IT, Sundbyberg, Citygolf Tour 1


Huvudsida | Startschema | Bredd | Elit | Ungdom | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo | Min resultattavla

Rak lista

Plac Namn Klubb Klass  V1  V2  V3  V4  V5  V6  V7 Snitt Tot Diff Par
1 Kevin Sundström Sundbybergs BGK E 24 24 23 21 25 28 22 23,9 167 7 -85
2 Mattias Hägglöf Sundbybergs BGK E 24 22 23 25 22 26 26 24,0 168 4 -84
3 Ricard Lockner Sundbybergs BGK E 23 25 25 22 28 23 24 24,3 170 6 -82
4 Morgan Munter Sundsvalls BGK E 26 22 27 23 27 22 25 24,6 172 5 -80
5 Bo Karlsson Sundbybergs BGK B 23 27 26 23 29 27 24 25,6 179 6 -73
6 Johan Carlsson Haga BGK E 25 28 24 25 25 27 26 25,7 180 4 -72
7 Hans Olofsson Kungälvs BGK E 22 28 25 25 28 22 30 25,7 180 8 -72
8 Eddie Söderlund Sundsvalls BGK E 24 28 27 28 26 24 24 25,9 181 4 -71
9 Christer Söderlund Tyresö BGK E 26 25 26 24 28 24 29 26,0 182 5 -70
10 André Söderlund Sundsvalls BGK E 25 24 27 23 29 26 28 26,0 182 6 -70
11 Christer Sjögren Sundbybergs BGK E 28 24 26 23 27 24 30 26,0 182 7 -70
12 Fredrik Nilsson Sundbybergs BGK B 27 24 27 25 26 26 28 26,1 183 4 -69
13 Sebastian Koponen Sundbybergs BGK E 26 25 25 26 24 28 29 26,1 183 5 -69
14 Björn Nilsson Sundbybergs BGK E 25 25 30 25 26 27 26 26,3 184 5 -68
15 Joakim Ring Sundsvalls BGK E 26 25 26 24 29 28 28 26,6 186 5 -66
16 Roger Svensson Tyresö BGK E 24 25 27 25 27 27 31 26,6 186 7 -66
17 Kevin Dorbegi Sundbybergs BGK B 31 28 22 25 26 27 27 26,6 186 9 -66
18 Staffan Thulin Askims BGK E 31 25 28 25 24 26 28 26,7 187 7 -65
19 Carl-Johan Ryner Uppsala BGK E 33 26 25 28 27 24 24 26,7 187 9 -65
20 Rikard Eklund Sundbybergs BGK B 28 25 26 31 27 30 24 27,3 191 7 -61
21 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK B 30 26 25 25 28 25 32 27,3 191 7 -61
22 Lukas Syrén Sundbybergs BGK E 27 32 27 26 27 25 28 27,4 192 7 -60
23 Eric Bohlin Tantogårdens BGK E 24 31 24 26 28 31 28 27,4 192 7 -60
24 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK E 31 29 26 29 26 27 25 27,6 193 6 -59
25 Anders Schedin Sundbybergs BGK E 25 24 28 28 31 29 28 27,6 193 7 -59
26 Patrik Wass Linköpings Bangolfklubb E 27 28 29 26 24 31 29 27,7 194 7 -58
27 Linus Armandsson Norrtälje BGK B 29 29 29 24 32 26 25 27,7 194 8 -58
28 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK E 28 25 24 26 33 28 30 27,7 194 9 -58
29 Magnus Åkerlind Norrtälje BGK B 30 30 32 28 24 28 25 28,1 197 8 -55
30 Marcus Söderlund Sundsvalls BGK E 28 27 27 32 33 25 25 28,1 197 8 -55
31 Ronny Granholm Askims BGK E 28 31 28 23 26 32 29 28,1 197 9 -55
Alexander Timvik Haga BGK E 28 33 26 28 27 31 24 28,1 197 9 -55
33 Jan Söderqvist Södertälje BGK E 29 28 25 30 31 28 27 28,3 198 6 -54
34 Viktor Lindgren Kristineberg BGK E 34 27 28 29 24 29 27 28,3 198 10 -54
35 Roger Kostet Sundbybergs BGK B 27 27 29 28 26 34 29 28,6 200 8 -52
36 Fredrik Tagesson Skoghalls BGK E 30 33 24 29 29 26 29 28,6 200 9 -52
37 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK E 24 28 26 32 29 27 34 28,6 200 10 -52
38 Anna-Karin Nordberg Tantogårdens BGK B 35 29 31 25 23 28 29 28,6 200 12 -52
39 Mikael Lindblom Sundsvalls BGK E 31 28 32 26 28 26 30 28,7 201 6 -51
40 Jonathan Näslund Sundsvalls BGK B 32 27 26 29 29 26 32 28,7 201 6 -51
41 Robert Majlöv Askims BGK E 23 27 28 29 34 30 31 28,9 202 11 -50
42 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK E 24 29 29 27 36 26 34 29,3 205 12 -47
43 Henrik Edfeldt Sundsvalls BGK B 27 33 33 30 28 33 25 29,9 209 8 -43
44 Anders Näslund Sundsvalls BGK B 31 30 31 22 35 31 29 29,9 209 13 -43
45 Christer Timvik Haga BGK E 29 29 30 30 31 33 28 30,0 210 5 -42
46 Michael Karlsson Olofströms BGK E 33 24 29 30 30 29 35 30,0 210 11 -42
47 Peter Fransson BGK Jönköping E 31 29 29 31 33 29 29 30,1 211 4 -41
48 Josef Bane Sundsvalls BGK U 32 29 30 32 30 29   30,3 182 3 -34
49 Hans F Nilsson Sundbybergs BGK B 29 31 32 29 29 34 29 30,4 213 5 -39
50 Ivica Glas Tantogårdens BGK B 32 27 27 31 30 34 34 30,7 215 7 -37
51 Hans Tapper Sundbybergs BGK B 32 35 31 28 26 30 33 30,7 215 9 -37
52 Per Karlsson Haga BGK B 27 34 32 29 34 34 30 31,4 220 7 -32
53 William Forslund Skönsbergs SK E 30 29 31 32 37 32 31 31,7 222 8 -30
54 Anders Lönnkvist Askims BGK E 30 34 38 28 28 32 33 31,9 223 10 -29
55 Christer Andersson Askims BGK B 32 32 35 34 29 31 31 32,0 224 6 -28
56 Angelica Edfeldt Sundsvalls BGK B 33 33 33 32 29 35 32 32,4 227 6 -25
57 Gunilla Karlsson Sundbybergs BGK B 32 26 38 35 30 37 30 32,6 228 12 -24
58 Tyko Gustavsson Sundbybergs BGK B 30 40 33 35       34,5 138 10 -6 Brutit
59 Jessica Sundkvist Sundbybergs BGK B 36 30 33 39 35 37 33 34,7 243 9 -9
60 Amanda Ryner Uppsala BGK U 42 37 36 37 31 35   36,3 218 11 +2
61 Filip Nilsson Sundbybergs BGK U 34 30 39 41 40 35   36,5 219 11 +3
62 Marco Arancibia Sundbybergs BGK E 30 41 40         37,0 111 11 +3 Brutit
63 Martin Holmlund Sundbybergs BGK E               0,0 0 Ej till start
Max Hellström Kristineberg BGK E               0,0 0 Ej till start
Mattias Karlsson Haga BGK B               0,0 0 Ej till start

Huvudsida | Startschema | Bredd | Elit | Ungdom | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo | Min resultattavla