NT, Borås MGK

Uppdaterad: 2017-04-23   15:01Hämta nya sidor automatiskt
Välkomna till Borås nat.
Lördag 22 april träning 10.00-20.00
Söndag 23 april träning 08.00-08.45. Tävlingen startar klockan 09.00. Inslagning kommer att tillämpas.
Startordning Klass C, Klass B, Klass A.
Ungdomsklassen utgår.

Resultat


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Bertil Andersson Borås MGK 40 44 38 40,7 6 122
2 Bo Johansson Borås MGK 44 37 43 41,3 7 124
3 Ebbe Åström Göteborg BGK 42 46 43 43,7 4 131
4 Karin Hansson Hårdton IK 45 41 55 47,0 14 141
5 Lars Rydberg Olofströms BGK 52 66 56 58,0 14 174
6 Ingrid Martiensen Trollhättans BGK 82 79 71 77,3 11 232


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Peter Lundmark Borås MGK 41 29 33 34,3 12 103
2 Alexander Njord Gullbergsbro BGK 44 38 27 36,3 17 109
3 Amir El Quachani Malmö BGK 33 37 40 36,7 7 110
4 Gunnar Bengtsson Askims BGK 38 38 35 37,0 3 111
5 Bengt Paulusson Göteborg BGK 34 38 39 37,0 5 111
6 Leif Johansson Borås MGK 41 37 38 38,7 4 116
7 Lennart Öst Borås MGK 40 35 41 38,7 6 116
8 Per Olsson Nässjö BGK 42 36 39 39,0 6 117
9 Laura Fogh Henriksen BGK Jönköping 37 40 42 39,7 5 119
10 Andreas Ekängen Skoghalls BGK 41 37 43 40,3 6 121
11 Mikael Lindström Trollhättans BGK 44 42 41 42,3 3 127
12 Bengt Roth Borås MGK 42 45 40 42,3 5 127
13 Jonathan Rydberg Olofströms BGK 45 44 40 43,0 5 129
14 Hasse Pilquist BGK Jönköping 37 53 39 43,0 16 129
15 Veijo Lehikoinen Borås MGK 43 46 41 43,3 5 130
16 Johan Rydberg Olofströms BGK 48 41 47 45,3 7 136
17 Toni Nilsson Olofströms BGK 43 51 45 46,3 8 139
18 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 49 48 46 47,7 3 143
19 Ingemar Keismar Skoghalls BGK 49 51 56 52,0 7 156
20 Roland Stenberg Trollhättans BGK       0,0 0 0 Ej till start


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Marcus I Andersson Kungälvs BGK 35 32 28 31,7 7 95
2 John Widlert BGK Jönköping 30 35 30 31,7 5 95
3 Filiph Svensson Skoghalls BGK 36 32 28 32,0 8 96
4 Martin Lundell BGK Jönköping 33 39 30 34,0 9 102
5 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 40 35 29 34,7 11 104
6 Annelie Lundell Malmö BGK 38 37 31 35,3 7 106
7 Sebastian Andersson BGK Linjen 38 35 35 36,0 3 108
8 Ulf Kristiansson Skoghalls BGK 35 41 32 36,0 9 108
9 Mikael Lövgren Skoghalls BGK 42 35 32 36,3 10 109
10 Jimmy Svärd Kungälvs BGK 36 34 40 36,7 6 110
11 Reine Njord Gullbergsbro BGK 37 36 38 37,0 2 111
12 Andreas Carlsson Askims BGK 34 36 41 37,0 7 111
13 Eric Bohlin Uppsala BGK 43 37 31 37,0 12 111
14 Roger Njord Gullbergsbro BGK 36 40 37 37,7 4 113
15 Linus Elek Askims BGK 40 29 45 38,0 16 114
16 Lukas Larsson Gullbergsbro BGK 39 36 41 38,7 5 116
17 Torgny Kjellström Kungälvs BGK 38 37 43 39,3 6 118
18 Marcus Karlsson BGK Jönköping 41 40 42 41,0 2 123
19 Lennart Timskär Gullbergsbro BGK 49 38 37 41,3 12 124
20 Markus Nilsson BGK Jönköping 49 44 34 42,3 15 127
21 Jenny Erlandsson Kungälvs BGK 54 36 37 42,3 18 127
22 Bengt Lund Gullbergsbro BGK 47 43 43 44,3 4 133
23 Göran Widlert BGK Jönköping       0,0 0 0 Ej till start


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1