NT, Tyresö Cupstockholm del. 3

Uppdaterad: 2017-05-07   14:39

Resultat


U | A | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Magnus Westerberg Tyresö BGK 25 28 26,5 3 53
2 Patrik Eliasson Tyresö BGK 30 24 27,0 6 54
3 Stefan Dyrsmeds Tantogårdens BGK 31 26 28,5 5 57
4 Tony Widner Tyresö BGK 29 31 30,0 2 60
5 Krister Magnusson Tyresö BGK 27 33 30,0 6 60
5 Christer Söderlund Tyresö BGK 33 27 30,0 6 60
7 Sandra Kungsman Uppsala BGK 27 34 30,5 7 61
8 Anders Schedin Sundbybergs BGK 36 31 33,5 5 67
9 Jan Söderqvist Södertälje BGK 36 32 34,0 4 68
10 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 34 35 34,5 1 69
11 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 42 27 34,5 15 69
12 Roger Svensson Tyresö BGK 37 39 38,0 2 76


U | A | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Ronny Starkenberg Tyresö BGK 31 30 30,5 1 61
2 Anders Annestrand Tyresö BGK 33 30 31,5 3 63
3 Jimmy Ekberg Enköpings BGK 34 33 33,5 1 67
4 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 38 34 36,0 4 72
5 Niclas Nobrant Haga BGK 36 39 37,5 3 75
6 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 38 38 38,0 0 76
7 Sture Nordblom Ersta MGK 38 39 38,5 1 77
8 Peter Elfvén Uppsala BGK 41 36 38,5 5 77
9 Birger Lindell Tyresö BGK 44 36 40,0 8 80
10 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 42 43 42,5 1 85
11 Ronnie Lundgren Haga BGK 42 45 43,5 3 87
12 Rose-Marie Lönnqvist Uppsala BGK 41 47 44,0 6 88
13 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 47 42 44,5 5 89


U | A | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

U
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anton Svensson Uppsala BGK 76 70 73,0 6 146


U | A | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Reine Hansson Tyresö BGK 35 32 33,5 3 67
2 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 39 33 36,0 6 72
3 Stefan Henriksson Akalla Kanaan 98 BGK 35 39 37,0 4 74
4 Heimo Tarvainen Akalla Kanaan 98 BGK 38 40 39,0 2 78
5 Sara Andersson Tantogårdens BGK 41 38 39,5 3 79
6 Björn Nilsson Sundbybergs BGK 39 41 40,0 2 80
7 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 42 38 40,0 4 80
8 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 40 42 41,0 2 82
9 Per-Åke Berg Solna BGK 47 36 41,5 11 83
10 Arne Backman Tantogårdens BGK 41 43 42,0 2 84
11 Lars Wallentin Haninge BGK 42 43 42,5 1 85
12 Johan Lönnroth Norrtälje BGK 41 45 43,0 4 86
13 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 40 47 43,5 7 87
14 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 41 48 44,5 7 89
15 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK 46 46 46,0 0 92
16 Kristina Svensson Uppsala BGK 49 43 46,0 6 92
17 Filip Wahlmark Solna BGK 51 42 46,5 9 93
18 Sixten Magnusson Akalla Kanaan 98 BGK 47 50 48,5 3 97
19 Jan Lönnroth Norrtälje BGK 47 57 52,0 10 104


U | A | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Hans Tapper Sundbybergs BGK 41 35 38,0 6 76
2 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 37 39 38,0 2 76
3 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 39 41 40,0 2 80
4 Tom Kungsman Uppsala BGK 46 36 41,0 10 82
5 Arne Andersson Tantogårdens BGK 43 41 42,0 2 84
6 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK 41 44 42,5 3 85
7 Anette Holgersson Norrtälje BGK 50 40 45,0 10 90
8 Claes Johansson Enköpings BGK 44 48 46,0 4 92
9 Björn Malmqvist Akalla Kanaan 98 BGK 51 42 46,5 9 93
10 Love Svensson Uppsala BGK 50 48 49,0 2 98
11 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 46 52 49,0 6 98
12 Carolin Svensson Tyresö BGK 45 57 51,0 12 102
13 Emelie Lönnroth Norrtälje BGK 50 54 52,0 4 104
14 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 64 44 54,0 20 108
15 John Johansson Kristineberg BGK 57 54 55,5 3 111
16 Lena Hederberg Kristineberg BGK 64 47 55,5 17 111
17 Tony Pettersson Norrtälje BGK 57 57 57,0 0 114


U | A | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1