Top-10 Filt Kval 2, MunktellArenan


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Rak lista

Plac Namn Klubb Klass  V1  V2 Snitt Tot Diff
1 Erik Einan Köpings BGK Klass B 28 29 28,5 57 1
2 Mikael Karlsson MGK 49 Nyköping Klass A 26 33 29,5 59 7
3 Jon Björklund Tantogårdens BGK Klass A 33 28 30,5 61 5
4 Sebastian Ekängen Skoghalls BGK Klass A 27 34 30,5 61 7
5 Simon Levander Eskilstuna BGK Klass A 31 32 31,5 63 1
Oskar Einan Köpings BGK Klass B 31 32 31,5 63 1
Stefan Dyrsmeds Tantogårdens BGK Klass A 32 31 31,5 63 1
8 Karin Olsson Uppsala BGK Klass A 29 34 31,5 63 5
Anders Görlin Eskilstuna BGK Klass A 29 34 31,5 63 5
10 Kari Laakso Eskilstuna BGK Klass B 32 32 32,0 64 0
11 Håkan Robertsson Örebro BGK Klass A 31 33 32,0 64 2
12 Magnus Mårtensson Sundsvalls BGK Klass A 35 29 32,0 64 6
Robin Andersson Strängnäs BGK Klass A 35 29 32,0 64 6
14 Robert Gustavsson Örebro BGK Klass A 35 30 32,5 65 5
15 Eric Bohlin Uppsala BGK Klass B 33 33 33,0 66 0
Anders Larsson MGK 49 Nyköping Klass A 33 33 33,0 66 0
17 Kurt Norberg Stora Tuna BGK Klass B 34 32 33,0 66 2
18 Bernt Gustavsson Södertälje BGK Klass A 33 34 33,5 67 1
19 Bror Wallén BGK Spiik Klass A 35 32 33,5 67 3
20 Moshe Arad Tantogårdens BGK Klass B 36 32 34,0 68 4
21 Lennart Jansson Örebro BGK Klass A 30 38 34,0 68 8
22 Patrik Nässelqvist Tyresö BGK Klass A 34 35 34,5 69 1
Fredrik Dahlbäck Örebro BGK Klass B 35 34 34,5 69 1
24 Hans Fryklund Enköpings BGK Klass B 34 36 35,0 70 2
25 Tommy Blixt BGK Spiik Klass A 37 33 35,0 70 4
26 Krister Magnusson Tyresö BGK Klass A 32 38 35,0 70 6
27 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping Klass B 40 30 35,0 70 10
Tommy Bertelson BGK Elit Klass D 30 40 35,0 70 10
Roger Svensson Tyresö BGK Klass A 40 30 35,0 70 10
30 Lars Brown Uppsala BGK Klass A 35 36 35,5 71 1
31 Peter Lindqvist Djulö BGK Klass B 37 34 35,5 71 3
32 Christer Söderlund Tyresö BGK Klass B 33 38 35,5 71 5
Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK Klass B 38 33 35,5 71 5
34 Morgan Munter Sundsvalls BGK Klass A 36 36 36,0 72 0
35 Per Viklund Sundsvalls BGK Klass B 36 37 36,5 73 1
36 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK Klass B 38 36 37,0 74 2
Annelie Lundell BGK Linjen Klass A 36 38 37,0 74 2
38 Jan Eriksson BGK VK-78 Klass B 37 38 37,5 75 1
Bengt Forsström Köpings BGK Klass C 38 37 37,5 75 1
40 Johan Andersson Djulö BGK Klass A 39 37 38,0 76 2
Andreas Rosenberg Daga BGK Klass B 39 37 38,0 76 2
42 Benny Hasth Strängnäs BGK Klass C 35 41 38,0 76 6
Fredrik Mets Eskilstuna BGK Klass A 41 35 38,0 76 6
44 Peter Söderlund Sundsvalls BGK Klass A 31 45 38,0 76 14
45 Per Einan Köpings BGK Klass C 37 40 38,5 77 3
46 Anders Wallin MGK 49 Nyköping Klass A 33 44 38,5 77 11
47 Rose-Marie Lönnqvist Tantogårdens BGK Klass B 40 38 39,0 78 2
48 Sven-Olof Birgersson Eskilstuna BGK Klass B 41 37 39,0 78 4
Thomas Öberg Södertälje BGK Klass A 41 37 39,0 78 4
Lennart Kensert Enköpings BGK Klass B 41 37 39,0 78 4
51 Stig Pettersson Stora Tuna BGK Klass B 34 44 39,0 78 10
52 Mats Rosenberg Strängnäs BGK Klass B 40 39 39,5 79 1
53 Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK Klass A 38 41 39,5 79 3
54 Björn Nilsson Sundbybergs BGK Klass C 37 42 39,5 79 5
Daniel Ågren Södertälje BGK Klass A 42 37 39,5 79 5
56 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping Klass D 40 40 40,0 80 0
57 Magnus Johansson BGK VK-78 Klass B 37 43 40,0 80 6
58 Bengt Holgersson Norrtälje BGK Klass C 43 38 40,5 81 5
59 Marcus Ljungblad Skoghalls BGK Klass B 37 44 40,5 81 7
Marco Arancibia Uppsala BGK Klass C 37 44 40,5 81 7
Benny Allansson Örebro BGK Klass C 37 44 40,5 81 7
62 Bengt Persson Eskilstuna BGK Klass D 45 36 40,5 81 9
63 Ingela Eriksson Djulö BGK Klass B 41 41 41,0 82 0
64 Andreas Tidblad Daga BGK Klass C 40 42 41,0 82 2
Jan-Åke Karlsson Haga BGK Klass C 40 42 41,0 82 2
66 Gustav Björnberg Tantogårdens BGK Klass A 43 39 41,0 82 4
67 Henrik Vahlström Enköpings BGK Klass D 44 38 41,0 82 6
68 Janne Lindvall Mosås BGK Klass B 45 37 41,0 82 8
69 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK Klass C 36 46 41,0 82 10
Ryno Vestergren Haga BGK Klass C 36 46 41,0 82 10
71 Lennart Rundström Daga BGK Klass C 43 40 41,5 83 3
Anders Lind Örnsköldsviks MGK Klass C 43 40 41,5 83 3
Per-Ove Garesjö BGK Spiik Klass C 43 40 41,5 83 3
74 Joakim Lindström Strängnäs BGK Klass C 38 45 41,5 83 7
75 Leif Jandrin Djulö BGK Klass C 37 46 41,5 83 9
76 Martin Holmlund Sundbybergs BGK Klass C 44 40 42,0 84 4
77 Lennart Mathiasen BGK Spiik Klass C 45 39 42,0 84 6
78 Benny Karlsson Eskilstuna BGK Klass C 39 46 42,5 85 7
79 Lars Abrahamsson Enköpings BGK Klass C 47 38 42,5 85 9
80 Ronnie Lundgren Eskilstuna BGK Klass A 33 52 42,5 85 19
81 Bertil Andersson Strängnäs BGK Klass C 43 43 43,0 86 0
82 Lena Brown BGK Spiik Klass C 40 46 43,0 86 6
83 Håkan Hallin Eskilstuna BGK Klass C 39 47 43,0 86 8
84 Per-Åke Berg Enköpings BGK Klass C 36 50 43,0 86 14
85 Thomas Helgesson Norrtälje BGK Klass C 42 45 43,5 87 3
86 Joakim Larsson Tyresö BGK Klass B 38 49 43,5 87 11
87 Ralf Hedström Tantogårdens BGK Klass D 44 44 44,0 88 0
88 Kristina Svensson Uppsala BGK Klass C 39 49 44,0 88 10
89 Ragnar Eng MGK 49 Nyköping Klass C 56 32 44,0 88 24
90 Patric Vestin Eskilstuna BGK Klass D 45 44 44,5 89 1
91 Håkan Zetterlind Enköpings BGK Klass C 46 43 44,5 89 3
Filip Björklund Tantogårdens BGK Ungdom BC 43 46 44,5 89 3
93 Hans Tapper Sundbybergs BGK Klass D 47 42 44,5 89 5
94 Tage Westerberg BGK VK-78 Klass D 41 48 44,5 89 7
95 Mikael Sköld Köpings BGK Klass D 49 40 44,5 89 9
96 Gerd Andersson Eskilstuna BGK Klass C 39 50 44,5 89 11
97 Carl-Eric Almerborn Stora Tuna BGK Klass C 41 49 45,0 90 8
98 Arne Backman Tantogårdens BGK Klass C 50 40 45,0 90 10
99 Åke Lundberg BGK VK-78 Klass B 37 53 45,0 90 16
100 Ginalyn Robertsson Örebro BGK Klass C 43 48 45,5 91 5
Patrik Wessling Ålbrons BGK Klass B 48 43 45,5 91 5
102 Örjan Molin Södertälje BGK Klass C 46 46 46,0 92 0
103 Sture Molin Uppsala BGK Klass C 45 47 46,0 92 2
104 Andreas Fransson Eskilstuna BGK Klass A 44 48 46,0 92 4
105 Sven-Erik Larsson Eskilstuna BGK Klass C 39 53 46,0 92 14
106 Karl Henry Engström Eskilstuna BGK Klass D 47 46 46,5 93 1
107 Anders Öhman Tantogårdens BGK Klass C 45 48 46,5 93 3
108 Stig Westerberg BGK VK-78 Klass B 44 49 46,5 93 5
109 Hans Höglund Södertälje BGK Klass C 50 43 46,5 93 7
110 Sabine Rundström Daga BGK Klass D 48 46 47,0 94 2
111 Göte Björklund Daga BGK Klass D 42 52 47,0 94 10
112 Stefan Grönblad Strängnäs BGK Klass D 53 41 47,0 94 12
113 Hans Hessel Enköpings BGK Klass D 51 44 47,5 95 7
114 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK Klass C 53 42 47,5 95 11
Christer Timvik Haga BGK Klass C 53 42 47,5 95 11
116 Bo Nordström Enköpings BGK Klass C 49 47 48,0 96 2
117 Arne Olofsson Uppsala BGK Klass D 46 50 48,0 96 4
118 Filip Springfeldt Köpings BGK Klass B 51 46 48,5 97 5
119 Freddy Springfeldt Köpings BGK Klass B 42 24 6 49,5 66 0 Brutit
120 Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb Klass B 46 53 49,5 99 7
121 Rasmus Bergqvist BGK VK-78 Klass B 53 47 50,0 100 6
122 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK Klass C 54 46 50,0 100 8
123 Åse Tellia Eskilstuna BGK Klass D 53 48 50,5 101 5
124 Christer Helgesson Norrtälje BGK Klass C 52 50 51,0 102 2
125 Tony Strömberg BGK VK-78 Klass C 53 49 51,0 102 4
Rolf Andersson MGK 49 Nyköping Klass D 49 53 51,0 102 4
127 Margaretha Karlsson Haga BGK Klass D 56 46 51,0 102 10
128 Arne Andersson Tantogårdens BGK Klass D 51 52 51,5 103 1
129 Lars-Olov Lind BGK VK-78 Klass C 56 47 51,5 103 9
130 Gustav Ribbholm Köpings BGK Ungdom BC 60 46 53,0 106 14
131 Tommy Göransson BGK Elit Klass D 57 50 53,5 107 7
132 Andreas Ekehult BGK Elit Ungdom BC 60 47 53,5 107 13
133 Jörgen Sundström Eskilstuna BGK Klass D 54 54 54,0 108 0
134 Anneli Nordkvist Östberg Enköpings BGK Klass D 56 52 54,0 108 4
135 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping Ungdom BC 47 61 54,0 108 14
136 Peter Lundberg BGK VK-78 Klass D 63 46 54,5 109 17
137 Benny Claesson Haga BGK Klass D 54 57 55,5 111 3
138 Johan Lyckebring Köpings BGK Klass C 53 59 56,0 112 6
139 Anette Andersson Strängnäs BGK Klass D 54 60 57,0 114 6
140 Tomas Göransson BGK Elit Klass D 59 60 59,5 119 1
141 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping Klass D 57 62 59,5 119 5
142 Eva Karlsson Daga BGK Klass D 60 60 60,0 120 0
143 Janni Nordli BGK Elit Klass D 63 59 61,0 122 4
144 Göran Hellström BGK Elit Klass D 63 60 61,5 123 3
145 David Lund BGK Elit Klass D 55 68 61,5 123 13
146 Mikael Ekehult BGK Elit Klass D 60 65 62,5 125 5
147 Petra Andersson Strängnäs BGK Klass D 66 60 63,0 126 6
148 Kerstin Andersson Uppsala BGK Klass D 65 66 65,5 131 1
149 Margita Göransson BGK Elit Klass D 72 62 67,0 134 10
150 Eric Tellia Vestin Eskilstuna BGK Ungdom BC 56 79 67,5 135 23
151 Magdalena Kyller BGK Elit Klass D 74 72 73,0 146 2
152 Emilia Björklund Tantogårdens BGK Ungdom BC 74 74 74,0 148 0
153 Magnus Sjöö Strängnäs BGK Klass B     0,0 Ej till start
Stefan Söderqvist Strängnäs BGK Klass C     0,0 Ej till start


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad