NT, Mosås, MSV Cupen 3

Uppdaterad: 2024-06-09   15:55Hämta nya sidor automatiskt

Regnavbrott kl 11.55
Spelet återupptas kl 12.01
Regnavbrott kl 12.45
Återupptas kl 12.55
Avbrott kl 13.35
Igång igen kl 13.41
Avbrott samt åska kl 14.15

Domaren och arrangören meddelar att 3:e varv inte kommer att spelas, resultat för 3:e varvet tas bort. Detta pga åskoväder. Klasserna A och B spelar återstående banorna.

Spelet återupptas kl 14.40 och förhoppningvis hinner samtliga spela klart varvet!
Spelet avslutades kl 15.30

Resultat

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 43 37 40,0 6 80
2 Ginalyn Robertsson Örebro BGK 37 44 40,5 7 81
3 Amanda Eriksson Skoghalls BGK 35 47 41,0 12 82
4 Benny Eriksson BGK VK-78 45 44 44,5 1 89
5 Åsa Jakobsson Mosås BGK 45 45 45,0 0 90
6 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 50 40 45,0 10 90
7 Lennart Rundström Djulö BGK 43 52 47,5 9 95
8 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 53 43 48,0 10 96
9 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 50 51 50,5 1 101
9 Lena Brown Eskilstuna BGK 51 50 50,5 1 101
11 Per-Ola Näsman Örebro BGK 51 53 52,0 2 104
12 Ryno Vestergren Haga BGK 54 50 52,0 4 104
13 Ulla Ljung Örebro BGK 49 62 55,5 13 111

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Maria Gyllander Mosås BGK 46 44 45,0 2 90
2 Thomas Kilsberger Mosås BGK 48 47 47,5 1 95
3 Patrik Carlqvist Djulö BGK 52 44 48,0 8 96
4 Katarina Holm Mosås BGK 48 50 49,0 2 98
5 Christoffer Säterbro Örebro BGK 47 51 49,0 4 98
6 Sabine Rundström Djulö BGK 53 52 52,5 1 105
7 Thomas Kron Eskilstuna BGK 58 48 53,0 10 106
8 Robin Meyer Örebro BGK 53 57 55,0 4 110
9 Herbert Lippert Eskilstuna BGK 54 57 55,5 3 111
10 Teija Sarkkinen Eskilstuna BGK 53 58 55,5 5 111
11 Binh Kron Eskilstuna BGK 65 49 57,0 16 114
12 Heinz Boldt Örebro BGK 66 50 58,0 16 116
13 May Boldt Örebro BGK 57 65 61,0 8 122
14 Örjan Molin Södertälje BGK 68 68 68,0 0 136
15 Janchai Saengkham Södertälje BGK 79 77 78,0 2 156

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Emanuel Lippert Eskilstuna BGK 57 45 51,0 12 102

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anton Eriksson Skoghalls BGK 34 41 37,5 7 75 Sudden death
2 Rikard Lindqvist Skoghalls BGK 33 42 37,5 9 75 Sudden death
3 Stefan Viberg Örebro BGK 38 40 39,0 2 78 Sudden death
4 Håkan Robertsson Örebro BGK 40 38 39,0 2 78 Sudden death
5 Daniel Ågren Södertälje BGK 41 39 40,0 2 80
6 Tim Gustafsson Örebro BGK 43 37 40,0 6 80
7 Tommy Blixt Eskilstuna BGK 43 38 40,5 5 81
8 Magnus Sjöö Djulö BGK 44 37 40,5 7 81
9 Rune Pousette Enköpings BGK 40 44 42,0 4 84
10 Robin Andersson Örebro BGK 43 42 42,5 1 85
11 Lars Rehn Hofors BGK 38 47 42,5 9 85
12 Björn Carrö Södertälje BGK 46 40 43,0 6 86
13 Julia Sjöberg Skoghalls BGK 49 38 43,5 11 87
14 Rikard Sjölund Hammarby BGK 51 42 46,5 9 93
15 Peter Persson Södertälje BGK 51 43 47,0 8 94

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Mattias Andersson Örebro BGK 43 45 44,0 2 88
2 Gustav Westman Mosås BGK 44 45 44,5 1 89 Sudden death
3 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 40 49 44,5 9 89 Sudden death
4 Andreas Rosenberg Haga BGK 44 45 44,5 1 89 Sudden death
5 Roberth Hummelgren Djulö BGK 48 42 45,0 6 90
6 Stig Högkvist Hammarby BGK 43 48 45,5 5 91
7 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 52 39 45,5 13 91
7 Patrik Vikström Mosås BGK 39 52 45,5 13 91
9 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 41 51 46,0 10 92
10 Marcus Eriksson Skoghalls BGK 51 42 46,5 9 93
11 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 42 52 47,0 10 94
12 Bengt Ohlsson Eskilstuna BGK 44 51 47,5 7 95
13 Eva Prennfors Örebro BGK 43 52 47,5 9 95
14 Lennart Engström BGK VK-78 46 50 48,0 4 96
15 Mikael Lindström Tuve Tigers BGK 42 54 48,0 12 96
16 Joakim Lindström Strängnäs BGK 47 51 49,0 4 98
17 Mats Rosenberg Djulö BGK 52 51 51,5 1 103
18 Fredrik Larsson Örebro BGK 52 52 52,0 0 104

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.20.13