SM 2024 Varberg

Uppdaterad: 2024-06-28   13:02Hämta nya sidor automatiskt

Då vi är många som vill spela SM i år, jätteroligt, så måste vi reducera antal varv till 6.
På torsdagen 27 juni spelar samtliga 3 varv. På fredagen 28 juni spelar samtliga 1 varv därefter följer de två finalvarven efter kval enligt inbjudan.

Lagtävlingen samt kvalificeringen till lördagens cup avgörs över 4 varv.
Nominering av lag onsdag 26 juni senast kl 18.00, för damlag gärna runt lunch.

OBS! Startordningen för DJ och D är ändrad efter nominering och lottning av damlagen

Tävlingsledningen består av: Mats Söderkvist, Magnus Wintermalm och Lars Brandt
Tävlingsledningen har beslutat att det det får finnas 1 coach per klubb på banan och att antalet varv på torsdagen ändras från 3 till 4.

Prisutdelning för lag sker efter fredagens individuella finalvarv.
Fredagens finalvarv startar kl.8.00

Torsdagens spel avslutades kl. 20,50

Fredagens spel startade kl.8,20

Spelet avslutades kl.13.00

Resultat

Herrjunior
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Carl Elfström 111 Tuve Tigers BGK 24 21 22 23 29 22 23,5 8 141
2 Melker Rundqvist 108 Kungälvs BGK 24 23 24 23 26 22 23,7 4 142
3 Elias Kandevik 110 Skoghalls BGK 28 23 27 23 24 22 24,5 6 147
4 William Forslund 107 Skönsbergs SK 27 23 26 23 28 25 25,3 5 152
5 Nils Matton 102 Skoghalls BGK 24 25 25 22 28 28 25,3 6 152
6 Albin Leanders 101 Hofors BGK 27 23 26 24 28 27 25,8 5 155
Kval - 6 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 4
7 Linus Armandsson 113 Norrtälje BGK 29 26 29 23     26,8 6 107
8 Jamie Widlert Nord 104 BGK Jönköping 29 29 26 27     27,8 3 111
9 Elias Wejsfelt 109 BGK Linjen 26 32 30 25     28,3 7 113
10 Filip Lindberg 105 Hofors BGK 32 29 29 30     30,0 3 120
11 Joel Björkebro 103 Tuve Tigers BGK 27 31 36       31,3 9 94 Brutit

Damjunior
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Rebecka Johansson 204 Skoghalls BGK 25 23 25 24 26 25 24,7 3 148
2 Amanda Eriksson 202 Skoghalls BGK 30 24 24 25 29 21 25,5 9 153
3 Jill Spets 205 Uppsala BGK 25 27 26 21 27 28 25,7 7 154
4 Isabell Möller 203 Gullbergsbro BGK 25 21 27 31 25 27 26,0 10 156
5 Lina Lennestål 208 Skoghalls BGK 26 29 27 26 26 27 26,8 3 161
6 Elin Spets 209 Uppsala BGK 30 29 28 30 30 26 28,8 4 173
Kval - 6 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 4
7 Alison Spets 201 Uppsala BGK 35 28 27 30     30,0 8 120
8 Moa Björklund 207 Tantogårdens BGK 36 26 31 27     30,0 10 120

Damer
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Jennifer Göransson 319 BGK Jönköping 22 21 22 20 21 20 21,0 2 126
2 Karin Olsson 307 Uppsala BGK 22 21 20 22 24 19 21,3 5 128
3 Julia Sjöberg 304 Skoghalls BGK 22 21 21 23 25 24 22,7 4 136
4 Alva Kvarnström 325 Örnsköldsviks MGK 19 27 26 21 22 23 23,0 8 138
5 Annelie Lundell 332 Malmö BGK 20 26 25 25 24 19 23,2 7 139
6 Julia Göransson 301 BGK Jönköping 25 21 24 23 25 24 23,7 4 142
7 Maria Möller 309 Gullbergsbro BGK 25 23 22 25 24 25 24,0 3 144
8 Mia Vuorihovi 321 Uppsala BGK 25 22 23 27 25 22 24,0 5 144
9 Sandra Kungsman 326 Uppsala BGK 20 23 26 22 26 27 24,0 7 144
10 Anneli Niord 314 Gullbergsbro BGK 22 28 23 23 26 27 24,8 6 149
Kval - 9 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 5
11 Marielle Svensson 331 BGK Jönköping 24 28 22 23 26   24,6 6 123
12 Susann Johansen 316 MGK Warberg 25 25 27 25 24   25,2 3 126
13 Monika Daniel 305 Tyresö BGK 26 27 26 24 23   25,2 4 126
14 Jenny Erlandsson 308 Askims BGK 26 26 28 23 23   25,2 5 126
15 Lena Nilsson 317 BGK Kärnan 25 27 21 26 28   25,4 7 127
16 Johanna Lindoff 302 Uppsala BGK 26 27 25 25 27   26,0 2 130
Kval - 15 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 4
17 Jessica Jänsby 303 Gullbergsbro BGK 29 30 23 22     26,0 8 104
18 Ingela Norlin 322 BGK Linjen 25 29 27 24     26,3 5 105
19 Carolin Svensson 334 Tyresö BGK 27 27 30 21     26,3 9 105
20 Agneta Harrysson 320 Asarums BGK 28 23 24 32     26,8 9 107
21 Wilma Harrysson 328 Asarums BGK 26 33 26 25     27,5 8 110
22 Andrea Schmalzried 329 Uppsala BGK 27 26 31 28     28,0 5 112
23 Chanette Starkenberg 311 Tyresö BGK 30 26 24 32     28,0 8 112
24 Camilla Lindoff 333 Uppsala BGK 25 35 26 27     28,3 10 113
25 Alva Öhman 313 Skoghalls BGK 27 23 32 35     29,3 12 117
26 Kristina Svensson 315 Uppsala BGK 29 25 36 30     30,0 11 120
27 Josefine Kilu 310 MGK Warberg 29 30 33 32     31,0 4 124
28 Helene Björlin 327 BGK Linjen 37 31 28 33     32,3 9 129
29 Kristina Pettersson 323 MGK Warberg 32 32 38 31     33,3 7 133

Herrar
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Peter Eisenschmidt 456 Tantogårdens BGK 19 20 18 22 22 19 20,0 4 120
2 Simon Junker 428 Tantogårdens BGK 21 22 19 21 22 22 21,2 3 127 Sudden death
3 Johan Rydberg 447 Uppsala BGK 19 23 25 20 20 20 21,2 6 127 Sudden death
4 Alexander Njord 410 Gullbergsbro BGK 22 20 22 21 20 22 21,2 2 127 Sudden death
5 Erik Nilsson 411 Sjövikens IF 21 25 21 20 22 20 21,5 5 129
6 Amir El Quachani 443 Uppsala BGK 22 23 23 20 21 22 21,8 3 131
7 Christian Olsson 458 Tyresö BGK 22 22 22 22 22 22 22,0 0 132
8 Marcus Ljungblad 408 Skoghalls BGK 20 22 21 21 23 25 22,0 5 132
8 Rasmus Bergqvist 455 Gullbergsbro BGK 21 22 20 23 21 25 22,0 5 132
10 Eric Bohlin 425 Tantogårdens BGK 20 20 24 19 26 23 22,0 7 132
11 Marcus I Andersson 427 Kungälvs BGK 21 21 25 22 20 24 22,2 5 133
12 Martin Lundell 441 Olofströms BGK 23 27 22 19 19 23 22,2 8 133
13 Magnus Sörström 413 MGK Warberg 22 22 22 21 24 23 22,3 3 134
14 Patrik Eliasson 440 Tyresö BGK 21 22 20 25 20 26 22,3 6 134
15 Tommy Blixt 415 Eskilstuna BGK 23 21 22 23 19 26 22,3 7 134
16 Mattias Brännström 457 Skönsbergs SK 21 23 21 24 22 24 22,5 3 135
17 Göran Widlert 426 BGK Jönköping 25 22 21 20 21 26 22,5 6 135
18 Jonathan Lindoff 431 Uppsala BGK 23 20 21 24 22 26 22,7 6 136
Kval - 18 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 5
19 Peter Eriksson 423 Skoghalls BGK 23 21 24 22 22   22,4 3 112
20 Per Olof Isaksson 435 Sjövikens IF 26 23 19 22 22   22,4 7 112
21 Jon Björklund 403 Tantogårdens BGK 22 23 24 21 25   23,0 4 115
22 Mikael Reszke 420 MGK Warberg 22 21 26 22 24   23,0 5 115
23 Mats Olsson 437 BGK Kärnan 24 21 23 24 24   23,2 3 116
24 Marcus Karlsson 462 BGK Jönköping 25 23 22 22 24   23,2 3 116
25 Anton Eriksson 419 Skoghalls BGK 23 22 23 21 27   23,2 6 116
25 Peter Fransson 445 BGK Jönköping 24 26 23 20 23   23,2 6 116
27 Milan Bilén 433 MGK Warberg 22 22 26 21 28   23,8 7 119
28 Jesper Lindberg 421 Kungälvs BGK 27 22 23 23 27   24,4 5 122
Kval - 28 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 4
29 Ulf Swedberg 452 MGK 49 Nyköping 24 24 24 25     24,3 1 97
30 Thomas Simonsen 434 Malmö BGK 22 26 24 25     24,3 4 97
31 Emil Stille 438 BGK Jönköping 24 23 26 25     24,5 3 98
31 Marcus Eriksson 449 Skoghalls BGK 25 24 23 26     24,5 3 98
33 Christopher Ihrmark 417 Borås MGK 25 23 23 27     24,5 4 98
34 Tomas Sennerby 414 Gullbergsbro BGK 21 25 26 26     24,5 5 98
35 Peter Elfvén 459 Norrtälje BGK 27 25 21 25     24,5 6 98
36 Lorentz Neverland 407 Tuve Tigers BGK 27 19 25 27     24,5 8 98
37 Mats Jänsby 422 Gullbergsbro BGK 25 24 24 26     24,8 2 99
38 Christian Modén 432 Hofors BGK 26 25 22 26     24,8 4 99
38 Anders Pettersson 461 MGK Warberg 26 25 26 22     24,8 4 99
40 Jonny Jänsby 463 Gullbergsbro BGK 26 23 23 27     24,8 4 99
41 Lars Eriksson 416 MGK 49 Nyköping 25 22 27 25     24,8 5 99
42 Anders Landström 453 Hofors BGK 22 24 26 27     24,8 5 99
43 Erik Gustafsson 405 BGK Jönköping 26 27 24 23     25,0 4 100
43 Björn Carrö 409 Södertälje BGK 27 23 24 26     25,0 4 100
45 Anders Andersson 402 Sjövikens IF 27 22 26 25     25,0 5 100
46 Mattias Wik 451 Hjelmsjö BGK 22 27 25 27     25,3 5 101
47 Staffan Lundblad 450 MGK Warberg 25 27 25 25     25,5 2 102
48 Thomas Bladh 467 Sjövikens IF 21 30 26 27     26,0 9 104
49 Ebbe Ohlsson 465 MGK Warberg 21 30 23 31     26,3 10 105
50 Stefan Johansson 464 Örebro BGK 29 24 27 26     26,5 5 106
51 Håkan Erlandsson 446 Askims BGK 30 27 27 25     27,3 5 109
52 Mats Eisenschmidt 444 Gullbergsbro BGK 27 33 30 25     28,8 8 115
53 Mikael Dahl 439 MGK Warberg 28 25 34 28     28,8 9 115
54 Lars Lindeberg 429 BGK Linjen 33 30 28 26     29,3 7 117
55 Ingvar Johansson 404 MGK Warberg 42 37 28 36     35,8 14 143
56 Michael Johansson 401 MGK Warberg 40 33 37 34     36,0 7 144

Lag
3-manna lag Herrar
Plac Lag V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt
1Tantogården62 65 61 64 21,0252
2Skoghall 166 65 68 64 21,9263Sudden death
3Uppsala64 66 69 64 21,9263Sudden death
4Warberg 166 65 74 64 22,4269
5Gullbergsbro 168 66 66 70 22,5270
6Kungälv72 66 72 68 23,2278
7Jönköping73 71 70 65 23,3279
8Sjöviken68 78 66 69 23,4281
9Skoghall 277 72 75 71 24,6295
10Hofors75 72 74 77 24,8298
11Warberg 272 82 74 78 25,5306
12Gullbergsbro 274 81 79 78 26,0312
13Warberg 3110 95 99 98 33,5402


 
1TantogårdenNr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Jon Björklund403 22 23 24 21 22,590
 Peter Eisenschmidt456 19 20 18 22 19,879
 Simon Junker428 21 22 19 21 20,883
   62 65 61 64 21,0252
 
2Skoghall 1Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Anton Eriksson419 23 22 23 21 22,389
 Marcus Ljungblad408 20 22 21 21 21,084
 Peter Eriksson423 23 21 24 22 22,590
   66 65 68 64 21,9263
 
3UppsalaNr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Amir El Quachani443 22 23 23 20 22,088
 Johan Rydberg447 19 23 25 20 21,887
 Jonathan Lindoff431 23 20 21 24 22,088
   64 66 69 64 21,9263
 
4Warberg 1Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Magnus Sörström413 22 22 22 21 21,887
 Mikael Reszke420 22 21 26 22 22,891
 Milan Bilén433 22 22 26 21 22,891
   66 65 74 64 22,4269
 
5Gullbergsbro 1Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Alexander Njord410 22 20 22 21 21,385
 Mats Jänsby422 25 24 24 26 24,899
 Rasmus Bergqvist455 21 22 20 23 21,586
   68 66 66 70 22,5270
 
6KungälvNr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Jesper Lindberg421 27 22 23 23 23,895
 Marcus I Andersson427 21 21 25 22 22,389
 Melker Rundqvist108 24 23 24 23 23,594
   72 66 72 68 23,2278
 
7JönköpingNr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Emil Stille438 24 23 26 25 24,598
 Göran Widlert426 25 22 21 20 22,088
 Peter Fransson445 24 26 23 20 23,393
   73 71 70 65 23,3279
 
8SjövikenNr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Erik Nilsson411 21 25 21 20 21,887
 Per Olof Isaksson435 26 23 19 22 22,590
 Thomas Bladh467 21 30 26 27 26,0104
   68 78 66 69 23,4281
 
9Skoghall 2Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Marcus Eriksson449 25 24 23 26 24,598
 Elias Kandevik110 28 23 27 23 25,3101
 Nils Matton102 24 25 25 22 24,096
   77 72 75 71 24,6295
 
10HoforsNr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Albin Leanders101 27 23 26 24 25,0100
 Anders Landström453 22 24 26 27 24,899
 Christian Modén432 26 25 22 26 24,899
   75 72 74 77 24,8298
 
11Warberg 2Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Anders Pettersson461 26 25 26 22 24,899
 Ebbe Ohlsson465 21 30 23 31 26,3105
 Staffan Lundblad450 25 27 25 25 25,5102
   72 82 74 78 25,5306
 
12Gullbergsbro 2Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Jonny Jänsby463 26 23 23 27 24,899
 Mats Eisenschmidt444 27 33 30 25 28,8115
 Tomas Sennerby414 21 25 26 26 24,598
   74 81 79 78 26,0312
 
13Warberg 3Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Ingvar Johansson404 42 37 28 36 35,8143
 Michael Johansson401 40 33 37 34 36,0144
 Mikael Dahl439 28 25 34 28 28,8115
   110 95 99 98 33,5402

Lag
3-manna lag Damer
Plac Lag V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt
1Uppsala 167 66 69 71 22,8273
2Jönköping71 70 68 66 22,9275
3Gullbergsbro72 72 72 75 24,3291
4Skoghall74 67 78 76 24,6295
5Tyresö83 80 80 77 26,7320
6Uppsala 290 84 81 81 28,0336
7Warberg86 87 98 88 29,9359


 
1Uppsala 1 (0 byten)Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Sandra Kungsman326 20 23 26 22 22,891
 Mia Vuorihovi321 25 22 23 27 24,397
 Karin Olsson307 22 21 20 22 21,385
 Johanna Lindoff302        
   67 66 69 71 22,8273
 
2Jönköping (0 byten)Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Julia Göransson301 25 21 24 23 23,393
 Marielle Svensson331 24 28 22 23 24,397
 Jennifer Göransson319 22 21 22 20 21,385
   71 70 68 66 22,9275
 
3Gullbergsbro (1 byte)Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Maria Möller309 25 23 22 25 23,895
 Anneli Niord314 22 28 23 23 24,096
 Isabell Möller203 25 21 27 15 8 u 25,588
 Jessica Jänsby303       12 10 i 21,612
   72 72 72 75 24,3291
 
4Skoghall (1 byte)Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Rebecka Johansson204 25 23 25 24 24,397
 Alva Öhman313 27 23 32 7 2 u 28,689
 Julia Sjöberg304 22 21 21 23 21,887
 Lina Lennestål208       22 16 i 24,822
   74 67 78 76 24,6295
 
5Tyresö (0 byten)Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Chanette Starkenberg311 30 26 24 32 28,0112
 Monika Daniel305 26 27 26 24 25,8103
 Carolin Svensson334 27 27 30 21 26,3105
   83 80 80 77 26,7320
 
6Uppsala 2 (0 byten)Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Alison Spets201 35 28 27 30 30,0120
 Elin Spets209 30 29 28 30 29,3117
 Jill Spets205 25 27 26 21 24,899
 Andrea Schmalzried329        
   90 84 81 81 28,0336
 
7Warberg (0 byten)Nr V1   V2   V3   V4   Snitt Totalt
 Josefine Kilu310 29 30 33 32 31,0124
 Susann Johansen316 25 25 27 25 25,5102
 Kristina Pettersson323 32 32 38 31 33,3133
   86 87 98 88 29,9359

Kval till Cup Herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt
1Peter EisenschmidtTantogårdens BGK19 20 18 22 19,879
2Simon JunkerTantogårdens BGK21 22 19 21 20,883
3Eric BohlinTantogårdens BGK20 20 24 19 20,883
4Marcus LjungbladSkoghalls BGK20 22 21 21 21,084
5Alexander NjordGullbergsbro BGK22 20 22 21 21,385
6Rasmus BergqvistGullbergsbro BGK21 22 20 23 21,586
7Magnus SörströmMGK Warberg22 22 22 21 21,887
8Erik NilssonSjövikens IF21 25 21 20 21,887
9Johan RydbergUppsala BGK19 23 25 20 21,887
10Christian OlssonTyresö BGK22 22 22 22 22,088
11Amir El QuachaniUppsala BGK22 23 23 20 22,088
12Jonathan LindoffUppsala BGK23 20 21 24 22,088
13Patrik EliassonTyresö BGK21 22 20 25 22,088
13Göran WidlertBGK Jönköping25 22 21 20 22,088
15Anton ErikssonSkoghalls BGK23 22 23 21 22,389
15Tommy BlixtEskilstuna BGK23 21 22 23 22,389
17Mattias BrännströmSkönsbergs SK21 23 21 24 22,389
18Marcus I AnderssonKungälvs BGK21 21 25 22 22,389
19Peter ErikssonSkoghalls BGK23 21 24 22 22,590
19Jon BjörklundTantogårdens BGK22 23 24 21 22,590
19Carl ElfströmTuve Tigers BGK24 21 22 23 22,590
22Per Olof IsakssonSjövikens IF26 23 19 22 22,590
23Mikael ReszkeMGK Warberg22 21 26 22 22,891
23Milan BilénMGK Warberg22 22 26 21 22,891
25Martin LundellOlofströms BGK23 27 22 19 22,891
26Marcus KarlssonBGK Jönköping25 23 22 22 23,092
26Mats OlssonBGK Kärnan24 21 23 24 23,092
28Peter FranssonBGK Jönköping24 26 23 20 23,393
29Melker RundqvistKungälvs BGK24 23 24 23 23,594
30Jesper LindbergKungälvs BGK27 22 23 23 23,895
31Nils MattonSkoghalls BGK24 25 25 22 24,096
32Ulf SwedbergMGK 49 Nyköping24 24 24 25 24,397
Kval - 32 spelare fortsätter efter varv 4
33Thomas SimonsenMalmö BGK22 26 24 25 24,397
34Marcus ErikssonSkoghalls BGK25 24 23 26 24,598
34Emil StilleBGK Jönköping24 23 26 25 24,598
36Tomas SennerbyGullbergsbro BGK21 25 26 26 24,598
37Lorentz NeverlandTuve Tigers BGK27 19 25 27 24,598
38Christopher IhrmarkBorås MGK25 23 23 27 24,598
39Peter ElfvénNorrtälje BGK27 25 21 25 24,598
40Mats JänsbyGullbergsbro BGK25 24 24 26 24,899
41Anders LandströmHofors BGK22 24 26 27 24,899
42William ForslundSkönsbergs SK27 23 26 23 24,899
43Lars ErikssonMGK 49 Nyköping25 22 27 25 24,899
44Christian ModénHofors BGK26 25 22 26 24,899
44Anders PetterssonMGK Warberg26 25 26 22 24,899
44Jonny JänsbyGullbergsbro BGK26 23 23 27 24,899
47Albin LeandersHofors BGK27 23 26 24 25,0100
47Erik GustafssonBGK Jönköping26 27 24 23 25,0100
47Björn CarröSödertälje BGK27 23 24 26 25,0100
50Anders AnderssonSjövikens IF27 22 26 25 25,0100
51Mattias WikHjelmsjö BGK22 27 25 27 25,3101
51Elias KandevikSkoghalls BGK28 23 27 23 25,3101
53Staffan LundbladMGK Warberg25 27 25 25 25,5102
54Thomas BladhSjövikens IF21 30 26 27 26,0104
55Ebbe OhlssonMGK Warberg21 30 23 31 26,3105
56Stefan JohanssonÖrebro BGK29 24 27 26 26,5106
57Linus ArmandssonNorrtälje BGK29 26 29 23 26,8107
58Håkan ErlandssonAskims BGK30 27 27 25 27,3109
59Jamie Widlert NordBGK Jönköping29 29 26 27 27,8111
60Elias WejsfeltBGK Linjen26 32 30 25 28,3113
61Mikael DahlMGK Warberg28 25 34 28 28,8115
62Mats EisenschmidtGullbergsbro BGK27 33 30 25 28,8115
63Lars LindebergBGK Linjen33 30 28 26 29,3117
64Filip LindbergHofors BGK32 29 29 30 30,0120
65Joel BjörkebroTuve Tigers BGK27 31 36   31,394 54Brutit
66Ingvar JohanssonMGK Warberg42 37 28 36 35,8143
67Michael JohanssonMGK Warberg40 33 37 34 36,0144

Kval till Cup Damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt
1Karin OlssonUppsala BGK22 21 20 22 21,385
1Jennifer GöranssonBGK Jönköping22 21 22 20 21,385
3Julia SjöbergSkoghalls BGK22 21 21 23 21,887
4Sandra KungsmanUppsala BGK20 23 26 22 22,891
5Julia GöranssonBGK Jönköping25 21 24 23 23,393
6Alva KvarnströmÖrnsköldsviks MGK19 27 26 21 23,393
7Maria MöllerGullbergsbro BGK25 23 22 25 23,895
8Annelie LundellMalmö BGK20 26 25 25 24,096
8Anneli NiordGullbergsbro BGK22 28 23 23 24,096
10Rebecka JohanssonSkoghalls BGK25 23 25 24 24,397
11Mia VuorihoviUppsala BGK25 22 23 27 24,397
12Marielle SvenssonBGK Jönköping24 28 22 23 24,397
13Jill SpetsUppsala BGK25 27 26 21 24,899
13Lena NilssonBGK Kärnan25 27 21 26 24,899
15Susann JohansenMGK Warberg25 25 27 25 25,5102
16Johanna LindoffUppsala BGK26 27 25 25 25,8103
Kval - 16 spelare fortsätter efter varv 4
17Mia VuorihoviUppsala BGK25 22 23 27 24,397
18Amanda ErikssonSkoghalls BGK30 24 24 25 25,8103
19Jenny ErlandssonAskims BGK26 26 28 23 25,8103
20Monika DanielTyresö BGK26 27 26 24 25,8103
21Jessica JänsbyGullbergsbro BGK29 30 23 22 26,0104
22Isabell MöllerGullbergsbro BGK25 21 27 31 26,0104
23Ingela NorlinBGK Linjen25 29 27 24 26,3105
24Carolin SvenssonTyresö BGK27 27 30 21 26,3105
25Agneta HarryssonAsarums BGK28 23 24 32 26,8107
26Lina LennestålSkoghalls BGK26 29 27 26 27,0108
27Wilma HarryssonAsarums BGK26 33 26 25 27,5110
28Chanette StarkenbergTyresö BGK30 26 24 32 28,0112
29Andrea SchmalzriedUppsala BGK27 26 31 28 28,0112
30Camilla LindoffUppsala BGK25 35 26 27 28,3113
31Alva ÖhmanSkoghalls BGK27 23 32 35 29,3117
32Elin SpetsUppsala BGK30 29 28 30 29,3117
33Kristina SvenssonUppsala BGK29 25 36 30 30,0120
34Moa BjörklundTantogårdens BGK36 26 31 27 30,0120
35Alison SpetsUppsala BGK35 28 27 30 30,0120
36Josefine KiluMGK Warberg29 30 33 32 31,0124
37Helene BjörlinBGK Linjen37 31 28 33 32,3129
38Kristina PetterssonMGK Warberg32 32 38 31 33,3133

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.20.17