Top-12 EB Kval 1, MunktellArenan

Uppdaterad: 2015-11-08   19:40Hämta nya sidor automatiskt
Tävlingen avslutad kl 16.50

Resultat


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom BC
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 27 40 37 30 33,5 13 134


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 22 22 26 26 24,0 4 96
2 Rasmus Bergqvist BGK VK-78 26 21 26 26 24,8 5 99
3 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 25 28 21 29 25,8 8 103
4 Andreas Rosenberg Daga BGK 24 30 25 25 26,0 6 104
5 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 24 27 29 26 26,5 5 106
6 Thomas Carlsson Mosås BGK 27 28 26 27 27,0 2 108
7 Patrik Wessling Ålbrons BGK 31 25 29 24 27,3 7 109
8 Joakim Lindström Strängnäs BGK 28 26 25 31 27,5 6 110
9 Leif Jandrin Djulö BGK 31 24 26 29 27,5 7 110
10 Fredrik Dahlbäck Örebro BGK 26 32 24 28 27,5 8 110
11 Reine Hansson Tyresö BGK 24 30 32 24 27,5 8 110
12 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 20 32 29 29 27,5 12 110
13 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 32 29 21 29 27,8 11 111
14 Mikael Sjöblom Skönsbergs SK 36 23 26 26 27,8 13 111
15 Lars Wallentin Haninge BGK 34 25 33 19 27,8 15 111
16 Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb 31 30 24 29 28,5 7 114
17 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 26 24 30 35 28,8 11 115
18 Stefan Johansson Örebro BGK 33 34 27 26 30,0 8 120
19 Peter Elfvén Uppsala BGK 32 32 28 30 30,5 4 122
20 Christer Timvik Haga BGK 26 40 28 28 30,5 14 122
21 Jens Johansson Skönsbergs SK 35 32 28 28 30,8 7 123
22 Marco Arancibia Uppsala BGK 25 32 32 34 30,8 9 123
23 Martin Larsson Köpings BGK 33 25 34 31 30,8 9 123
24 Johan Lyckebring Köpings BGK 32 35 32 28 31,8 7 127
25 Lena Brown BGK Spiik 32 29 32 36 32,3 7 129
26 Sabine Rundström Daga BGK 38 33 33 27 32,8 11 131
27 Lennart Rundström Daga BGK 36 34 32 37 34,8 5 139
28 Victor Bohlin Uppsala BGK 49 39 30 34 38,0 19 152
29 Arne Andersson Tantogårdens BGK 34 40 45 34 38,3 11 153
30 Kerstin Andersson Uppsala BGK 53 50 44 47 48,5 9 194
31 Jacob Lindström Umeå Bangolfklubb 28 31 31   30,0 3 90 Brutit
32 Sixten Magnusson Akalla Kanaan 98 BGK 18 10       32,4 0 18 Brutit
33 Magnus Sjöö Strängnäs BGK         0,0 0 0 Ej till start


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Felicia Vikström Umeå Bangolfklubb 26 19 23 19 21,8 7 87
2 Per Einan Köpings BGK 28 20 21 21 22,5 8 90
3 Janne Forsström Köpings BGK 21 24 21 25 22,8 4 91
4 Fredrik Mets Eskilstuna BGK 22 24 23 23 23,0 2 92
5 Moshe Arad Tantogårdens BGK 24 24 22 25 23,8 3 95
6 Sven-Olof Birgersson Eskilstuna BGK 26 22 23 24 23,8 4 95
7 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 23 28 21 23 23,8 7 95
8 Pierre Geerhold BGK VK-78 24 23 24 25 24,0 2 96
9 Peter Vicary Kalmar MGK 25 22 24 25 24,0 3 96
10 Erik Einan Köpings BGK 26 28 20 24 24,5 8 98
11 Ulf Lyxell Djulö BGK 25 26 25 23 24,8 3 99
12 Janne Lindvall Mosås BGK 28 26 23 22 24,8 6 99
13 Roberth Hummelgren Djulö BGK 25 26 23 26 25,0 3 100
14 Filip Springfeldt Köpings BGK 26 24 26 25 25,3 2 101
15 Ingela Eriksson Djulö BGK 24 26 26 26 25,5 2 102
16 Tony Strömberg BGK VK-78 26 28 26 22 25,5 6 102
17 Christer Helgesson Norrtälje BGK 25 25 30 25 26,3 5 105
18 Ann-Marie Lindvall Garphyttans BGK 25 24 29 27 26,3 5 105
19 Joakim Larsson Tyresö BGK 30 29 26 20 26,3 10 105
20 Anders Schedin Sundbybergs BGK 23 22 36 25 26,5 14 106
21 Gunnar Andersson Djulö BGK 27 26 26 28 26,8 2 107
22 Oskar Einan Köpings BGK 25 24 32 26 26,8 8 107
23 Peter Lindqvist Djulö BGK 28 32 21 26 26,8 11 107
24 Gerd Andersson Eskilstuna BGK 32 33 30 32 31,8 3 127


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Patrik Wass Haga BGK 20 24 21 23 22,0 4 88
2 Robin Andersson Strängnäs BGK 20 26 20 23 22,3 6 89
3 Robert Gustavsson Örebro BGK 23 22 25 19 22,3 6 89
4 Peter Gyllhag Eskilstuna BGK 24 21 26 21 23,0 5 92
5 Thomas Öberg Södertälje BGK 23 20 23 27 23,3 7 93
6 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 19 27 26 21 23,3 8 93
7 Lennart Jansson Örebro BGK 22 23 22 27 23,5 5 94
8 Johan Andersson Djulö BGK 21 22 24 27 23,5 6 94
9 Simon Levander Eskilstuna BGK 22 26 20 26 23,5 6 94
10 Tommy Blixt BGK Spiik 24 23 26 22 23,8 4 95
11 Krister Magnusson Tyresö BGK 23 29 21 22 23,8 8 95
12 Mattias Brännström Skönsbergs SK 27 27 25 20 24,8 7 99
13 Patrik Nässelqvist Tyresö BGK 26 24 30 28 27,0 6 108
14 Eric Bohlin Uppsala BGK 22 11       36,0 0 22 Brutit


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.5 2015-11-07b