IT, Skoghall, 18:e Internationella

Uppdaterad: 2017-07-09   17:26
70st deltagande
Regn nu på morgonen.
Starten skjuts upp till 10:30
16:15 Regnavbrott
16:30 Spelet igång igen
19:00 Spelet avbryts för dagen
Herrarna spelar färdigt varv 3 i morgon 09:00
Söndag: Start 09:00 Bra väder.
Årets Balkongmästare blev Stefan Björk Skoghalls BGK 4st Spik.
Tuneringsmästare efter sudden blev
Ulf Kristiansson Skoghalls BGK 160 slag.

Resultat


Herrar | Damer | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Ungdom Pojkar | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers Herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Stefan Björk Skoghalls BGK 26 29 29 25 29 28 27,7 4 166
2 Göran Widlert BGK Jönköping 28 27 29 30 27 28 28,2 3 169
3 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 25 30 27 26 30 32 28,3 7 170
4 Roger Njord Gullbergsbro BGK 32 25 30 30 29 28 29,0 7 174
5 Finn Hovind Christiania MC 33 34 27 23 30 29 29,3 11 176
6 Roger Svensson Tyresö BGK 29 34 31 29 28 26 29,5 8 177
7 Martin Lundell BGK Jönköping 36 27 29 28 26 31 29,5 10 177
8 Kjell Nyhus Töyen BGC 30 29 29 29 29 33 29,8 4 179
9 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 33 27 30 29 29 32 30,0 6 180
10 Magne Andersen Christiania MC 33 34 26 32 35 32 32,0 9 192
11 Magnus Sjöö Strängnäs BGK 34 38 33 30 30 35 33,3 8 200
12 Trond Öwre Christiania MC 39 33 31 27 37 33 33,3 12 200
13 Roland Stenberg Trollhättans BGK 36 31 33 31 36 36 33,8 5 203
Kval - 12 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 5
14 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 42 30 37 34 26   33,8 16 169
15 Morten Holteng Christiania MC 42 32 28 30 43   35,0 15 175
16 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 42 34 34 33 34   35,4 9 177
17 Patric Fransson Asarums BGK 38 34 32 35 39   35,6 7 178
18 Nikolai Leth Christiania MC 42 31 38 41 35   37,4 11 187
19 Magnus Andersson Skoghalls BGK 33 33 34       33,3 1 100 Brutit


Herrar | Damer | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Ungdom Pojkar | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers Damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Nora Fause Christiania MC 33 31 28 26 26 27 28,5 7 171
2 Annelie Lundell Malmö BGK 33 25 29 25 30 33 29,2 8 175
3 Agneta Harrysson Asarums BGK 33 32 32 30 34 30 31,8 4 191
4 Kristina Svensson Uppsala BGK 32 38 35 27 35 26 32,2 12 193
5 Annie Haaland Christiania MC 36 31 36 34 35 32 34,0 5 204
6 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 35 34 43 39 35 40 37,7 9 226
Kval - 6 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 5
7 Inger Eriksson Olofströms BGK 41 35 36 46 36   38,8 11 194
8 Monica Röed Trollhättans BGK 40 39 43 39 38   39,8 5 199


Herrar | Damer | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Ungdom Pojkar | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom Pojkar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Melker Johansson Skoghalls BGK 28 35 31 29 29 30,4 7 152
2 Hugo Holm Skoghalls BGK 35 27 36 33 37 33,6 10 168
3 Love Svensson Uppsala BGK 35 33 34 35 32 33,8 3 169
4 Anton Svensson Uppsala BGK 61 57 51 49 61 55,8 12 279


Herrar | Damer | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Ungdom Pojkar | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Herrjuniorer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Eric Bohlin Uppsala BGK 28 29 28 29 24 26 27,3 5 164
2 Erik Fause Hovind Christiania MC 30 28 25 26 25 31 27,5 6 165
3 James Lindström Tantogårdens BGK 27 31 30 29 28 24 28,2 7 169
4 Henrik Andersson Skoghalls BGK 31 28 30 26 26 28 28,2 5 169
5 Rasmus Bergqvist BGK VK-78 30 31 29 26 27 29 28,7 5 172
6 Lukas Larsson Gullbergsbro BGK 36 28 25 27 29 29 29,0 11 174
Kval - 6 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 5
7 Alexander Njord Gullbergsbro BGK 35 28 32 29 25   29,8 10 149
8 Jonathan Arab Ekman Södertälje BGK 30 29 30 28 34   30,2 6 151
9 Jacob Lindström Skellefteå Bangolfklubb 29 27 30 35 30   30,2 8 151
10 Amir El Quachani Malmö BGK 34 29 33 27 29   30,4 7 152
11 Niklas Hansson Asarums BGK 31 33 30 34 34   32,4 4 162
12 Lukas Naess Christiania MC 41 42 39 37 35   38,8 7 194


Herrar | Damer | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Ungdom Pojkar | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Damjuniorer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Jasmin Hansson Asarums BGK 34 32 30 33 28 31 31,3 6 188
2 Wilma Harrysson Asarums BGK 35 28 30 33 30 33 31,5 7 189


Herrar | Damer | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Ungdom Pojkar | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Emma Löf Tantogårdens BGK 31 31 28 29 35 38 32,0 10 192
2 Josefin Hansson Asarums BGK 38 31 34 29 31 34 32,8 9 197
3 Edith Gustavsson Uddevalla BGK 44 40 37 38 35 43 39,5 9 237


Herrar | Damer | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Ungdom Pojkar | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Ulf Kristiansson Skoghalls BGK 33 25 28 24 25 25 26,7 9 160
2 Lars Kvael Skoghalls BGK 23 27 26 27 30 27 26,7 7 160
3 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 31 26 27 26 25 27 27,0 6 162
4 Sebastian Ekängen Skoghalls BGK 26 25 29 28 28 27 27,2 4 163
5 Fredrik Tagesson Skoghalls BGK 28 29 26 26 29 29 27,8 3 167
6 Tommy Fröjd Skoghalls BGK 30 27 27 30 28 27 28,2 3 169
6 Magnus Mårtensson Skellefteå Bangolfklubb 27 27 30 27 28 30 28,2 3 169
8 John Widlert BGK Jönköping 30 29 30 26 30 26 28,5 4 171
9 Christian Olsson Haga BGK 29 27 29 29 26 32 28,7 6 172
10 Marcus Ljungblad Skoghalls BGK 30 33 28 28 24 31 29,0 9 174
11 Erik Gustafsson BGK Jönköping 33 27 34 28 28 29 29,8 7 179
12 Peter Fransson Asarums BGK 33 31 28 25 30 36 30,5 11 183
Kval - 12 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 5
13 Marcus Karlsson BGK Jönköping 34 31 30 29 28   30,4 6 152
14 Andreas Ekängen Skoghalls BGK 31 32 36 28 28   31,0 8 155
15 Jonny Karlsson Uddevalla BGK 33 34 30 31 32   32,0 4 160
16 Peter Johansson Uddevalla BGK 37 24 31 34 34   32,0 13 160
17 Stefan Hansson Uddevalla BGK 36 39 27 28 31   32,2 12 161
18 Mikael Holm Skoghalls BGK 31 38 32 34 30   33,0 8 165
19 Daniel Sjöö Skoghalls BGK 33 31 38 32 34   33,6 7 168
20 Daniel Karlsson Mjölby BGK 35 37 32 31 34   33,8 6 169
21 Max Dickman Akalla Kanaan 98 BGK 37 36 32 33 39   35,4 7 177
22 Svenn Petter Naess Christiania MC 41 34 38 42 43   39,6 9 198


Herrar | Damer | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Ungdom Pojkar | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1