Välkomna till Hjelmsjö BGKs nationella tävling och fjärde deltävlingen av 2017 års Öresundstour.
Tävlingen startar imorgon söndag kl 09.00 Domare är Tommy Nilsson (Hjelmsjö BGK) Tävlingsledare är Stefan Nilsson (Hjelmsjö BGK) BA/BAMS operatör är Johan Kessels (Sjövikens IF) Vi kommer att använda oss av BAMS. |
Ungdom B | |||||||||
Plac | Namn | Nr | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot |
1 | Erik Nilsson | 1 | BGK Linjen | 39 | 45 | 39 | 41,0 | 6 | 123 |
Klass C | |||||||||
Plac | Namn | Nr | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot |
1 | Andreas Karlsson | 16 | Staffanstorps BGK | 43 | 44 | 41 | 42,7 | 3 | 128 |
2 | Martin Luhanko | 21 | Malmö BGK | 44 | 48 | 47 | 46,3 | 4 | 139 |
3 | Lars Olsson | 20 | BGK Linjen | 42 | 43 | 55 | 46,7 | 13 | 140 |
4 | Linda Iversen | 12 | Sjövikens IF | 46 | 46 | 48 | 46,7 | 2 | 140 |
5 | Gunilla Nilsson | 13 | BGK Linjen | 50 | 50 | 41 | 47,0 | 9 | 141 |
6 | Jan Hansen | 14 | Hjelmsjö BGK | 46 | 46 | 50 | 47,3 | 4 | 142 |
7 | Gösta Hansson | 22 | Hjelmsjö BGK | 51 | 47 | 44 | 47,3 | 7 | 142 |
8 | Mikael Schrewelius | 18 | Hjelmsjö BGK | 53 | 48 | 43 | 48,0 | 10 | 144 |
9 | Mats Ostrell | 19 | Staffanstorps BGK | 46 | 55 | 43 | 48,0 | 12 | 144 |
10 | Lars Lindberg | 23 | BGK Viskan | 48 | 48 | 52 | 49,3 | 4 | 148 |
11 | Hans Ove Simonsen | 17 | BGK Linjen | 49 | 52 | 50 | 50,3 | 3 | 151 |
12 | Lena Persson | 11 | BGK Linjen | 51 | 57 | 48 | 52,0 | 9 | 156 |
13 | Marianne Lundqvist | 15 | Sjövikens IF | 61 | 55 | 69 | 61,7 | 14 | 185 |
Klass B | |||||||||
Plac | Namn | Nr | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot |
1 | Jari Luhanko | 40 | Malmö BGK | 42 | 38 | 35 | 38,3 | 7 | 115 |
2 | Alexander Malina | 34 | Sjövikens IF | 37 | 43 | 39 | 39,7 | 6 | 119 |
3 | Anders Andersson | 44 | Sjövikens IF | 36 | 42 | 44 | 40,7 | 8 | 122 |
4 | Tommy Persson | 36 | BGK Linjen | 42 | 35 | 46 | 41,0 | 11 | 123 |
5 | Sven Nilsson | 43 | Kulladals BGK | 51 | 40 | 37 | 42,7 | 14 | 128 |
6 | Stefan Nilsson | 45 | Hjelmsjö BGK | 38 | 43 | 48 | 43,0 | 10 | 129 |
7 | Mart Käsper | 33 | Staffanstorps BGK | 41 | 47 | 44 | 44,0 | 6 | 132 |
8 | Kent Hallberg | 35 | Hjelmsjö BGK | 49 | 45 | 39 | 44,3 | 10 | 133 |
9 | Kenneth Granholm | 41 | Sjövikens IF | 39 | 51 | 43 | 44,3 | 12 | 133 |
10 | Leif Nilsson | 32 | Sjövikens IF | 52 | 40 | 44 | 45,3 | 12 | 136 |
11 | Thomas Bladh | 38 | Hjelmsjö BGK | 50 | 42 | 46 | 46,0 | 8 | 138 |
12 | Lena Nilsson | 37 | Sjövikens IF | 45 | 50 | 46 | 47,0 | 5 | 141 |
13 | Jan Magnusson | 31 | Malmö BGK | 57 | 47 | 41 | 48,3 | 16 | 145 |
14 | Kjell Hall | 39 | Staffanstorps BGK | 51 | 42 | 56 | 49,7 | 14 | 149 |
15 | Mats Eisenschmidt | 42 | Gullbergsbro BGK | 67 | 55 | 46 | 56,0 | 21 | 168 |
öppen klass | |||||||||
Plac | Namn | Nr | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot |
1 | Peter Ericsson | 72 | Sjövikens IF | 32 | 34 | 29 | 31,7 | 5 | 95 |
2 | Claes Lindblom | 68 | BGK Värend | 39 | 30 | 40 | 36,3 | 10 | 109 |
3 | Mats Olsson | 67 | Sjövikens IF | 37 | 39 | 37 | 37,7 | 2 | 113 |
4 | Lars Isberg | 69 | Malmö BGK | 39 | 35 | 39 | 37,7 | 4 | 113 |
5 | Magnus Nordkvist | 71 | BGK Värend | 38 | 43 | 35 | 38,7 | 8 | 116 |
6 | Sebastian Andersson | 65 | BGK Linjen | 38 | 41 | 38 | 39,0 | 3 | 117 |
7 | Per Olof Isaksson | 64 | Sjövikens IF | 41 | 40 | 36 | 39,0 | 5 | 117 |
8 | Kent Kirkegaard | 70 | BGK Linjen | 42 | 37 | 41 | 40,0 | 5 | 120 |
9 | Kjell Karlsson | 63 | Kulladals BGK | 42 | 40 | 40 | 40,7 | 2 | 122 |
10 | Michael Karlsson | 73 | Olofströms BGK | 42 | 41 | 39 | 40,7 | 3 | 122 |
11 | Annelie Lundell | 62 | Malmö BGK | 42 | 37 | 43 | 40,7 | 6 | 122 |
12 | Lars Peter Nilsson | 61 | Sjövikens IF | 36 | 48 | 41 | 41,7 | 12 | 125 |
13 | Fredrik Wallin | 66 | Askims BGK | 41 | 41 | 44 | 42,0 | 3 | 126 |
14 | Martin Lundell | 74 | BGK Jönköping | 41 | 45 | 40 | 42,0 | 5 | 126 |
15 | Peer Rudbaek Hansen | 75 | Kulladals BGK | 38 | 52 | 40 | 43,3 | 14 | 130 |
Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1.3 2017-08-11 |