NT, Haga MSV Cupen 3

Uppdaterad: 2017-05-28   22:31
Domare: Tommy Blixt
Tävlingsledare: Christian Olsson


Sudden Klass D:
4a: Lars-Åke Rodell Haga BGK
5a:Kjell Linder Nyköping MGK 49 Nyköping

Sudden Klass C:
1a:Mikael Johansson Haga BGK
2a:Ulf Lyxell Djulö BGK

Sudden Klass A:
4a:Patrik Wass Haga BGK
5a:Kenneth Gustavsson Haga BGK

Resultat


A | B | C | D | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 39 42 36 39,0 6 117
2 Lennart Rundström Daga BGK 38 38 46 40,7 8 122
3 Michael Petersen MGK 49 Nyköping 45 38 49 44,0 11 132
4 Lars-Åke Rodell Haga BGK 43 54 38 45,0 16 135
5 Kjell Linder MGK 49 Nyköping 47 37 51 45,0 14 135
6 May Boldt Örebro BGK 45 44 47 45,3 3 136
7 Margaretha Karlsson Djulö BGK 41 51 47 46,3 10 139
8 Per Karlsson Haga BGK 49 51 44 48,0 7 144
9 Heinz Boldt Örebro BGK 45 49 52 48,7 7 146
10 Benny Claesson Haga BGK 53 49 44 48,7 9 146
11 Sabine Rundström Daga BGK 54 50 49 51,0 5 153
12 Fredrik Ljungberg Södertälje BGK 56 51 46 51,0 10 153
13 Åse Tellia Eskilstuna BGK 51 47 57 51,7 10 155
14 Urban Jandrin Djulö BGK 55 61 40 52,0 21 156
15 Per-Arne Säfström Örebro BGK 58 57 44 53,0 14 159
16 Anton Hagberg Djulö BGK 52 57 65 58,0 13 174
17 Sven Bergström Haga BGK 60 55 60 58,3 5 175
18 Kurt Engström Södertälje BGK 54 59 66 59,7 12 179
19 Rolf Andersson MGK 49 Nyköping 56 61 63 60,0 7 180
20 Roland Törnvall Haga BGK 65 65 55 61,7 10 185
21 Eva Carlsson Daga BGK 72 68 50 63,3 22 190


A | B | C | D | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Mikael Johansson Haga BGK 43 41 41 41,7 2 125
2 Ulf Lyxell Djulö BGK 41 44 40 41,7 4 125
3 Leif Jandrin Djulö BGK 49 40 37 42,0 12 126
4 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 47 45 42 44,7 5 134
5 Jan-Åke Karlsson Djulö BGK 48 41 46 45,0 7 135
6 Ryno Vestergren Haga BGK 50 49 36 45,0 14 135
7 Bert Åndberg MGK 49 Nyköping 45 42 50 45,7 8 137
8 Leif Lövström MGK 49 Nyköping 53 46 39 46,0 14 138
9 Patric Vestin Eskilstuna BGK 41 56 42 46,3 15 139
10 Mats Rosenberg Strängnäs BGK 42 56 46 48,0 14 144
11 Leif Tjernström Haga BGK 52 48 45 48,3 7 145
12 Christer Timvik Haga BGK 55 45 48 49,3 10 148
13 Örjan Molin Södertälje BGK 51 43 56 50,0 13 150


A | B | C | D | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 39 45 40 41,3 6 124
2 Rasmus Nilsson Södertälje BGK 61 64 57 60,7 7 182
3 Eric Tellia Vestin Eskilstuna BGK 68 61 66 65,0 7 195


A | B | C | D | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Håkan Robertsson Mosås BGK 34 36 37 35,7 3 107
2 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 33 40 39 37,3 7 112
3 Peter Lindqvist Djulö BGK 37 39 37 37,7 2 113
4 Tommy Gustafsson Haga BGK 42 36 36 38,0 6 114
5 Mikael Poduschkin Haga BGK 36 38 41 38,3 5 115
6 Andreas Rosenberg Daga BGK 38 37 41 38,7 4 116
7 Roberth Hummelgren Djulö BGK 41 38 37 38,7 4 116
8 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 46 42 33 40,3 13 121
9 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 47 41 39 42,3 8 127
10 Daniel Karlsson Mjölby BGK 40 46 42 42,7 6 128
11 Jonas Holmberg Daga BGK 43 42 45 43,3 3 130
12 Guy Johansson MGK 49 Nyköping 39 43 48 43,3 9 130
13 Emma Löf Tantogårdens BGK 44 47 41 44,0 6 132


A | B | C | D | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Jonathan Arab-Ekman Södertälje BGK 29 33 32 31,3 4 94
2 Daniel Westholm Haga BGK 36 37 33 35,3 4 106
3 Robin Andersson Södertälje BGK 31 41 35 35,7 10 107
4 Patrik Wass Haga BGK 39 31 38 36,0 8 108
5 Kenneth Gustavsson Haga BGK 35 34 39 36,0 5 108
6 Lars-Göran Berg MGK 49 Nyköping 33 44 38 38,3 11 115
7 Anders Larsson MGK 49 Nyköping 39 42 39 40,0 3 120


A | B | C | D | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1