NT, Umeå, EB Söndag


Huvudsida | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Ungdom Tävlingshinder | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo | Min resultattavla

Min resultattavla

Klass 3
Plac Namn Klubb Varv 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ingvar Bylund Örnsköldsviks MGK Varv 3 1 1 2 1 2 1 1 2 1 1 2 3 1 1 2 7 3 1 25 24 33 27,3 9 82
2 Alva Öhman Skoghalls BGK Varv 3 1 2 2 1 1 1 1 2 3 2 2 1 1 2 1 4 3 1 25 32 31 29,3 7 88
3 Gösta Enqvist Skellefteå BGK Varv 3 1 1 2 1 2 2 2 2 1 2 4 1 1 1 2 1 1 2 32 34 29 31,7 5 95
4 Pär Vallström Skellefteå BGK Varv 3 1 1 1 3 2 2 2 2 1 2 4 1 2 5 2 5 2 1 34 25 39 32,7 14 98
5 Stefan Larsson Umeå Bangolfklubb Varv 3 1 2 1 1 2 1 2 2 1 1 6 2 1 2 2 7 3 2 29 38 39 35,3 10 106
6 Annika Hedelius Larsson Umeå Bangolfklubb Varv 3 1 2 1 1 2 1 1 2 1 2 3 2 6 1 2 5 1 2 43 29 36 36,0 14 108
7 Malin Vikström Umeå Bangolfklubb Varv 3 1 2 2 1 2 1 2 2 1 3 6 5 1 1 2 1 2 1 36 41 36 37,7 5 113
8 Christine Nilsson Umeå Bangolfklubb Varv 3 2 3 3 5 3 3 2 3 1 2 2 6 2 4 2 1 2 3 44 58 49 50,3 14 151
9 Erika Luthman Umeå Bangolfklubb Varv 3 1 1 1 2 3 1 1 3 1 1 7 7 2 7 2 7 1 3 56 48 51 51,7 8 155

Klass 2
Plac Namn Klubb Varv 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Johan Eklund Umeå Bangolfklubb Varv 3 1 1 1 1 3 1 2 1 1 2 2 2 1 2 2 1 2 1 28 25 27 26,7 3 80
2 Lars-Göran Guldbrandsson Umeå Bangolfklubb Varv 3 1 1 1 1 3 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 1 3 3 25 29 26 26,7 4 80
3 Mikael Lindmark Örnsköldsviks MGK Varv 3 1 2 1 1 2 1 1 1 2 1 3 2 1 1 2 2 2 2 26 29 28 27,7 3 83
4 Anders Lindström Umeå Bangolfklubb Varv 3 2 1 2 1 2 1 1 1 1 3 1 1 1 1 2 5 2 2 26 29 30 28,3 4 85
5 Peter Hedman BGK VK-78 Varv 3 1 2 2 1 2 1 1 2 1 3 4 1 2 3 2 1 1 1 33 28 31 30,7 5 92
6 Bert Jonsson Skellefteå BGK Varv 3 1 1 1 2 4 1 2 1 1 2 2 1 1 1 2 4 4 1 31 30 32 31,0 2 93
7 Mikael Warg Skellefteå BGK Varv 3 1 1 2 4 2 2 1 1 1 1 7 1 2 2 2 1 1 2 34 29 34 32,3 5 97
8 Denny Karlsson Örnsköldsviks MGK Varv 3 2 2 2 2 1 2 2 1 2 2 2 1 1 1 2 1 2 1 41 31 29 33,7 12 101
9 Carina Lindström Umeå Bangolfklubb Varv 1       0,0 0 0 Ej till start Ej kvalificerad

Klass 1
Plac Namn Klubb Varv 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ture Rodling Örnsköldsviks MGK Varv 3 1 2 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 22 26 21 23,0 5 69
2 Anders Gidlöf Örnsköldsviks MGK Varv 3 2 1 2 1 3 1 1 1 1 1 2 1 2 1 1 1 2 1 22 24 25 23,7 3 71
3 Anders Eriksson Umeå Bangolfklubb Varv 3 1 1 2 1 1 1 1 2 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 28 22 21 23,7 7 71
4 Roger Henriksson Skellefteå BGK Varv 3 1 1 2 1 2 1 1 2 1 1 2 2 1 1 2 1 2 1 25 22 25 24,0 3 72
5 Jacob Lindström Umeå Bangolfklubb Varv 3 1 1 2 1 3 1 1 2 1 2 1 1 1 1 1 2 1 1 21 27 24 24,0 6 72
6 Magnus Mårtensson Örebro BGK Varv 3 1 2 1 1 2 1 2 1 1 4 2 1 1 2 1 3 1 1 24 21 28 24,3 7 73
7 Jan-Olov Lindvall Skellefteå BGK Varv 3 1 1 1 1 5 1 1 1 1 2 2 1 1 2 1 2 3 1 23 23 28 24,7 5 74
8 Jesper Lindberg Kungälvs BGK Varv 3 1 2 2 2 2 1 2 1 1 1 3 1 1 1 1 2 1 1 26 25 26 25,7 1 77
9 Elias Elfving Örnsköldsviks MGK Varv 3 1 1 2 1 5 1 2 1 1 1 1 1 1 1 2 3 1 1 26 26 27 26,3 1 79

Ungdom Tävlingshinder
Plac Namn Klubb Varv 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Theodor Vikström Umeå Bangolfklubb Varv 2 1 2 1 1 2 1 1 1 1 3 2 1 2 1 2 1 1 1 23 25 24,0 2 48
2 Matteus Lundin Örnsköldsviks MGK Varv 2 1 1 2 1 1 2 1 2 2 4 1 2 1 3 1 2 2 1 32 30 31,0 2 62
3 Calle Lindberg Örnsköldsviks MGK Varv 2 1 2 2 1 2 2 2 1 1 3 3 1 1 1 2 2 2 2 36 31 33,5 5 67
4 Elvin Luthman Umeå Bangolfklubb Varv 2 1 2 2 7 4 1 1 2 3 2 3 1 4 2 2 4 2 5 48 48 48,0 0 96