NT, VSBGF Inomhustouren 1, Vänersborg

Uppdaterad: 2022-12-03   13:55Hämta nya sidor automatiskt

Resultat

Klass A(Öppen klass)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 29 29 23 25 26,5 6 106
2 Magnus Sörström MGK Warberg 26 31 27 25 27,3 6 109
3 Mats Jänsby Gullbergsbro BGK 28 31 25 26 27,5 6 110
4 John Carlsson Västerviks BGK 30 28 29 28 28,8 2 115
5 Anders Schack Gullbergsbro BGK 27 30 28 30 28,8 3 115
6 Göran Widlert BGK Jönköping 29 28 29 32 29,5 4 118

Klass B(filt-hcp 7-12,9)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Mattias Ståhl Kungälvs BGK 24 23 22 23 23,0 2 92
2 Mikael Reszke MGK Warberg 25 26 28 22 25,3 6 101
3 Susann Johansen MGK Warberg 30 28 24 25 26,8 6 107
4 Tobbe Hellström Göteborg BGK 28 27 23 29 26,8 6 107
5 Lennart Timskär Gullbergsbro BGK 22 35 26 26 27,3 13 109
6 Jenny Erlandsson Askims BGK 30 29 28 24 27,8 6 111
7 Anders Klaesson Hårdton IK 29 31 30 22 28,0 9 112
8 Lorentz Neverland MGK Warberg 31 28 28 30 29,3 3 117
9 Jonny Jänsby Gullbergsbro BGK 32 29 25 32 29,5 7 118
10 Staffan Lundblad Gullbergsbro BGK 33 31 27 32 30,8 6 123
11 Linus Nau Västerviks BGK 32 26 34 31 30,8 8 123
12 Håkan Erlandsson Askims BGK 30 33 33 33 32,3 3 129
13 Annie Fransson Västerviks BGK 35 35 35 33 34,5 2 138
14 Christer Carlsson Strömstads BGK 47 35 33 32 36,8 15 147
15 Mikael Lindström Tuve Tigers BGK         0,0 0 0 Ej till start

Klass C(filt-hcp 13- )
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Ebbe Ohlsson MGK Warberg 27 22 26 29 26,0 7 104
2 Karin Hansson Hårdton IK 27 27 28 28 27,5 1 110
3 Anneli Niord Gullbergsbro BGK 26 32 26 29 28,3 6 113
4 Robert Majlöv Askims BGK 30 33 29 28 30,0 5 120
5 Anders Pettersson Tuve Tigers BGK 31 31 29 33 31,0 4 124
6 Leif Savefors Hårdton IK 29 35 29 31 31,0 6 124
7 Håkan Fransson Strömstads BGK 28 34 34 29 31,3 6 125
8 Christopher Ihrmark Borås MGK 33 29 35 30 31,8 6 127
9 Oskar Kalitzki Skoghalls BGK 33 29 33 33 32,0 4 128
10 Mikael Karlsson Trollhättans BGK 29 34 32 34 32,3 5 129
11 Danny Sajatovic Borås MGK 38 28 33 31 32,5 10 130
12 Hans Brolin Hårdton IK 30 46 35 24 33,8 22 135
13 Lena Hellström Göteborg BGK 33 35 34 34 34,0 2 136
14 Bengt-Åke Malmberg MGK Warberg 28 34 42 32 34,0 14 136
15 Marie Kjellberg MGK Warberg 36 38 35 29 34,5 9 138
16 Kent Sedig Tuve Tigers BGK 37 34 31 37 34,8 6 139
17 Madelaine Söderlind Uddevalla BGK 40 36 31 36 35,8 9 143
18 Kristian Norling Uddevalla BGK 37 30 39 38 36,0 9 144
19 Eva Johansson Göteborg BGK 40 37 37 32 36,5 8 146
20 Annica Carlstrand Borås MGK 40 28 43 36 36,8 15 147
21 Peder Fransson Västerviks BGK 30 42 35 45 38,0 15 152

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Melker Rundqvist Uddevalla BGK 36 29 28 31 31,0 8 124

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.18.22