NT, Olofström, Vårmara

Uppdaterad: 2017-05-01   19:29
Grattis alla pristagare!

Johan Rydberg Olofström trea i klass B efter vinst i sudden över Amir El Quachani Malmö.
Extrapris: Flest spik Peter Ericsson Sjöviken 35, Lägsta varv 30 Fredrik Tagesson Skoghall efter vinst i sudden över Sebastian Andersson Linjen

Olofströms BGK tackar spelare, domare och funktionärer för en trevlig helg i soligt men lite kyligt väder.
Tack till Asarums BGK för lån av mobiler samt Lena Hansson för hjälpen på morgonen när Telias nät strulade.

Tävlingen klar 18.00.

Resultat


Pojkar B | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Pojkar B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Erik Nilsson BGK Linjen 46 43 48 51 41 45,8 10 229


Pojkar B | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Alexander Malina Sjövikens IF 38 43 43 45 44 42,6 7 213
2 Agneta Harrysson Asarums BGK 48 46 51 43 43 46,2 8 231
3 Lars Rydberg Olofströms BGK 40 49 51 49 50 47,8 11 239
4 Wilma Harrysson Asarums BGK 43 58 43 52 49 49,0 15 245
5 Patric Fransson Asarums BGK 58 58 56 57 65 58,8 9 294


Pojkar B | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Ronny Paulsson BGK Värend 36 35 35 37 36 35,8 2 179
2 Pia Karlsson Olofströms BGK 41 32 36 42 36 37,4 10 187
3 Johan Rydberg Olofströms BGK 36 35 41 41 40 38,6 6 193
4 Amir El Quachani Malmö BGK 39 35 42 42 35 38,6 7 193
5 Johan Hermansson Kalmar MGK 35 45 42 37 37 39,2 10 196
6 Jonathan Rydberg Olofströms BGK 42 40 43 43 39 41,4 4 207
7 Inge Josefsson Åhus BGK 41 44 41 44 38 41,6 6 208
8 Kenneth Granholm Sjövikens IF 50 44 42 37 37 42,0 13 210
9 Peter Fransson Asarums BGK 46 38 44 41 47 43,2 9 216
10 Inger Eriksson Olofströms BGK 54 42 47 42 39 44,8 15 224
11 Lars Andersson BGK Värend 52 40 45 34 53 44,8 19 224
12 Tommy Mattisson BGK Ringen 46 46 38 52 45 45,4 14 227
13 Ingmar Åkesson Asarums BGK 47 50 43 46 47 46,6 7 233
14 Jennifer Göransson Växjö BGK 52 50 48 41 44 47,0 11 235
15 Göran Andersson Asarums BGK 46 50 46 53 42 47,4 11 237
16 Jörgen Johansson Kalmar MGK 49 48 50 48 44 47,8 6 239
17 Per-Ove Tagesson Olofströms BGK 42 49 43 51 56 48,2 14 241
18 Per Friskopp Växjö BGK 54 43 46 46 56 49,0 13 245
19 Niklas Hansson Asarums BGK 48 49 51 51 55 50,8 7 254


Pojkar B | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Fredrik Tagesson Skoghalls BGK 34 35 39 35 30 34,6 9 173
2 Filip Johansson Skoghalls BGK 32 35 35 38 35 35,0 6 175
3 Peter Ericsson Sjövikens IF 35 36 35 36 34 35,2 2 176
4 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 43 38 38 32 34 37,0 11 185
5 Marcus Carlsson Olofströms BGK 43 38 36 31 37 37,0 12 185
6 Stefan Eriksson Olofströms BGK 37 34 36 37 45 37,8 11 189
7 Gustav Björnberg Tantogårdens BGK 36 37 40 40 38 38,2 4 191
8 Sebastian Andersson BGK Linjen 39 30 40 44 39 38,4 14 192
9 Michael Karlsson Olofströms BGK 42 35 41 37 38 38,6 7 193
10 Zeke Karlsson Kalmar MGK 35 36 39 49 34 38,6 15 193
11 Toni Nilsson Olofströms BGK 40 39 39 40 37 39,0 3 195
12 Ronny Granholm Sjövikens IF 38 35 37 40 45 39,0 10 195
13 Bo Göran Svensson Granhyddans BGK 43 43 41 34 38 39,8 9 199
14 Magnus Nordkvist BGK Värend 46 34 38 37 44 39,8 12 199
15 Alf Johansson Skoghalls BGK 44 38 40 38 42 40,4 6 202
16 Andreas Widén Olofströms BGK 46 41 41 36 38 40,4 10 202


Pojkar B | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

LAG
Plac Lag V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
1Skoghall/Tantogården77 73 77 67 64 35,8358
2Sjöviken/Tantogården71 73 75 76 72 36,7367
3Malmö/Linjen78 65 82 86 74 38,5385
4Olofström 278 70 82 78 78 38,6386
5Olofström/Kalmar75 75 78 89 71 38,8388
6Olofström 185 78 79 74 76 39,2392
7Sjöviken88 79 79 77 82 40,5405
8Olofström/Ringen88 95 81 103 101 46,8468


 
1Skoghall/TantogårdenV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Fredrik Tagesson34 35 39 35 30 34,6173
 Alexander Dahlstedt43 38 38 32 34 37,0185
 77 73 77 67 64 35,8358
 
2Sjöviken/TantogårdenV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Peter Ericsson35 36 35 36 34 35,2176
 Gustav Björnberg36 37 40 40 38 38,2191
 71 73 75 76 72 36,7367
 
3Malmö/LinjenV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Amir El Quachani39 35 42 42 35 38,6193
 Sebastian Andersson39 30 40 44 39 38,4192
 78 65 82 86 74 38,5385
 
4Olofström 2V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Johan Rydberg36 35 41 41 40 38,6193
 Michael Karlsson42 35 41 37 38 38,6193
 78 70 82 78 78 38,6386
 
5Olofström/KalmarV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Toni Nilsson40 39 39 40 37 39,0195
 Zeke Karlsson35 36 39 49 34 38,6193
 75 75 78 89 71 38,8388
 
6Olofström 1V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Jonathan Rydberg42 40 43 43 39 41,4207
 Marcus Carlsson43 38 36 31 37 37,0185
 85 78 79 74 76 39,2392
 
7SjövikenV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Kenneth Granholm50 44 42 37 37 42,0210
 Ronny Granholm38 35 37 40 45 39,0195
 88 79 79 77 82 40,5405
 
8Olofström/RingenV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Per-Ove Tagesson42 49 43 51 56 48,2241
 Tommy Mattisson46 46 38 52 45 45,4227
 88 95 81 103 101 46,8468


Pojkar B | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1