NT, Umeå EB

Uppdaterad: 2017-06-04   16:56
Tävlingen startar kl 9
Vädret är halvmulet 8 grader.

Finalen spelas över 18 banor fördelade över de två underlagen enligt nedan.
Filt: 1, 4, 7, 8, 9, 11,12, 14, 15
EB: 3, 5, 7, 8, 10, 11, 15, 16, 17

Finalspel resultat
Placering Namn Filt 9banor, EB 9banor, totalt antal slag
1 Jan-Olov Lindvall 16 13 29
2 Henrik Jonsson 17 14 31
3 Anders Eriksson 18 13 31
4 Lukas Oja 16 16 32
5 Morgan Munter 22 10 32
6 Peter Söderlund 16 17 33
7 James Lindström 18 15 33
8 Roger Henriksson 18 16 34
9 Mikael Lindblom 20 15 35

Finalspelet avslutades 16.15

Resultat


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass 3
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Jesper Lindberg Örnsköldsviks MGK 26 23 31 28 27,0 8 108
2 Marcus Söderlund Sundsvalls BGK 30 28 28 27 28,3 3 113
3 Anders Normark Umeå Bangolfklubb 34 31 29 25 29,8 9 119
4 Alexander Björndahl Sundsvalls BGK 30 32 31 32 31,3 2 125
5 Denny Karlsson Örnsköldsviks MGK 33 35 34 29 32,8 6 131
6 Andreas Josefsson Skellefteå Bangolfklubb 44 30 24 48 36,5 24 146
7 Tim Marklund Skellefteå Bangolfklubb         0,0 0 0 Ej till start


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass 2
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Lukas Oja Skellefteå Bangolfklubb 23 28 25 26 25,5 5 102
2 Dennis Johansson Vaara Skellefteå Bangolfklubb 30 24 28 26 27,0 6 108
3 Mikael Lindmark Skellefteå Bangolfklubb 31 26 26 27 27,5 5 110
4 Anders Gidlöf Örnsköldsviks MGK 27 30 28 27 28,0 3 112
5 Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb 29 27 33 29 29,5 6 118
6 Anders Lind Örnsköldsviks MGK 34 26 33 29 30,5 8 122
7 Jacob Lindström Skellefteå Bangolfklubb 31 33 30 29 30,8 4 123
8 Roger Adermalm Gällivare BGK 29 32 31 41 33,3 12 133


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass 1
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 James Lindström Tantogårdens BGK 23 25 23 22 23,3 3 93
2 Roger Henriksson Skellefteå Bangolfklubb 29 23 24 19 23,8 10 95
3 Mikael Lindblom Sundsvalls BGK 23 28 23 22 24,0 6 96
4 Henrik Jonsson Skellefteå Bangolfklubb 24 24 25 24 24,3 1 97
5 Peter Söderlund Sundsvalls BGK 24 26 25 22 24,3 4 97
6 Anders Eriksson Umeå Bangolfklubb 27 22 25 24 24,5 5 98
7 Jan-Olov Lindvall Skellefteå Bangolfklubb 28 24 24 23 24,8 5 99
8 Morgan Munter Sundsvalls BGK 29 27 23 24 25,8 6 103


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Pojkar A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Edwill Johansson Skellefteå Bangolfklubb 57 52 45 51,3 12 154


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Pojkar B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Mille Dybro Skellefteå Bangolfklubb 26 33 38 32,3 12 97


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Pojkar C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Leonard Nordlund Umeå Bangolfklubb 31 36 31 32,7 5 98


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Flickor A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Alva Öhman Umeå Bangolfklubb 47 34 44 41,7 13 125


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Flickor B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Emily Stalschus Umeå Bangolfklubb 51 45 41 45,7 10 137
2 Lina Lennestål Umeå Bangolfklubb 64 67 55 62,0 12 186


Flickor A | Flickor B | Klass 1 | Klass 2 | Klass 3 | Pojkar A | Pojkar B | Pojkar C | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1