NT, Enköping, Cup Stockholm 3

Uppdaterad: 2024-05-12   16:40Hämta nya sidor automatiskt

Resultat

D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot Par
1 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 45 59 48 50,7 14 152 +44 Sudden death
2 Andrea Schmalzried Uppsala BGK 60 48 44 50,7 16 152 +44 Sudden death
3 Tage Westerberg BGK VK-78 54 54 52 53,3 2 160 +52
4 Reine Hansson Haninge BGK 52 60 52 54,7 8 164 +56
5 Åke Nilsson Akalla Kanaan 98 BGK 60 58 55 57,7 5 173 +65
6 Hans Hessel Enköpings BGK 51 57 66 58,0 15 174 +66
7 Robert Persson Enköpings BGK 59 48 68 58,3 20 175 +67
8 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 60 67 50 59,0 17 177 +69
9 Anette Holgersson Norrtälje BGK 61 56 61 59,3 5 178 +70
10 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 54 59 71 61,3 17 184 +76
11 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 57 56 74 62,3 18 187 +79
12 Arne Andersson Tantogårdens BGK 74 55 63 64,0 19 192 +84
13 Eva Elfstrand BGK VK-78 86 76 67 76,3 19 229 +121

C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot Par
1 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 43 45 43 43,7 2 131 +23
2 Stig Westerberg BGK VK-78 50 44 49 47,7 6 143 +35
3 Conny Pihl Enköpings BGK 51 48 45 48,0 6 144 +36 Sudden death
4 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 51 47 46 48,0 5 144 +36 Sudden death
5 Sören Oskarsson Uppsala BGK 51 45 53 49,7 8 149 +41
6 Monika Daniel Tyresö BGK 59 48 42 49,7 17 149 +41
7 Lars-Göran Guldbrandsson Umeå Bangolfklubb 45 56 49 50,0 11 150 +42
8 Benny Eriksson BGK VK-78 51 54 46 50,3 8 151 +43
9 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 47 53 52 50,7 6 152 +44
10 Kristina Svensson Uppsala BGK 60 53 40 51,0 20 153 +45
11 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 56 48 50 51,3 8 154 +46
12 Peter Lundberg BGK VK-78 57 46 55 52,7 11 158 +50
13 Per-Åke Berg Solna BGK 64 43 66 57,7 23 173 +65
14 Tony Strömberg BGK VK-78 54 54 67 58,3 13 175 +67

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot Par
1 Nova Kungsman Uppsala BGK 52 51 54 52,3 3 157 +49
2 Agaton Witte BGK VK-78 64 64 56 61,3 8 184 +76

B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot Par
1 Magnus Åkerlind Norrtälje BGK 43 37 38 39,3 6 118 +10
2 Moshe Arad Tantogårdens BGK 34 41 50 41,7 16 125 +17
3 Rasmus Vallin Uppsala BGK 38 44 44 42,0 6 126 +18
4 Carolin Svensson Tyresö BGK 42 41 45 42,7 4 128 +20
5 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 46 46 37 43,0 9 129 +21
6 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 42 42 52 45,3 10 136 +28
7 Jan Söderqvist Södertälje BGK 40 50 47 45,7 10 137 +29
8 Stefan Henriksson Akalla Kanaan 98 BGK 59 43 42 48,0 17 144 +36
9 Ronny Starkenberg Tyresö BGK 61 45 41 49,0 20 147 +39
10 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 55 47 51 51,0 8 153 +45
11 Tyko Gustavsson Sundbybergs BGK 49 55 59 54,3 10 163 +55
12 Peter Hedman BGK VK-78 61 55 49 55,0 12 165 +57

A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot Par
1 Magnus Mårtensson Örebro BGK 33 27 30 30,0 6 90 -18
2 Christian Olsson Tyresö BGK 33 29 34 32,0 5 96 -12
3 Hans Fryklund Enköpings BGK 36 40 34 36,7 6 110 +2
4 Björn Carrö Södertälje BGK 42 33 40 38,3 9 115 +7
5 Christer Söderlund Tyresö BGK 39 39 38 38,7 1 116 +8
6 Stefan Borg Sundbybergs BGK 35 47 37 39,7 12 119 +11
7 Jimmy Ekberg Enköpings BGK 40 38 43 40,3 5 121 +13
8 Krister Magnusson Tyresö BGK 41 43 37 40,3 6 121 +13
9 Adam Jigler Enköpings BGK 48 38 36 40,7 12 122 +14
10 Rune Pousette Enköpings BGK 35 49 38 40,7 14 122 +14
11 Ronnie Lundgren Sundbybergs BGK 42 43 40 41,7 3 125 +17
12 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 43 45 39 42,3 6 127 +19
13 Niclas Witte BGK VK-78 46 45 36 42,3 10 127 +19
14 Eric Bohlin Tantogårdens BGK 42 43 43 42,7 1 128 +20
15 Karin Olsson Uppsala BGK 43 48 39 43,3 9 130 +22
16 Sandra Kungsman Uppsala BGK 45 36 49 43,3 13 130 +22
17 Kjell-Ove Malm Sundbybergs BGK 42 45 44 43,7 3 131 +23
18 Roger Svensson Tyresö BGK 44 44 46 44,7 2 134 +26
19 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 41 46 49 45,3 8 136 +28
20 Micke Jonsson Sundbybergs BGK 53 40 46 46,3 13 139 +31
21 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 56 49 36 47,0 20 141 +33

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.20.9