NT, VSBGF Inomhustouren 3 Vänersborg

Uppdaterad: 2024-03-05   12:42Hämta nya sidor automatiskt

Tävlingen Startar kl,9.00

Startordning: Ungdom; C; B; AÖ

Välkomna

Resultat

Klass C 13.0 - 26.0
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Anneli Niord Gullbergsbro BGK 30 25 25 26 26,5 5 106
2 Bertil Andersson Borås MGK 30 27 27 24 27,0 6 108
3 Mikael Karlsson Kungälvs BGK 29 31 26 22 27,0 9 108
4 Joel Karlsson Tantogårdens BGK 26 31 25 27 27,3 6 109
5 Elias Chamoun Tuve Tigers BGK 28 31 27 29 28,8 4 115
6 Karin Hansson Hårdton IK 29 22 30 34 28,8 12 115
7 Annie Haaland Christiania Minigolf Club 28 27 29 32 29,0 5 116
8 Joel Björkebro Tuve Tigers BGK 32 32 28 25 29,3 7 117
9 Thomas Arvidsson Hårdton IK 26 35 28 29 29,5 9 118
10 Leif Savefors Hårdton IK 28 27 34 31 30,0 7 120
11 Pauli Kuikka Askims BGK 25 32 34 30 30,3 9 121
12 Anders Pettersson Tuve Tigers BGK 34 29 33 26 30,5 8 122
13 Eva Johansson Göteborg BGK 30 32 32 34 32,0 4 128
14 Sven Petter Næss Christiania Minigolf Club 31 29 34 35 32,3 6 129
15 Kari Kuneinen Trollhättans BGK 34 28 38 30 32,5 10 130
16 Stig-Arne Oskarsson Strömstads BGK 34 34 39 25 33,0 14 132
17 Beppe Larsson Uddevalla BGK 34 30 37 34 33,8 7 135
18 Pär Johannesson Tuve Tigers BGK 38 33 31 34 34,0 7 136
19 Hans Brolin Hårdton IK 37 23 29 47 34,0 24 136
20 Kent Sedig Tuve Tigers BGK 34 37 35 31 34,3 6 137
21 Robert Majlöv Askims BGK 30 40 35 34 34,8 10 139
22 Danny Sajatovic Borås MGK 39 31 37 34 35,3 8 141
23 Håkan Fransson Strömstads BGK 34 40 29 39 35,5 11 142
24 Stefan Elfström Tuve Tigers BGK 41 32 37 34 36,0 9 144
25 Christer Carlsson Strömstads BGK 39 37 39 30 36,3 9 145
26 Bertil Henriksson Hårdton IK 35 33 45 43 39,0 12 156
27 Lena Hellström Göteborg BGK 40 43 38 36 39,3 7 157
28 Erik Börjesson Tuve Tigers BGK 41 52 47 35 43,8 17 175
29 Eira Hillerström Tuve Tigers BGK 55 61 49 47 53,0 14 212

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Carl Elfström Tuve Tigers BGK 21 25 27 25 24,5 6 98
2 Stina Lindqvist Uddevalla BGK 41 31 32 35 34,8 10 139

Klass B 7.0 - 12.9
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Anders Klaesson Hårdton IK 24 23 24 21 23,0 3 92
2 Jenny Erlandsson Askims BGK 21 25 24 25 23,8 4 95
3 Marcus Brodd Askims BGK 25 29 24 27 26,3 5 105
3 Mattias Ståhl Kungälvs BGK 28 28 23 26 26,3 5 105
5 Rebecka Johansson Skoghalls BGK 27 30 25 24 26,5 6 106
6 Staffan Lundblad MGK Warberg 24 27 33 22 26,5 11 106
7 Gunnar Lindqvist Uddevalla BGK 23 24 35 29 27,8 12 111
8 Lars-Olof Johansson Göteborg BGK 25 29 28 30 28,0 5 112
9 Maria Möller Gullbergsbro BGK 26 27 33 28 28,5 7 114
10 Kari Hakala Gullbergsbro BGK 32 31 25 29 29,3 7 117
11 Staffan Thulin Askims BGK 31 29 30 28 29,5 3 118
12 Susann Johansen MGK Warberg 32 28 31 32 30,8 4 123
13 Håkan Erlandsson Askims BGK 37 31 29 31 32,0 8 128

Klass A (Öppen Klass)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Patrik Jönsson BGK Jönköping 24 23 24 22 23,3 2 93
2 Erik Fause Hovind Halden Minigolfklubb 25 23 26 22 24,0 4 96
3 Mats Jänsby Gullbergsbro BGK 22 23 23 32 25,0 10 100
4 Göran Widlert BGK Jönköping 24 26 26 25 25,3 2 101
5 Magnus Sörström MGK Warberg 26 24 27 27 26,0 3 104
6 Milan Bilén MGK Warberg 27 26 28 23 26,0 5 104
7 Roger Njord Gullbergsbro BGK 30 26 24 25 26,3 6 105

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.19.55