IT, Sundbyberg, City Golf Tour 1

Uppdaterad: 2023-04-23   17:10Hämta nya sidor automatiskt




INFORMATION FRÅN TÄVLINGSLEDNINGEN:
På grund av det höga deltagareantalet har beslutet tagits att endast spela 6 varv 3 varv på lördag och 3 varv på söndag.

Lördagens spel avslutat kl 19.40

Söndagens spel avslutat kl 17.00.



Sudden om platserna 3-5 i Elitklassen avgjordes genom att Mattias Hägglöf spikade bana 1 och blev 3:a.
Hans Olofsson spikade bana 4 och blev därmed 4:a.

Resultat

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot Par
1 Jonathan Näslund Sundsvalls BGK 36 34 36 28 35 35 34,0 8 204 -12
2 Linus Armandsson Norrtälje BGK 41 38 32 32 30 33 34,3 11 206 -10
3 Josef Bane Sundsvalls BGK 31 34 38 38 32 34 34,5 7 207 -9

Bredd
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot Par
1 Christer Helgesson Norrtälje BGK 30 28 30 25 30 27 28,3 5 170 -46
2 Fredrik Nilsson Sundbybergs BGK 27 33 30 33 27 27 29,5 6 177 -39
3 Sebastian Koponen Tantogårdens BGK 24 37 30 29 28 30 29,7 13 178 -38
4 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 31 30 30 31 31 27 30,0 4 180 -36
5 Ivica Glas Tantogårdens BGK 27 28 31 29 30 35 30,0 8 180 -36
6 Staffan Lundblad Gullbergsbro BGK 33 31 36 29 27 29 30,8 9 185 -31
7 Eric Fandén Sundbybergs BGK 31 36 30 29 32 29 31,2 7 187 -29
8 William Forslund Skönsbergs SK 29 27 34 37 29 31 31,2 10 187 -29
9 Anders Näslund Sundsvalls BGK 31 35 30 34 25 33 31,3 10 188 -28
10 Anna-Karin Nordberg Tantogårdens BGK 34 33 34 29 27 32 31,5 7 189 -27
11 Niklas Castenäs Sundsvalls BGK 36 30 32 29 33 30 31,7 7 190 -26
12 Gunilla Karlsson Sundbybergs BGK 29 32 34 31 33 33 32,0 5 192 -24
13 Arne Backman Tantogårdens BGK 31 32 36 30 31 33 32,2 6 193 -23
14 Joel Karlsson Tantogårdens BGK 35 30 35 33 33 30 32,7 5 196 -20
15 Benny Eriksson BGK VK-78 32 32 33 35 32 33 32,8 3 197 -19
16 Hans Tapper Sundbybergs BGK 39 34 33 28 29 35 33,0 11 198 -18
17 Devin Fandén Sundbybergs BGK 40 36 34 34 31 27 33,7 13 202 -14
18 Monika Daniel Haga BGK 34 36 34 29 39 33 34,2 10 205 -11
19 Tyko Gustavsson Sundbybergs BGK 33 40 32 35 33 35 34,7 8 208 -8
20 Mats Gustafsson Sundbybergs BGK 35 40 35 34 36 31 35,2 9 211 -5
21 Reine Hansson Haninge BGK 39 34 36 30 35 39 35,5 9 213 -3
22 Tom Saukko Kalliojärvi MGK 43 34 38 44 30 36 37,5 14 225 +9
23 Julia Finnholm Kalliojärvi MGK 39 50 44 28 33 40 39,0 22 234 +18
24 Matti Hakola Kalliojärvi MGK 43 46 44 39 40 43 42,5 7 255 +39

Elit
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot Par
1 Ricard Lockner Sundbybergs BGK 23 28 21 26 23 25 24,3 7 146 -70
2 Lukas Syrén Sundbybergs BGK 24 24 24 26 26 28 25,3 4 152 -64
3 Mattias Hägglöf Sundbybergs BGK 25 27 24 28 28 23 25,8 5 155 -61
4 Hans Olofsson Kungälvs BGK 26 26 26 31 23 23 25,8 8 155 -61
5 Morgan Munter Sundsvalls BGK 25 23 24 24 28 31 25,8 8 155 -61
6 Alexander Malina Tantogårdens BGK 29 27 25 24 25 26 26,0 5 156 -60
6 Kevin Sundström Sundbybergs BGK 26 25 29 24 27 25 26,0 5 156 -60
8 Christer Söderlund Tyresö BGK 24 26 29 25 28 25 26,2 5 157 -59
9 Patrik Eliasson Tyresö BGK 24 30 26 30 24 23 26,2 7 157 -59
10 Peter Nordin Sundsvalls BGK 25 27 27 29 26 24 26,3 5 158 -58
11 Christian Olsson Haga BGK 23 25 29 27 28 26 26,3 6 158 -58
12 Erik Hjalmarsson Skönsbergs SK 31 26 23 27 26 25 26,3 8 158 -58
13 Anders Schedin Sundbybergs BGK 27 22 27 27 31 24 26,3 9 158 -58
14 Björn Nilsson Sundbybergs BGK 26 27 27 27 26 26 26,5 1 159 -57
15 Roger Svensson Tyresö BGK 30 25 27 24 26 27 26,5 6 159 -57
16 Michael Karlsson Olofströms BGK 25 26 29 28 27 27 27,0 4 162 -54
16 André Söderlund Sundsvalls BGK 27 25 26 28 29 27 27,0 4 162 -54
18 Seve Kukielka Gloucester Aces Minigolf Club 28 29 26 25 30 25 27,2 5 163 -53
19 Tommi Lantta TaRGS 25 29 26 27 27 30 27,3 5 164 -52
20 Jan Söderqvist Södertälje BGK 28 28 23 27 29 29 27,3 6 164 -52
21 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 25 31 25 26 29 28 27,3 6 164 -52
22 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 29 26 28 27 26 29 27,5 3 165 -51
23 Christer Sjögren Sundbybergs BGK 30 30 26 27 27 25 27,5 5 165 -51
24 Martin Lundell Hjelmsjö BGK 30 31 26 25 25 28 27,5 6 165 -51
25 Marco Arancibia Sundbybergs BGK 25 27 24 31 30 29 27,7 7 166 -50
26 Gunnar Bengtsson Askims BGK 26 29 28 28 31 25 27,8 6 167 -49
27 Carolin Svensson Tyresö BGK 31 26 27 27 30 27 28,0 5 168 -48
28 Patrik Wass Linköpings Bangolfklubb 30 28 29 27 29 27 28,3 3 170 -46
29 Åke Rossander Sundsvalls BGK 28 27 28 28 28 31 28,3 4 170 -46
30 Milan Bilén Gullbergsbro BGK 30 28 30 26 30 26 28,3 4 170 -46
31 Eddie Söderlund Sundsvalls BGK 28 29 29 29 25 31 28,5 6 171 -45
32 Tommy Falk Sundbybergs BGK 30 31 24 31 27 28 28,5 7 171 -45
33 Anders Lönnkvist Askims BGK 31 25 29 25 29 32 28,5 7 171 -45
34 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 29 31 28 29 28 27 28,7 4 172 -44
35 Ronnie Lundgren Sundbybergs BGK 26 27 28 32 27 32 28,7 6 172 -44
36 Mikael Poduschkin Linköpings Bangolfklubb 33 29 31 26 29 24 28,7 9 172 -44
37 Stefan Borg Sundbybergs BGK 28 32 31 25 27 30 28,8 7 173 -43
37 Joakim Ring Sundsvalls BGK 31 27 24 31 29 31 28,8 7 173 -43
39 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 30 31 26 25 27 34 28,8 9 173 -43
40 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK 28 30 31 30 27 28 29,0 4 174 -42
41 Johan Carlsson Haga BGK 26 30 31 32 26 29 29,0 6 174 -42
42 Vojtech Miksovsky Adventure Golf Horní Bezdekov 32 28 29 31 31 24 29,2 8 175 -41
43 Bengt Neuman Sundsvalls BGK 30 34 24 25 34 28 29,2 10 175 -41
44 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 28 28 30 31 30 29 29,3 3 176 -40
45 Andrew Edmonds Adventure Golf Horní Bezdekov 26 27 30 32 31 32 29,7 6 178 -38
46 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 28 30 28 30 29 34 29,8 6 179 -37
47 Bo Larsson Sundsvalls BGK 30 29 29 31 32 29 30,0 3 180 -36
48 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 28 29 36 30 28 29 30,0 8 180 -36
49 Mikael Lindblom Sundsvalls BGK 34 32 32 27 25 30 30,0 9 180 -36
50 Micke Jonsson Sundbybergs BGK 32 32 28 31 29 29 30,2 4 181 -35
51 Christer Timvik Haga BGK 35 28 29 26 33 30 30,2 9 181 -35
52 Robert Majlöv Askims BGK 32 30 30 30 30 30 30,3 2 182 -34
53 Balaz Tompa Welsh minigolf club 30 31 33 30 29 29 30,3 4 182 -34
54 Tom Ahlberg Botnia MGK 31 33 33 31 29 25 30,3 8 182 -34
55 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 29 32 33 32 30 30 31,0 4 186 -30
56 Fredrik Tagesson Olofströms BGK 30 29 32 33 33 31 31,3 4 188 -28
57 Marton Geda Welsh minigolf club 37 36 28 27 28 33 31,5 10 189 -27
58 Ove Halén Linköpings Bangolfklubb 30 33 37 29 27 34 31,7 10 190 -26
59 Krister Magnusson Tyresö BGK 34 30 31 32 29 35 31,8 6 191 -25
60 Tom Loftus AMA 34 35 31 33 33 31 32,8 4 197 -19
61 Martyn Williams Welsh minigolf club 30 37 31 34 34 31 32,8 7 197 -19
62 Tomas Persson Norrtälje BGK 40 31 33 31 32 34 33,5 9 201 -15
63 Hans F Nilsson Sundbybergs BGK 32 37 33 34 33 36 34,2 5 205 -11
64 Eric Bohlin Tantogårdens BGK             0,0 0 0 ±0 Ej till start

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.19.18