NT, Linjen ÖresundsTouren 1

Uppdaterad: 2017-05-07   16:21
Tävlingen avslutad 16.05

Tack till alla spelare, domare och funktionärer

Sudden i A-klassen avgjord

Alexander Dahlstedt: 2:a, Sebastian Andersson: 3:a, Annelie Lundell: 4:a

Både Sebbe och Annelie spikar tvåan, båda delar trean (tvåor), Annelie trea på bana fyra, Sebbe spikar

Antal priser:
UB: 2 priser, D: 1 pris, C: 4 priser, B: 5 priser, A: 6 priser
Flest spik totalt: 1 pris, Flest spik i rad: 1 pris
Flest spik totalt: Marielle Svensson (23 spik), Flest spik i rad: Erik Nilsson (6 spik)

Domare: Tommy Nilsson, Helsingborg
Tävlingsledare: Lars Brandt

Resultat


Ungdom B (UB) | Klass A (öppen) | Klass D | Klass C | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom B (UB)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Erik Nilsson BGK Linjen 39 39 54 44,0 15 132
2 Wilma Liljekvist BGK Linjen 48 58 56 54,0 10 162


Ungdom B (UB) | Klass A (öppen) | Klass D | Klass C | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ulf Hansson Asarums BGK 61 45 59 55,0 16 165
2 Anette Larsson BGK Linjen 63 53 69 61,7 16 185
3 Lena Hansson Asarums BGK 75 73 75 74,3 2 223


Ungdom B (UB) | Klass A (öppen) | Klass D | Klass C | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Andreas Karlsson Staffanstorps BGK 49 39 49 45,7 10 137
2 Johanna Lindoff Malmö BGK 54 42 46 47,3 12 142
3 Hans Ove Simonsen BGK Linjen 43 48 55 48,7 12 146
4 Lars Olsson BGK Linjen 46 48 53 49,0 7 147
5 Jan Hansen Hjelmsjö BGK 43 51 55 49,7 12 149
6 Kurt Olsson BGK Linjen 56 45 49 50,0 11 150
7 Lena Persson BGK Linjen 56 50 46 50,7 10 152
8 Stefan Lindoff Malmö BGK 59 47 48 51,3 12 154
9 Tommy Hultberg BGK Viskan 49 57 54 53,3 8 160
10 Gunilla Nilsson BGK Linjen 56 58 50 54,7 8 164
11 Tore Larsson BGK Linjen 59 55 52 55,3 7 166
12 Lars Lindberg BGK Viskan 52 61 53 55,3 9 166
13 Camilla Lindoff Malmö BGK 68 58 61 62,3 10 187


Ungdom B (UB) | Klass A (öppen) | Klass D | Klass C | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Amir El Quachani Malmö BGK 35 35 34 34,7 1 104
2 Alexander Malina Sjövikens IF 39 38 34 37,0 5 111
3 Laura Fogh Henriksen BGK Jönköping 36 37 39 37,3 3 112
4 Jennifer Göransson Växjö BGK 38 38 40 38,7 2 116
5 Tommy Persson BGK Linjen 40 38 41 39,7 3 119
6 Rikard Åkesson Malmö BGK 44 34 42 40,0 10 120
7 Andreas Feuk BGK Linjen 39 41 42 40,7 3 122
8 Leif Nilsson Sjövikens IF 46 43 37 42,0 9 126
9 Jari Luhanko Malmö BGK 50 39 38 42,3 12 127
10 Sven Nilsson Kulladals BGK 52 41 35 42,7 17 128
11 Lena Nilsson Sjövikens IF 44 45 43 44,0 2 132
12 Mart Käsper Staffanstorps BGK 40 44 50 44,7 10 134
13 Kent Hallberg Hjelmsjö BGK 36 49 49 44,7 13 134
14 Michael Windh BGK Linjen 42 52 48 47,3 10 142
15 Thomas Bladh Hjelmsjö BGK 55 45 42 47,3 13 142
16 Josefin Hansson Asarums BGK 54 47 42 47,7 12 143
17 Jan Magnusson Malmö BGK 52 55 48 51,7 7 155
18 Simon Kirkegaard Hjelmsjö BGK 55 56 49 53,3 7 160


Ungdom B (UB) | Klass A (öppen) | Klass D | Klass C | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A (öppen)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Andreas Cederholm Uppsala BGK 32 33 33 32,7 1 98
2 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 40 30 31 33,7 10 101
3 Sebastian Andersson BGK Linjen 30 31 40 33,7 10 101
4 Annelie Lundell Malmö BGK 29 34 38 33,7 9 101
5 Fredrik Wallin Askims BGK 34 32 38 34,7 6 104
6 Kent Kirkegaard BGK Linjen 36 36 34 35,3 2 106
7 Magnus Jeppsson Malmö BGK 38 34 34 35,3 4 106
8 Peter Ericsson Sjövikens IF 36 41 29 35,3 12 106
9 Magnus Nordkvist BGK Värend 36 34 37 35,7 3 107
10 Jonathan Lindoff Malmö BGK 42 33 32 35,7 10 107
11 Mats Nilsson Växjö BGK 32 42 34 36,0 10 108
12 Lars Isberg Malmö BGK 37 36 37 36,7 1 110
13 Per Olof Isaksson Sjövikens IF 39 34 37 36,7 5 110
14 Patrik Jönsson BGK Jönköping 34 38 39 37,0 5 111
15 Marielle Svensson Askims BGK 34 36 42 37,3 8 112
16 Nils Bertil Lindhqvist Sjövikens IF 43 34 35 37,3 9 112
17 Kjell Karlsson Kulladals BGK 36 33 45 38,0 12 114
18 Michael Karlsson Olofströms BGK 41 42 33 38,7 9 116
19 Peer Rudbaek Hansen Kulladals BGK 41 39 39 39,7 2 119
20 Martin Lundell BGK Jönköping 38 42 46 42,0 8 126
21 Mats Olsson Sjövikens IF 45 46 40 43,7 6 131
22 Janos Czifrik Malmö BGK 41 47 47 45,0 6 135
23 Fredrik Persson Uppsala BGK       0,0 0 0 Ej till start


Ungdom B (UB) | Klass A (öppen) | Klass D | Klass C | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1