Välkommen Cup Stockholm 2017 deltävling 7 Start söndag 30/7 kl 09.00. Startordning Klass A - Klass B - Ungdom - Klass C - Klass D. Tävlingarna avslutade kl 15.10. |
klass A | ||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | Snitt | Tot | ||
1 | Anders Wiklund | Uppsala BGK | 28 | 33 | 30,5 | 61 | ||
2 | Anders Olsson | Uppsala BGK | 34 | 31 | 32,5 | 65 | ||
3 | Karin Olsson | Uppsala BGK | 33 | 34 | 33,5 | 67 | ||
4 | Simon Levander | Eskilstuna BGK | 33 | 39 | 36,0 | 72 | ||
5 | Sandra Kungsman | Uppsala BGK | 36 | 38 | 37,0 | 74 | ||
5 | Anders Schedin | Sundbybergs BGK | 39 | 35 | 37,0 | 74 | ||
5 | Peter Wahlberg | Sundbybergs BGK | 40 | 34 | 37,0 | 74 | ||
8 | Tony Widner | Tyresö BGK | 38 | 37 | 37,5 | 75 | ||
9 | Jan Söderqvist | Södertälje BGK | 42 | 34 | 38,0 | 76 | ||
10 | Krister Magnusson | Tyresö BGK | 39 | 43 | 41,0 | 82 | ||
klass B | ||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | Snitt | Tot | ||
1 | Peter Elfvén | Uppsala BGK | 36 | 34 | 35,0 | 70 | ||
2 | Jimmy Ekberg | Enköpings BGK | 31 | 42 | 36,5 | 73 | ||
3 | Patrik Wessling | BGK VK-78 | 33 | 42 | 37,5 | 75 | ||
4 | Lars Åke Holgersson | Norrtälje BGK | 39 | 36 | 37,5 | 75 | ||
5 | Ronnie Lundgren | Haga BGK | 39 | 37 | 38,0 | 76 | ||
5 | Mikael Richtnér | Sundbybergs BGK | 37 | 39 | 38,0 | 76 | ||
7 | Benno Pedersen | Akalla Kanaan 98 BGK | 42 | 39 | 40,5 | 81 | ||
8 | Ronny Starkenberg | Tyresö BGK | 45 | 37 | 41,0 | 82 | ||
9 | Birger Lindell | Tyresö BGK | 40 | 43 | 41,5 | 83 | ||
9 | Moshe Arad | Tantogårdens BGK | 36 | 47 | 41,5 | 83 | ||
11 | Anders Bergqvist | BGK VK-78 | 45 | 42 | 43,5 | 87 | ||
11 | Stig Westerberg | BGK VK-78 | 46 | 41 | 43,5 | 87 | ||
11 | Roger Blomqvist | Sundbybergs BGK | 48 | 39 | 43,5 | 87 | ||
14 | Sture Nordblom | Ersta MGK | 49 | 45 | 47,0 | 94 | ||
Ungdom | ||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | Snitt | Tot | ||
1 | Alison Spets | Uppsala BGK | 37 | 47 | 42,0 | 84 | ||
2 | Anton Svensson | Uppsala BGK | 43 | 53 | 48,0 | 96 | ||
3 | Elin Spets | Uppsala BGK | 55 | 45 | 50,0 | 100 | ||
4 | Jill Spets | Uppsala BGK | 60 | 57 | 58,5 | 117 | ||
5 | Signe Vitalis | Uppsala BGK | 70 | 67 | 68,5 | 137 | ||
6 | Svea Almgren | Uppsala BGK | 67 | 77 | 72,0 | 144 | ||
klass C | ||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | Snitt | Tot | ||
1 | Reine Hansson | Tyresö BGK | 39 | 37 | 38,0 | 76 | ||
2 | Martin Holmlund | Sundbybergs BGK | 38 | 39 | 38,5 | 77 | ||
3 | Johan Lönnroth | Norrtälje BGK | 37 | 43 | 40,0 | 80 | ||
4 | Sture Molin | Uppsala BGK | 34 | 47 | 40,5 | 81 | ||
5 | Gabriel Yngve | Sundbybergs BGK | 36 | 47 | 41,5 | 83 | ||
6 | Kristina Svensson | Uppsala BGK | 39 | 44 | 41,5 | 83 | ||
7 | Mohammad Mousavi | Kristineberg BGK | 40 | 44 | 42,0 | 84 | ||
8 | Sören Oskarsson | Uppsala BGK | 40 | 46 | 43,0 | 86 | ||
9 | Heimo Tarvainen | Akalla Kanaan 98 BGK | 47 | 40 | 43,5 | 87 | ||
10 | Filip Wahlmark | Solna BGK | 46 | 42 | 44,0 | 88 | ||
11 | Sixten Magnusson | Akalla Kanaan 98 BGK | 45 | 44 | 44,5 | 89 | ||
11 | Thomas Suominen | Sundbybergs BGK | 48 | 41 | 44,5 | 89 | ||
11 | Marco Arancibia | Uppsala BGK | 51 | 38 | 44,5 | 89 | ||
14 | Stefan Henriksson | Akalla Kanaan 98 BGK | 44 | 46 | 45,0 | 90 | ||
15 | Per-Åke Berg | Solna BGK | 51 | 41 | 46,0 | 92 | ||
16 | Bengt Holgersson | Norrtälje BGK | 49 | 44 | 46,5 | 93 | ||
16 | Björn Nilsson | Sundbybergs BGK | 49 | 44 | 46,5 | 93 | ||
18 | Tage Westerberg | BGK VK-78 | 54 | 41 | 47,5 | 95 | ||
19 | Bengt Braesch-Andersen | Solna BGK | 49 | 50 | 49,5 | 99 | ||
19 | Johannes Olanders | Uppsala BGK | 56 | 43 | 49,5 | 99 | ||
21 | Daniel Holmgren | Akalla Kanaan 98 BGK | 46 | 54 | 50,0 | 100 | ||
22 | Egon Mikkelsen | Sundbybergs BGK | 55 | 47 | 51,0 | 102 | ||
23 | Arne Backman | Tantogårdens BGK | 63 | 45 | 54,0 | 108 | ||
24 | Jan Kilström | Solna BGK | 0,0 | 0 | Ej till start | |||
klass D | ||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | Snitt | Tot | ||
1 | Nicklas Jardegart | Tantogårdens BGK | 38 | 46 | 42,0 | 84 | ||
2 | Ahmad Sarehkhani | Uppsala BGK | 39 | 46 | 42,5 | 85 | ||
3 | Ralf Hedström | Tantogårdens BGK | 40 | 46 | 43,0 | 86 | ||
4 | Tom Kungsman | Uppsala BGK | 41 | 46 | 43,5 | 87 | ||
5 | Hans-Otto Lundqvist | Sjövikens IF | 41 | 48 | 44,5 | 89 | ||
6 | Love Svensson | Uppsala BGK | 39 | 52 | 45,5 | 91 | ||
7 | Arne Andersson | Tantogårdens BGK | 43 | 50 | 46,5 | 93 | ||
8 | Karl-Gunnar Humla | Enköpings BGK | 43 | 51 | 47,0 | 94 | ||
8 | Björn Malmqvist | Akalla Kanaan 98 BGK | 48 | 46 | 47,0 | 94 | ||
10 | Lars-Eric Lundqvist | Uppsala BGK | 53 | 42 | 47,5 | 95 | ||
11 | Hans Tapper | Sundbybergs BGK | 51 | 47 | 49,0 | 98 | ||
12 | Claes Johansson | Enköpings BGK | 47 | 53 | 50,0 | 100 | ||
13 | Kerstin Andersson | Uppsala BGK | 45 | 58 | 51,5 | 103 | ||
14 | Karl-Erik Mikkelsen | Sundbybergs BGK | 57 | 54 | 55,5 | 111 | ||
15 | Gun-Britt Englén | Akalla Kanaan 98 BGK | 54 | 59 | 56,5 | 113 | ||
16 | Tony Pettersson | Norrtälje BGK | 64 | 57 | 60,5 | 121 | ||
17 | Sirpa Sinikka Aaltonen | Tantogårdens BGK | 55 | 68 | 61,5 | 123 | ||
18 | Anette Holgersson | Norrtälje BGK | 62 | 62 | 62,0 | 124 | ||
19 | Chamilla Johansson | Tantogårdens BGK | 68 | 65 | 66,5 | 133 | ||
20 | Victor Bohlin | Uppsala BGK | 0,0 | 0 | Ej till start | |||
Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1 |