NT, VSBGF Inomhustouren 2, Alelyckan

Uppdaterad: 2022-12-04   15:48Hämta nya sidor automatiskt

Resultat

Klass A (Öppen klass)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Peter Williamsson Göteborg BGK 29 25 29 27,7 4 83
2 Rikard Lindqvist Skoghalls BGK 27 29 29 28,3 2 85
3 Göran Widlert BGK Jönköping 28 34 29 30,3 6 91
4 Marcus I Andersson Kungälvs BGK 27 31 34 30,7 7 92
5 Erik Fause Hovind Christiania MC 30 35 28 31,0 7 93
6 Roger Njord Gullbergsbro BGK 33 36 28 32,3 8 97
7 Amir El Quachani Gullbergsbro BGK 28 30 39 32,3 11 97
8 Alexander Njord Gullbergsbro BGK 30 28 41 33,0 13 99
9 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 34 32 34 33,3 2 100
10 Anders Schack Gullbergsbro BGK 33 34 35 34,0 2 102
11 Magnus Sörström MGK Warberg 37 37 28 34,0 9 102
12 Mats Jänsby Gullbergsbro BGK 38 34 32 34,7 6 104
13 Torgny Kjellström Kungälvs BGK 35 32 39 35,3 7 106
14 John Carlsson Västerviks BGK 34 40 37 37,0 6 111

Klass B (filt-hcp 7-12,9)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Lennart Timskär Gullbergsbro BGK 26 25 31 27,3 6 82
2 Lars-Olof Johansson Göteborg BGK 30 34 29 31,0 5 93
3 Tobbe Hellström Göteborg BGK 34 30 32 32,0 4 96
4 Mattias Ståhl Kungälvs BGK 37 32 32 33,7 5 101
5 Jonny Jänsby Gullbergsbro BGK 36 31 35 34,0 5 102
6 Mikael Reszke MGK Warberg 37 36 30 34,3 7 103
6 Jonathan Arab-Ekman BGK Jönköping 39 32 32 34,3 7 103
8 Susann Johansen MGK Warberg 29 39 36 34,7 10 104
9 Staffan Thulin Askims BGK 38 33 35 35,3 5 106
10 Hasse Pilquist BGK Jönköping 42 35 34 37,0 8 111
11 Jens Bergström Askims BGK 38 36 39 37,7 3 113
12 Mats Rosenberg Örebro BGK 37 38 39 38,0 2 114
13 Christer Carlsson Strömstads BGK 41 42 38 40,3 4 121
14 Linus Nau Västerviks BGK 46 49 39 44,7 10 134
15 Annie Fransson Västerviks BGK 55 50 50 51,7 5 155
16 Anders Klaesson Hårdton IK       0,0 0 0 Ej till start
16 Joakim Söderman Västerviks BGK       0,0 0 0 Ej till start

Klass C (filt-hcp 13- )
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Rebecka Johansson Gullbergsbro BGK 32 36 28 32,0 8 96
2 Madelaine Söderlind Uddevalla BGK 37 31 36 34,7 6 104
3 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 43 33 30 35,3 13 106
4 Maria Möller Gullbergsbro BGK 39 29 39 35,7 10 107
5 Jörgen Sandström Uddevalla BGK 42 34 40 38,7 8 116
6 Kristian Norling Uddevalla BGK 38 44 35 39,0 9 117
7 Jessica Jänsby Gullbergsbro BGK 46 33 38 39,0 13 117
8 Robert Majlöv Askims BGK 45 36 38 39,7 9 119
9 Lena Hellström Göteborg BGK 42 38 40 40,0 4 120
10 Isabell Möller Gullbergsbro BGK 43 37 40 40,0 6 120
11 Anders Pettersson Tuve Tigers BGK 39 40 42 40,3 3 121
12 Eva Johansson Göteborg BGK 41 43 38 40,7 5 122
13 Robert Bernhardsson Tuve Tigers BGK 47 37 38 40,7 10 122
14 Stig-Arne Oskarsson Strömstads BGK 41 41 42 41,3 1 124
15 Håkan Fransson Strömstads BGK 42 44 43 43,0 2 129
16 Anneli Niord Gullbergsbro BGK 38 49 44 43,7 11 131
17 Mikael Karlsson Trollhättans BGK 41 48 49 46,0 8 138
18 Per Fryklund Tuve Tigers BGK 45 50 54 49,7 9 149
19 Peder Fransson Västerviks BGK 49 63 51 54,3 14 163
20 Eira Hillerström Tuve Tigers BGK 53 53 68 58,0 15 174
21 Caiyao Song Halden MGK 65 56 63 61,3 9 184
22 Kevin Andersson Västerviks BGK 64 72 65 67,0 8 201
23 Anna Arab BGK Jönköping       0,0 0 0 Ej till start
23 Marie Kjellberg MGK Warberg       0,0 0 0 Ej till start

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Melker Rundqvist Uddevalla BGK 46 41 41 42,7 5 128

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.18.22