NT, Djulö BGK 50 ÅR, MSV Cup 5

Uppdaterad: 2018-06-17   15:12Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


klass D | klass C | Ungdom | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Margaretha Karlsson Djulö BGK 40 50 45,0 10 90
2 Benny Claesson Haga BGK 43 53 48,0 10 96
3 Roland Törnvall Haga BGK 49 48 48,5 1 97
4 May Boldt Örebro BGK 45 55 50,0 10 100
5 Kurt Engström Södertälje BGK 54 50 52,0 4 104
6 Sven-Olov Bäck Mosås BGK 44 63 53,5 19 107
7 Eva Carlsson Daga BGK 54 57 55,5 3 111
8 Per-Arne Säfström Mosås BGK 51 60 55,5 9 111
9 Heinz Boldt Örebro BGK 60 52 56,0 8 112
10 Mats Söderkvist Daga BGK 60 57 58,5 3 117
11 Per Karlsson Haga BGK 58 62 60,0 4 120
12 Sven Bergström Haga BGK 64 62 63,0 2 126
13 Anton Hagberg Djulö BGK 69 59 64,0 10 128
14 Christian Petersen MGK 49 Nyköping 68 61 64,5 7 129
15 Fanny Eriksson MGK 49 Nyköping 69 68 68,5 1 137


klass D | klass C | Ungdom | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Kjell Linder MGK 49 Nyköping 40 37 38,5 3 77
2 Ulf Lyxell Djulö BGK 33 44 38,5 11 77
3 Michael Petersen MGK 49 Nyköping 42 36 39,0 6 78
4 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 43 37 40,0 6 80
5 Ulla Ljung Mosås BGK 38 43 40,5 5 81
6 Ryno Vestergren Djulö BGK 40 42 41,0 2 82
7 Bert Åndberg MGK 49 Nyköping 41 43 42,0 2 84
8 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 43 42 42,5 1 85
9 Åse Tellia Djulö BGK 48 42 45,0 6 90
10 Patric Vestin Djulö BGK 50 42 46,0 8 92
11 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 48 45 46,5 3 93
12 Lena Brown BGK Spiik 45 51 48,0 6 96
12 Eve Folkesson Skoghalls BGK 45 51 48,0 6 96
14 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 49 48 48,5 1 97
15 Sabine Rundström Daga BGK 55 43 49,0 12 98
16 Joakim Larsson Tyresö BGK 56 42 49,0 14 98
17 Jan-Åke Karlsson Djulö BGK 47 53 50,0 6 100
17 Kerstin Bäck Mosås BGK 53 47 50,0 6 100
19 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 54 47 50,5 7 101
20 Urban Jandrin Djulö BGK 50 54 52,0 4 104
21 Göte Björklund Daga BGK 48 64 56,0 16 112


klass D | klass C | Ungdom | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Rasmus Nilsson Södertälje BGK 65 74 69,5 9 139


klass D | klass C | Ungdom | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 42 31 36,5 11 73
2 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 38 35 36,5 3 73
3 Peter Lindqvist Djulö BGK 39 36 37,5 3 75
4 Ingela Eriksson Djulö BGK 39 40 39,5 1 79
5 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 39 40 39,5 1 79
6 Mikael Johansson Haga BGK 39 41 40,0 2 80
7 Håkan Berg Södertälje BGK 38 42 40,0 4 80
8 Tommy Gustafsson Haga BGK 35 45 40,0 10 80
9 Åke Lundberg BGK VK-78 45 39 42,0 6 84
10 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 38 46 42,0 8 84
11 Benny Hasth Strängnäs BGK 48 39 43,5 9 87
12 Guy Johansson MGK 49 Nyköping 47 42 44,5 5 89
12 Julia Sjöberg Mosås BGK 42 47 44,5 5 89
14 Gustav Ribbholm Köpings BGK 41 48 44,5 7 89
15 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 39 50 44,5 11 89
15 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 39 50 44,5 11 89
17 Lennart Rundström Daga BGK 48 50 49,0 2 98
18 Fredrik Larsson Mosås BGK 47 52 49,5 5 99
19 Per-Ove Garesjö BGK Spiik 55 45 50,0 10 100
20 Joakim Lindström Strängnäs BGK 49 56 52,5 7 105


klass D | klass C | Ungdom | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Robert Gustavsson Örebro BGK 32 29 30,5 3 61
2 Anders Larsson MGK 49 Nyköping 29 35 32,0 6 64
3 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 36 32 34,0 4 68
4 Filip Springfeldt Köpings BGK 38 36 37,0 2 74
5 Lennart Jansson Örebro BGK 32 42 37,0 10 74
6 Lars-Göran Berg MGK 49 Nyköping 37 41 39,0 4 78
7 Jennifer Göransson Tantogårdens BGK 35 44 39,5 9 79
8 Robin Andersson Södertälje BGK 39 41 40,0 2 80
9 Patrik Wass Haga BGK 38 44 41,0 6 82
10 Håkan Robertsson Mosås BGK 40 44 42,0 4 84
11 Roberth Hummelgren Djulö BGK 40 49 44,5 9 89
12 Tim Gustafsson Mosås BGK 46 45 45,5 1 91


klass D | klass C | Ungdom | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0