NT, MunktellArenan, Top-12 Final

Uppdaterad: 2023-03-26   16:05Hämta nya sidor automatiskt


Välkommen till final av Top-12 i MunktellArenan 25-26 mars 2023.

Starttid 09.00 båda dagarna.

Startordning C - B - A - U

Ungdomarna spelar endast lördag,
övriga spelar 6 matcher lördag och
5 matcher söndag.

Omgång 4 startar kl 12.45

Lördagens spela avslutat kl 16.10

Omgång 10 startar kl 12.30


Tävlingen avslutad 14.50

Resultat

Tabell: Klass C
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Patrik Wessling1170427814
2Anders Bergqvist1154227914
3Anders Landström1170428714
4Carolin Svensson1161426213
5Eva Prennfors1161428913
6Arne Backman1160529612
7Stefan Johansson1151528311
8Patrik Vikström1150629410
9Magnus Sjöö1150628710
10Jan Åke Andersson114073138
11Joel Karlsson114072908
12Bengt Ohlsson112183405

Matcher: Klass C
Anders Landström-Anders Bergqvist +629-23
Magnus Sjöö-Patrik Wessling +327-24
Joel Karlsson-Arne Backman +231-29
Stefan Johansson +7-Eva Prennfors21-28
Carolin Svensson-Jan Åke Andersson +527-22
Bengt Ohlsson-Patrik Vikström +833-25
Magnus Sjöö +5-Anders Landström24-29
Anders Bergqvist-Arne Backman +231-29
Patrik Wessling-Stefan Johansson +731-24
Joel Karlsson +4-Carolin Svensson22-26
Eva Prennfors +9-Bengt Ohlsson28-37
Patrik Vikström-Jan Åke Andersson +627-21
Arne Backman +2-Magnus Sjöö26-28
Stefan Johansson-Anders Landström +429-25
Carolin Svensson-Anders Bergqvist24-24
Bengt Ohlsson-Patrik Wessling +628-22
Jan Åke Andersson +1-Joel Karlsson27-28
Eva Prennfors-Patrik Vikström +731-24
Arne Backman +4-Stefan Johansson24-28
Magnus Sjöö-Carolin Svensson +532-27
Anders Landström +8-Bengt Ohlsson27-35
Anders Bergqvist +1-Jan Åke Andersson26-27
Patrik Wessling-Eva Prennfors +331-28
Patrik Vikström +8-Joel Karlsson23-31
Carolin Svensson +6-Stefan Johansson24-30
Bengt Ohlsson +3-Arne Backman23-26
Jan Åke Andersson-Magnus Sjöö +629-23
Eva Prennfors-Anders Landström +426-22
Joel Karlsson-Anders Bergqvist +325-22
Patrik Wessling +1-Patrik Vikström23-24
Bengt Ohlsson +1-Carolin Svensson22-23
Stefan Johansson +12-Jan Åke Andersson24-36
Arne Backman-Eva Prennfors +224-22
Magnus Sjöö +8-Joel Karlsson22-30
Anders Landström-Patrik Wessling +531-26
Patrik Vikström +3-Anders Bergqvist28-31
Jan Åke Andersson +3-Bengt Ohlsson24-27
Eva Prennfors-Carolin Svensson +323-20
Joel Karlsson +3-Stefan Johansson22-25
Patrik Wessling +7-Arne Backman20-27
Anders Bergqvist +5-Magnus Sjöö23-28
Anders Landström +3-Patrik Vikström27-30
Jan Åke Andersson-Eva Prennfors +432-28
Bengt Ohlsson-Joel Karlsson +127-26
Carolin Svensson +5-Patrik Wessling22-27
Stefan Johansson-Anders Bergqvist25-25
Arne Backman-Anders Landström +229-27
Patrik Vikström +6-Magnus Sjöö22-28
Joel Karlsson-Eva Prennfors +228-26
Patrik Wessling +6-Jan Åke Andersson25-31
Anders Bergqvist-Bengt Ohlsson24-24
Anders Landström +1-Carolin Svensson23-24
Magnus Sjöö +2-Stefan Johansson26-28
Arne Backman +4-Patrik Vikström26-30
Patrik Wessling +6-Joel Karlsson20-26
Eva Prennfors-Anders Bergqvist28-28
Jan Åke Andersson-Anders Landström +730-23
Bengt Ohlsson-Magnus Sjöö +2347-24
Carolin Svensson +4-Arne Backman24-28
Patrik Vikström-Stefan Johansson +731-24
Anders Bergqvist +7-Patrik Wessling22-29
Anders Landström-Joel Karlsson +324-21
Magnus Sjöö-Eva Prennfors +425-21
Arne Backman +6-Jan Åke Andersson28-34
Stefan Johansson +12-Bengt Ohlsson25-37
Carolin Svensson +9-Patrik Vikström21-30

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Patrik Wessling24 31 22 31 23 26 20 27 25 20 29 25,3278
2Anders Bergqvist23 31 24 26 22 31 23 25 24 28 22 25,4279
3Anders Landström29 29 25 27 22 31 27 27 23 23 24 26,1287
4Carolin Svensson27 26 24 27 24 23 20 22 24 24 21 23,8262
5Eva Prennfors28 28 31 28 26 22 23 28 26 28 21 26,3289
6Arne Backman29 29 26 24 26 24 27 29 26 28 28 26,9296
7Stefan Johansson21 24 29 28 30 24 25 25 28 24 25 25,7283
8Patrik Vikström25 27 24 23 24 28 30 22 30 31 30 26,7294
9Magnus Sjöö27 24 28 32 23 22 28 28 26 24 25 26,1287
10Jan Åke Andersson22 21 27 27 29 36 24 32 31 30 34 28,5313
11Joel Karlsson31 22 28 31 25 30 22 26 28 26 21 26,4290
12Bengt Ohlsson33 37 28 35 23 22 27 27 24 47 37 30,9340

Tabell: Klass B
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Filip Björklund11101023721
2Ronnie Lundgren1181224217
3Jan Söderqvist1171327215
4Erik Hjalmarsson1170426014
5Bertil Ohlsson1150628010
6Roberth Hummelgren1142527910
7Ingela Eriksson114162749
8Bernt Gustavsson114162849
9Pirkko Maaninka114073108
10Stefan Wigö114072898
11Peter Lindqvist113172737
12Anders Schedin112093104

Matcher: Klass B
Ronnie Lundgren +6-Anders Schedin22-28
Jan Söderqvist-Bernt Gustavsson +123-22
Pirkko Maaninka-Erik Hjalmarsson +732-25
Filip Björklund +1-Peter Lindqvist26-27
Bertil Ohlsson +2-Stefan Wigö22-24
Ingela Eriksson +4-Roberth Hummelgren24-28
Jan Söderqvist-Ronnie Lundgren +727-20
Anders Schedin-Erik Hjalmarsson +126-25
Bernt Gustavsson-Filip Björklund +626-20
Pirkko Maaninka +2-Bertil Ohlsson26-28
Peter Lindqvist +4-Ingela Eriksson21-25
Roberth Hummelgren +2-Stefan Wigö27-29
Erik Hjalmarsson-Jan Söderqvist +124-23
Filip Björklund +3-Ronnie Lundgren20-23
Bertil Ohlsson-Anders Schedin +232-30
Ingela Eriksson-Bernt Gustavsson26-26
Stefan Wigö-Pirkko Maaninka +428-24
Peter Lindqvist +4-Roberth Hummelgren21-25
Erik Hjalmarsson-Filip Björklund +224-22
Jan Söderqvist +4-Bertil Ohlsson22-26
Ronnie Lundgren +2-Ingela Eriksson19-21
Anders Schedin-Stefan Wigö +933-24
Bernt Gustavsson-Peter Lindqvist +425-21
Roberth Hummelgren +10-Pirkko Maaninka24-34
Bertil Ohlsson-Filip Björklund +527-22
Ingela Eriksson-Erik Hjalmarsson +123-22
Stefan Wigö-Jan Söderqvist +531-26
Peter Lindqvist-Ronnie Lundgren23-23
Pirkko Maaninka +2-Anders Schedin27-29
Bernt Gustavsson +3-Roberth Hummelgren25-28
Ingela Eriksson-Bertil Ohlsson +425-21
Filip Björklund +8-Stefan Wigö23-31
Erik Hjalmarsson +2-Peter Lindqvist19-21
Jan Söderqvist +5-Pirkko Maaninka25-30
Ronnie Lundgren +7-Bernt Gustavsson22-29
Roberth Hummelgren +5-Anders Schedin24-29
Stefan Wigö-Ingela Eriksson +425-21
Peter Lindqvist-Bertil Ohlsson +631-25
Pirkko Maaninka-Filip Björklund +526-21
Bernt Gustavsson-Erik Hjalmarsson +430-26
Anders Schedin-Jan Söderqvist +633-27
Ronnie Lundgren +4-Roberth Hummelgren22-26
Stefan Wigö +2-Peter Lindqvist25-27
Ingela Eriksson +1-Pirkko Maaninka25-26
Bertil Ohlsson +4-Bernt Gustavsson23-27
Filip Björklund +6-Anders Schedin20-26
Erik Hjalmarsson +1-Ronnie Lundgren21-22
Roberth Hummelgren-Jan Söderqvist28-28
Pirkko Maaninka +1-Peter Lindqvist24-25
Bernt Gustavsson-Stefan Wigö +325-22
Anders Schedin-Ingela Eriksson +328-25
Ronnie Lundgren +7-Bertil Ohlsson21-28
Jan Söderqvist-Filip Björklund +323-20
Erik Hjalmarsson-Roberth Hummelgren +325-22
Bernt Gustavsson +6-Pirkko Maaninka26-32
Peter Lindqvist-Anders Schedin +628-22
Stefan Wigö-Ronnie Lundgren +227-25
Ingela Eriksson-Jan Söderqvist +630-24
Bertil Ohlsson-Erik Hjalmarsson +225-23
Roberth Hummelgren-Filip Björklund20-20
Anders Schedin-Bernt Gustavsson +326-23
Ronnie Lundgren +6-Pirkko Maaninka23-29
Jan Söderqvist +4-Peter Lindqvist24-28
Erik Hjalmarsson-Stefan Wigö +326-23
Filip Björklund +6-Ingela Eriksson23-29
Bertil Ohlsson +4-Roberth Hummelgren23-27

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Filip Björklund26 20 20 22 22 23 21 20 20 20 23 21,5237
2Ronnie Lundgren22 20 23 19 23 22 22 22 21 25 23 22,0242
3Jan Söderqvist23 27 23 22 26 25 27 28 23 24 24 24,7272
4Erik Hjalmarsson25 25 24 24 22 19 26 21 25 23 26 23,6260
5Bertil Ohlsson22 28 32 26 27 21 25 23 28 25 23 25,5280
6Roberth Hummelgren28 27 25 24 28 24 26 28 22 20 27 25,4279
7Ingela Eriksson24 25 26 21 23 25 21 25 25 30 29 24,9274
8Bernt Gustavsson22 26 26 25 25 29 30 27 25 26 23 25,8284
9Pirkko Maaninka32 26 24 34 27 30 26 26 24 32 29 28,2310
10Stefan Wigö24 29 28 24 31 31 25 25 22 27 23 26,3289
11Peter Lindqvist27 21 21 21 23 21 31 27 25 28 28 24,8273
12Anders Schedin28 26 30 33 29 29 33 26 28 22 26 28,2310

Tabell: Klass A
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Jon Björklund1173122117
2Robin Andersson1181222717
3Anton Eriksson1172223416
4Alexander Princis1153322513
5Marcus Ljungblad1143423511
6Patrik Wass1142524410
7Mattias Brännström1142524610
8Jonathan Arab-Ekman114162399
9Björn Carrö112542409
10Krister Magnusson114072378
11Ulf Swedberg112272366
12Christer Söderlund112272586

Matcher: Klass A
Björn Carrö-Ulf Swedberg22-22
Anton Eriksson-Marcus Ljungblad +525-20
Krister Magnusson +6-Christer Söderlund18-24
Patrik Wass +3-Mattias Brännström20-23
Robin Andersson-Jonathan Arab-Ekman +323-20
Alexander Princis +1-Jon Björklund19-20
Anton Eriksson +3-Björn Carrö24-27
Ulf Swedberg +6-Christer Söderlund20-26
Marcus Ljungblad +2-Patrik Wass21-23
Krister Magnusson-Robin Andersson +324-21
Mattias Brännström-Alexander Princis22-22
Jon Björklund +1-Jonathan Arab-Ekman20-21
Christer Söderlund-Anton Eriksson +525-20
Patrik Wass-Björn Carrö +324-21
Robin Andersson +2-Ulf Swedberg20-22
Alexander Princis +3-Marcus Ljungblad19-22
Jonathan Arab-Ekman-Krister Magnusson +120-19
Mattias Brännström-Jon Björklund +728-21
Christer Söderlund +1-Patrik Wass21-22
Anton Eriksson-Robin Andersson +122-21
Björn Carrö-Alexander Princis21-21
Ulf Swedberg-Jonathan Arab-Ekman +221-19
Marcus Ljungblad-Mattias Brännström22-22
Jon Björklund +2-Krister Magnusson19-21
Robin Andersson +5-Patrik Wass18-23
Alexander Princis-Christer Söderlund20-20
Jonathan Arab-Ekman-Anton Eriksson +123-22
Mattias Brännström +1-Björn Carrö20-21
Krister Magnusson-Ulf Swedberg +123-22
Marcus Ljungblad-Jon Björklund +222-20
Alexander Princis-Robin Andersson +223-21
Patrik Wass +2-Jonathan Arab-Ekman22-24
Christer Söderlund-Mattias Brännström +728-21
Anton Eriksson +2-Krister Magnusson19-21
Björn Carrö-Marcus Ljungblad20-20
Jon Björklund +1-Ulf Swedberg20-21
Jonathan Arab-Ekman-Alexander Princis +221-19
Mattias Brännström-Robin Andersson +221-19
Krister Magnusson-Patrik Wass +123-22
Marcus Ljungblad +1-Christer Söderlund21-22
Ulf Swedberg-Anton Eriksson +124-23
Björn Carrö-Jon Björklund20-20
Jonathan Arab-Ekman +3-Mattias Brännström22-25
Alexander Princis-Krister Magnusson +122-21
Robin Andersson +4-Marcus Ljungblad21-25
Patrik Wass +1-Ulf Swedberg20-21
Christer Söderlund +1-Björn Carrö22-23
Jon Björklund-Anton Eriksson19-19
Krister Magnusson-Mattias Brännström +324-21
Marcus Ljungblad +5-Jonathan Arab-Ekman20-25
Ulf Swedberg-Alexander Princis +121-20
Björn Carrö-Robin Andersson +525-20
Anton Eriksson-Patrik Wass21-21
Christer Söderlund-Jon Björklund +424-20
Marcus Ljungblad-Krister Magnusson +223-21
Mattias Brännström +2-Ulf Swedberg21-23
Jonathan Arab-Ekman-Björn Carrö21-21
Alexander Princis-Anton Eriksson +220-18
Robin Andersson-Christer Söderlund22-22
Jon Björklund-Patrik Wass22-22
Ulf Swedberg-Marcus Ljungblad19-19
Björn Carrö +3-Krister Magnusson19-22
Anton Eriksson +1-Mattias Brännström21-22
Christer Söderlund-Jonathan Arab-Ekman +124-23
Patrik Wass-Alexander Princis +525-20
Robin Andersson-Jon Björklund +121-20

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Jon Björklund20 20 21 19 20 20 20 19 20 22 20 20,1221
2Robin Andersson23 21 20 21 18 21 19 21 20 22 21 20,6227
3Anton Eriksson25 24 20 22 22 19 23 19 21 18 21 21,3234
4Alexander Princis19 22 19 21 20 23 19 22 20 20 20 20,5225
5Marcus Ljungblad20 21 22 22 22 20 21 25 20 23 19 21,4235
6Patrik Wass20 23 24 22 23 22 22 20 21 22 25 22,2244
7Mattias Brännström23 22 28 22 20 21 21 25 21 21 22 22,4246
8Jonathan Arab-Ekman20 21 20 19 23 24 21 22 25 21 23 21,7239
9Björn Carrö22 27 21 21 21 20 20 23 25 21 19 21,8240
10Krister Magnusson18 24 19 21 23 21 23 21 24 21 22 21,5237
11Ulf Swedberg22 20 22 21 22 21 24 21 21 23 19 21,5236
12Christer Söderlund24 26 25 21 20 28 22 22 24 22 24 23,5258

Tabell: Ungdom Grupp 1
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Amanda Eriksson2200544
2Rasmus Humbla2101832
3Albin Gustavsson Ekebom2002860

Matcher: Ungdom Grupp 1
Amanda Eriksson +20-Rasmus Humbla28-48
Rasmus Humbla +10-Albin Gustavsson Ekebom35-45
Albin Gustavsson Ekebom-Amanda Eriksson +1541-26

 
  V1 V2 V3 Snitt Totalt
1Amanda Eriksson28 26   27,054
2Rasmus Humbla48 35   41,583
3Albin Gustavsson Ekebom45 41   43,086

Tabell: Ungdom Grupp 2
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Emanuel Lippert2200524
2Hilda Gustavsson Ekebom2101632
3Wille Humbla20021240

Matcher: Ungdom Grupp 2
Hilda Gustavsson Ekebom +31-Wille Humbla33-64
Wille Humbla-Emanuel Lippert +3360-27
Emanuel Lippert +5-Hilda Gustavsson Ekebom25-30

 
  V1 V2 V3 Snitt Totalt
1Emanuel Lippert27 25   26,052
2Hilda Gustavsson Ekebom33 30   31,563
3Wille Humbla64 60   62,0124

Tabell: Ungdom 5-6
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Albin Gustavsson Ekebom0000360
2Wille Humbla0000540

Matcher: Ungdom 5-6

 
  V4 Snitt Totalt
1Albin Gustavsson Ekebom36
2Wille Humbla54

Tabell: Ungdom 3-4
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Hilda Gustavsson Ekebom0000310
2Rasmus Humbla0000410

Matcher: Ungdom 3-4

 
  V4 Snitt Totalt
1Hilda Gustavsson Ekebom31
2Rasmus Humbla41

Tabell: Ungdom 1-2
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Amanda Eriksson0000310
2Emanuel Lippert0000330

Matcher: Ungdom 1-2

 
  V4 Snitt Totalt
1Amanda Eriksson31
2Emanuel Lippert33

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.19.12