Inomhustouren 4 VSBGF, Borås

Uppdaterad: 2018-02-18   14:24Hämta nya sidor automatiskt
Välkomna till Borås och Touren omgång 4.
Startordning C, Ungdom, B och A.
Tävlingen startar söndag klockan 09.30
Träning lördag 17 februari 10.00 - 18.00, Söndag 08.00 - 09.15

Resultat


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

C(13- )
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Anders Pettersson 2 Hårdton IK 33 31 35 33,0 4 99
2 Elias Chamoun 4 Göteborg BGK 30 36 39 35,0 9 105
3 Anders Lysén 9 Nässjö BGK 40 37 30 35,7 10 107
4 Tobbe Hellström 5 Göteborg BGK 39 34 37 36,7 5 110
5 Lena Hellström 3 Göteborg BGK 36 52 37 41,7 16 125
6 Ebbe Åström 10 Göteborg BGK 44 47 39 43,3 8 130
7 Lennart Ekbäck 8 Trollhättans BGK 40 48 46 44,7 8 134
8 Annica Aronsson 1 Borås MGK 51 48 51 50,0 3 150
9 Johan Thuvesen 7 Gullbergsbro BGK 70 39 41 50,0 31 150


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Isabell Möller 15 Gullbergsbro BGK 72 69 62 67,7 10 203


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

B(7-12,9)
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Leif Johansson 107 Borås MGK 27 26 27 26,7 1 80
2 Hasse Pilquist 101 BGK Jönköping 25 24 32 27,0 8 81
3 Nora Fause 118 Christiania 28 29 29 28,7 1 86
4 Kari Hakala 116 Gullbergsbro BGK 27 29 34 30,0 7 90
5 Bengt Paulusson 119 Göteborg BGK 28 31 32 30,3 4 91
6 Edvin Jurmu 103 Göteborg BGK 21 38 33 30,7 17 92
7 Veijo Lehikoinen 121 Borås MGK 28 35 30 31,0 7 93
8 Krister Rönnquist 120 Nässjö BGK 31 33 30 31,3 3 94
9 Bo Johansson 111 MGK Warberg 34 32 31 32,3 3 97
9 Ulla Forsman 108 Askims BGK 34 31 32 32,3 3 97
11 Roland Stenberg 112 Trollhättans BGK 35 33 29 32,3 6 97
12 Bertil Andersson 117 Borås MGK 36 35 26 32,3 10 97
13 Daniel Karlsson 114 BGK Jönköping 36 31 33 33,3 5 100
14 Jan Hedström 115 Hårdton IK 30 36 34 33,3 6 100
15 Mikael Lindström 105 Trollhättans BGK 30 32 39 33,7 9 101
16 Peter Lundmark 110 Borås MGK 39 35 27 33,7 12 101
17 Lennart Öst 113 Borås MGK 34 37 37 36,0 3 108
18 Bernice Thors 104 Gullbergsbro BGK 36 37 40 37,7 4 113
19 Danny Sajatovic 102 Borås MGK 41 35 41 39,0 6 117
20 Mats Eisenschmidt 109 Gullbergsbro BGK 47 31 42 40,0 16 120
21 Kenth Björk 122 Gullbergsbro BGK 20 6     60,0 0 20 Brutit


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

A(Öppen klass)
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Marcus Karlsson 169 BGK Jönköping 28 25 22 25,0 6 75
2 Thomas Aronsson 170 Göteborg BGK 24 29 27 26,7 5 80
3 Erik Fause Hovind 168 Christiania MGC 23 27 31 27,0 8 81
4 Patrik Jönsson 163 BGK Jönköping 31 26 25 27,3 6 82
5 Örjan Johansson 173 Gullbergsbro BGK 29 30 25 28,0 5 84
6 Johan Ahlander 161 Nässjö BGK 31 28 26 28,3 5 85
7 Amir El Quachani 154 Gullbergsbro BGK 29 28 30 29,0 2 87
8 Alexander Njord 160 Gullbergsbro BGK 29 28 31 29,3 3 88
9 Mathias Hallqvist 155 Nässjö BGK 28 30 32 30,0 4 90
10 Göran Widlert 159 BGK Jönköping 34 27 29 30,0 7 90
11 Lorentz Neverland 157 Göteborg BGK 28 28 36 30,7 8 92
12 Anton Renhag 165 Nässjö BGK 31 29 33 31,0 4 93
13 Jens Bergström 167 Askims BGK 34 26 33 31,0 8 93
14 Lukas Larsson 164 Gullbergsbro BGK 35 31 28 31,3 7 94
15 Robert Andersen 151 Nässjö BGK 29 31 35 31,7 6 95
16 Gunnar Bengtsson 153 Askims BGK 31 36 31 32,7 5 98
17 Joakim Samuelsson 172 Nässjö BGK 36 32 30 32,7 6 98
18 Bengt Karlsson 158 Nässjö BGK 30 39 29 32,7 10 98
19 Marielle Svensson 176 BGK Jönköping 33 40 26 33,0 14 99
20 Roger Njord 166 Gullbergsbro BGK 33 32 36 33,7 4 101
21 Jörgen Samuelsson 175 Nässjö BGK 35 38 32 35,0 6 105
22 Tomas Sennerby 171 Gullbergsbro BGK       0,0 0 0 Ej till start
22 Bengt Lund 152 Gullbergsbro BGK       0,0 0 0 Ej till start


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0