NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 3
Uppdaterad: 2023-02-12 20:04
Hämta nya sidor automatiskt
Välkommen till Top-12 Kval 3 söndag 12/2.
Startordning: A- U - C - B
Tävlingen avslutad kl 17.30
Resultat
Upp
|
Startschema
|
Klass A
|
Ungdom
|
Klass C
|
Klass B
|
Rak lista
|
Banstatistik
|
Spik
|
Tävlingsinfo
Klass A
Plac
Namn
Klubb
V1
V2
V3
V4
Snitt
Diff
Tot
1
Robert Gustavsson
Örebro BGK
18
20
20
19
19,3
2
77
2
Jon Björklund
Tantogårdens BGK
22
19
18
21
20,0
4
80
3
Mattias Brännström
Skönsbergs SK
21
21
18
20
20,0
3
80
4
Christer Söderlund
Tyresö BGK
21
21
20
21
20,8
1
83
5
Robin Andersson
Örebro BGK
18
21
24
20
20,8
6
83
6
Björn Carrö
Södertälje BGK
21
21
22
20
21,0
2
84
7
Karin Olsson
Uppsala BGK
22
20
22
20
21,0
2
84
8
Rasmus Bergqvist
Skoghalls BGK
21
19
21
23
21,0
4
84
9
Jonathan Arab-Ekman
BGK Jönköping
24
20
19
22
21,3
5
85
10
Patrik Wass
Linköpings Bangolfklubb
18
20
23
24
21,3
6
85
11
Krister Magnusson
Tyresö BGK
19
21
23
23
21,5
4
86
12
Tommy Blixt
Eskilstuna BGK
22
20
23
22
21,8
3
87
13
Patrik Eliasson
Tyresö BGK
23
20
20
24
21,8
4
87
14
Anton Eriksson
Skoghalls BGK
22
23
20
23
22,0
3
88
15
Annelie Lundell
Malmö BGK
23
21
23
22
22,3
2
89
16
Anders Hedlund
Södertälje BGK
22
23
24
21
22,5
3
90
17
Alexander Princis
Tantogårdens BGK
22
20
22
26
22,5
6
90
18
Ulf Swedberg
MGK 49 Nyköping
24
21
24
23
23,0
3
92
19
Mikael Karlsson
MGK 49 Nyköping
25
23
21
24
23,3
4
93
20
Johan Andersson
Örebro BGK
20
28
22
25
23,8
8
95
21
Magnus Mårtensson
Örebro BGK
26
29
22
20
24,3
9
97
22
Lars Eriksson
MGK 49 Nyköping
29
22
21
26
24,5
8
98
Upp
|
Startschema
|
Klass A
|
Ungdom
|
Klass C
|
Klass B
|
Rak lista
|
Banstatistik
|
Spik
|
Tävlingsinfo
Ungdom
Plac
Namn
Klubb
V1
V2
V3
V4
Snitt
Diff
Tot
1
Amanda Eriksson
Eskilstuna BGK
34
29
36
33,0
7
99
2
Emanuel Lippert
Eskilstuna BGK
34
35
33
34,0
2
102
3
Moa Björklund
Tantogårdens BGK
38
34
34
35,3
4
106
4
Albin Gustavsson Ekebom
Eskilstuna BGK
43
46
36
41,7
10
125
5
Rasmus Humbla
Eskilstuna BGK
44
43
41
42,7
3
128
6
Hilda Gustavsson Ekebom
Eskilstuna BGK
42
45
49
45,3
7
136
Upp
|
Startschema
|
Klass A
|
Ungdom
|
Klass C
|
Klass B
|
Rak lista
|
Banstatistik
|
Spik
|
Tävlingsinfo
Klass C
Plac
Namn
Klubb
V1
V2
V3
V4
Snitt
Diff
Tot
1
Patrik Vikström
Eskilstuna BGK
27
21
23
24
23,8
6
95
2
Joel Karlsson
Tantogårdens BGK
23
24
24
24
23,8
1
95
3
Eva Prennfors
Örebro BGK
28
23
23
25
24,8
5
99
4
Stefan Johansson
Örebro BGK
25
26
25
24
25,0
2
100
5
Carolin Svensson
Tyresö BGK
26
22
21
32
25,3
11
101
6
Arne Backman
Tantogårdens BGK
25
22
25
30
25,5
8
102
7
Bengt Ohlsson
Eskilstuna BGK
25
27
26
27
26,3
2
105
8
Peter Vicary
MGK 49 Nyköping
29
27
24
25
26,3
5
105
9
Jan Åke Andersson
MGK 49 Nyköping
30
26
24
25
26,3
6
105
10
Patrik Wessling
BGK VK-78
28
28
28
24
27,0
4
108
11
Anders Bergqvist
Hofors BGK
30
27
25
27
27,3
5
109
12
Gustav Westman
Mosås BGK
29
25
29
27
27,5
4
110
13
Gunilla Arkäng
MGK 49 Nyköping
30
28
24
28
27,5
6
110
14
Anders Landström
Hofors BGK
27
26
35
23
27,8
12
111
15
Albin Leanders
Hofors BGK
28
30
27
27
28,0
3
112
16
Magnus Sjöö
Djulö BGK
26
30
26
31
28,3
5
113
17
Johan Eklund
Umeå Bangolfklubb
32
24
25
32
28,3
8
113
18
Lars-Olof Andersson
Strängnäs BGK
26
30
29
29
28,5
4
114
19
Conny Pihl
Enköpings BGK
30
29
31
26
29,0
5
116
20
Mikael Richtnér
Sundbybergs BGK
34
30
29
23
29,0
11
116
21
Ginalyn Robertsson
Mosås BGK
26
33
30
28
29,3
7
117
22
Benny Karlsson
Eskilstuna BGK
34
27
31
25
29,3
9
117
23
Christian Modén
Hofors BGK
32
31
28
27
29,5
5
118
24
Ann-Catrin Borgert
Örebro BGK
28
29
34
28
29,8
6
119
25
Benny Eriksson
BGK VK-78
39
28
24
28
29,8
15
119
26
Maria Gyllander
Mosås BGK
35
32
31
23
30,3
12
121
27
Bengt-Åke Pettersson
Linköpings Bangolfklubb
30
32
34
27
30,8
7
123
28
Anders Sandberg Karlsson
MGK 49 Nyköping
28
32
41
23
31,0
18
124
29
Ralf Hedström
Tantogårdens BGK
33
27
39
28
31,8
12
127
30
Lars-Göran Guldbrandsson
Umeå Bangolfklubb
38
33
31
29
32,8
9
131
31
Anna-Karin Nordberg
Tantogårdens BGK
38
41
30
25
33,5
16
134
32
Herbert Lippert
Eskilstuna BGK
32
36
39
32
34,8
7
139
33
Birgitta Lundgren
Stora Tuna BGK
40
30
35
37
35,5
10
142
34
Anna Arab
BGK Jönköping
33
43
33
34
35,8
10
143
35
Arne Andersson
Tantogårdens BGK
43
35
40
45
40,8
10
163
Upp
|
Startschema
|
Klass A
|
Ungdom
|
Klass C
|
Klass B
|
Rak lista
|
Banstatistik
|
Spik
|
Tävlingsinfo
Klass B
Plac
Namn
Klubb
V1
V2
V3
V4
Snitt
Diff
Tot
1
Filip Björklund
Tantogårdens BGK
21
24
25
22
23,0
4
92
2
Bertil Ohlsson
Eskilstuna BGK
22
24
23
24
23,3
2
93
3
Roberth Hummelgren
Djulö BGK
27
24
25
19
23,8
8
95
4
Ingela Eriksson
Djulö BGK
22
23
26
24
23,8
4
95
5
Bernt Gustavsson
Södertälje BGK
23
24
25
25
24,3
2
97
6
Stig Pettersson
Stora Tuna BGK
28
26
22
25
25,3
6
101
7
Peter Lindqvist
Djulö BGK
23
20
35
23
25,3
15
101
8
Marco Arancibia
Sundbybergs BGK
26
26
23
27
25,5
4
102
9
Peter Elfvén
Uppsala BGK
22
28
30
23
25,8
8
103
10
Stefan Wigö
Eskilstuna BGK
25
25
29
25
26,0
4
104
11
Erik Hjalmarsson
Skönsbergs SK
25
29
23
28
26,3
6
105
12
Joakim Lindström
Strängnäs BGK
25
22
26
32
26,3
10
105
13
Pirkko Maaninka
Eskilstuna BGK
23
28
29
27
26,8
6
107
14
Moshe Arad
Tantogårdens BGK
27
25
27
33
28,0
8
112
15
Tony Strömberg
BGK VK-78
32
28
28
32
30,0
4
120
16
Anders Schedin
Sundbybergs BGK
31
35
27
33
31,5
8
126
Upp
|
Startschema
|
Klass A
|
Ungdom
|
Klass C
|
Klass B
|
Rak lista
|
Banstatistik
|
Spik
|
Tävlingsinfo
Denna tävling hanteras av
Bangolf Arena
version 2.19.4