NT, Jönköping, Betong

Uppdaterad: 2024-05-19   15:41Hämta nya sidor automatiskt

Välkomna till Jönköpings betongtävling!
Tack vare det glädjande stora startfältet spelas tävlingen över 3 varv.
Prisstege tillämpas

Resultat

Oldtimers damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Lena Nilsson BGK Kärnan 28 28 35 30,3 7 91
2 Sandra Walker Sibeliusparken 30 32 34 32,0 4 96
3 Ingela Eriksson Djulö BGK 32 31 34 32,3 3 97
4 Annelie Lundell Malmö BGK 28 37 35 33,3 9 100
5 Camilla Lindoff Uppsala BGK 34 32 38 34,7 6 104
6 Katarina Johansson Nässjö BGK 37 36 37 36,7 1 110
7 Maria Möller Gullbergsbro BGK 32 38 43 37,7 11 113
8 Tuula Mörck Asarums BGK 43 35 42 40,0 8 120
9 Janchai Saengkham Södertälje BGK 40 48 42 43,3 8 130

Oldtimers herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 27 26 30 27,7 4 83
2 Roger Njord Gullbergsbro BGK 29 28 29 28,7 1 86
3 Raimo Hagelberg Olofströms BGK 28 29 31 29,3 3 88
4 Mats Olsson BGK Kärnan 29 31 30 30,0 2 90
5 Stefan Gillberg BGK Jönköping 33 27 30 30,0 6 90
6 Göran Widlert BGK Jönköping 29 29 33 30,3 4 91
7 Michael Karlsson Olofströms BGK 29 34 28 30,3 6 91
8 Mart Käsper Staffanstorps BGK 31 31 30 30,7 1 92
9 Björn Carrö Södertälje BGK 30 31 32 31,0 2 93
10 Martin Lundell Olofströms BGK 29 31 33 31,0 4 93
11 Ulf Swedberg MGK 49 Nyköping 33 32 29 31,3 4 94
12 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 32 34 28 31,3 6 94
13 Mats Jänsby Gullbergsbro BGK 34 32 29 31,7 5 95
14 Patrik Vikström Mosås BGK 35 32 28 31,7 7 95
15 Ingmar Åkesson Asarums BGK 33 27 35 31,7 8 95
16 Janos Czifrik Malmö BGK 29 31 36 32,0 7 96
17 Robert Andersen Västerviks BGK 34 31 32 32,3 3 97
18 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 34 31 33 32,7 3 98
19 Peter Lindqvist Djulö BGK 30 35 33 32,7 5 98
20 Roland Stenberg Trollhättans BGK 36 34 30 33,3 6 100
21 Patric Fransson Asarums BGK 33 35 33 33,7 2 101
22 Niclas Karlsson Västerviks BGK 35 33 34 34,0 2 102
23 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 33 35 35 34,3 2 103
24 Per Celander Myresjö BGK 33 34 36 34,3 3 103
25 Per Friskopp Asarums BGK 35 38 32 35,0 6 105
26 Lars-Olof Rydén Myresjö BGK 38 36 32 35,3 6 106
27 Sven Öhberg Akalla Kanaan 98 BGK 34 34 42 36,7 8 110
28 Lars Rydberg Olofströms BGK 39 37 41 39,0 4 117
29 Sebastian Nilsson BGK Jönköping 40 46 33 39,7 13 119
30 Anders Sjölin Myresjö BGK 39 44 40 41,0 5 123
31 Peder Fransson Västerviks BGK 51 47 49 49,0 4 147
32 Jan Söderqvist Södertälje BGK       0,0 0 0 Ej till start

Herrjunior
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Linus Armandsson Norrtälje BGK 29 35 37 33,7 8 101
2 Jamie Widlert Nord BGK Jönköping 32 40 30 34,0 10 102

Damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Marielle Svensson BGK Jönköping 30 33 30 31,0 3 93
2 Isabell Möller Gullbergsbro BGK 29 31 34 31,3 5 94
3 Johanna Lindoff Uppsala BGK 35 33 30 32,7 5 98

Herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Patrik Jönsson BGK Jönköping 27 28 29 28,0 2 84
2 Peter Fransson BGK Jönköping 29 29 28 28,7 1 86
3 Johan Rydberg Uppsala BGK 27 31 28 28,7 4 86
4 Jonathan Arab-Ekman BGK Jönköping 30 30 26 28,7 4 86
5 Emil Stille BGK Jönköping 31 28 28 29,0 3 87
6 Erik Nilsson Sjövikens IF 30 30 29 29,7 1 89
7 Samuel Byström Asarums BGK 31 28 30 29,7 3 89
8 Rasmus Bergqvist Gullbergsbro BGK 28 32 30 30,0 4 90
9 Toni Nilsson Olofströms BGK 26 32 32 30,0 6 90
10 Jonathan Lindoff Uppsala BGK 26 33 32 30,3 7 91
11 Amir El Quachani Uppsala BGK 30 33 29 30,7 4 92
12 Jonathan Rydberg Olofströms BGK 30 33 31 31,3 3 94
13 Andreas Eliasson Akalla Kanaan 98 BGK 30 32 33 31,7 3 95
14 Erik Gustafsson BGK Jönköping 37 33 32 34,0 5 102
15 Linus Nau Västerviks BGK 38 42 36 38,7 6 116

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.19.56