure Golf Horní Bezdekov 28 29 27 26 27           27,4 3 137 -43
34 Kari Hakala Gullbergsbro BGK 28 28 29 25 27           27,4 4 137 -43
35 Daniel Vlcek Adventure Golf Horní Bezdekov 25 27 27 30 28           27,4 5 137 -43
36 Amir El Quachani Gullbergsbro BGK 24 27 29 28 29           27,4 5 137 -43
37 Seve Kukielka Gloucester Aces Minigolf Club 30 25 27 29 26           27,4 5 137 -43
38 Erik Hjalmarsson Skönsbergs SK 24 28 30 29 26           27,4 6 137 -43
39 Annelie Lundell Malmö BGK 27 27 28 27 29           27,6 2 138 -42
40 Ove Halén Örnsköldsviks MGK 29 31 24 23 31           27,6 8 138 -42
41 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK 28 28 28 28 27           27,8 1 139 -41
42 Andrew Edmonds Adventure Golf Horní Bezdekov 27 30 27 30 25           27,8 5 139 -41
42 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 29 26 29 30 25           27,8 5 139 -41
44 Anders Lönnkvist Askims BGK 26 28 29 29 28           28,0 3 140 -40
45 Robert Majlöv Askims BGK 28 26 30 27 29           28,0 4 140 -40
46 Alexander Timvik Haga BGK 28 28 29 30 26           28,2 4 141 -39
47 Michael Karlsson Olofströms BGK 29 31 28 28 27           28,6 4 143 -37
48 Björn Carrö Södertälje BGK 29 26 30 27 31           28,6 5 143 -37
49 Pär Hinds Sundsvalls BGK 31 29 27 28 30           29,0 4 145 -35
50 Marco Arancibia Sundbybergs BGK 25 27 31 34 28           29,0 9 145 -35
51 Roger Svensson Tyresö BGK 35 31 23 26 31           29,2 12 146 -34
52 Staffan Lundblad Gullbergsbro BGK 29 31 32 26 30           29,6 6 148 -32
53 Jan Söderqvist Södertälje BGK 30 25 28 28 37           29,6 12 148 -32
54 Jens Bergström Askims BGK 34 32 31 26 26           29,8 8 149 -31
55 Mari Hinds Sundsvalls BGK 29 34 31 27 32           30,6 7 153 -27
56 Christoffer Säterbro Örebro BGK 33 29 32 28 33           31,0 5 155 -25
57 Christer Andersson Askims BGK 30 34 30 32 30           31,2 4 156 -24
58 Håkan Erlandsson Askims BGK 29 29 35 32 32           31,4 6 157 -23

Upp | Startschema | Resultat | Matcher | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.18.8