Inomhustouren Final VSBGF, Borås

Uppdaterad: 2018-03-11   12:14Hämta nya sidor automatiskt
Välkomna till Borås och Tourfinalen 2018.
Detta är lottningen för de två placeringsvarven inför cupen.
Träning lördag 10 mars mellan klockan 10.00-18.00
Tävlingen startar söndag 11 mars klockan 09.30 med träning 08.00-09.15

Resultat


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

C(13- )
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anders Pettersson 7 Hårdton IK 31 35 33,0 4 66
2 Leif Savefors 3 Hårdton IK 37 33 35,0 4 70
3 Christer Karlsson 5 Strömstads BGK 39 33 36,0 6 72
4 Elias Chamoun 8 Göteborg BGK 36 37 36,5 1 73
5 Tobbe Hellström 2 Göteborg BGK 38 35 36,5 3 73
6 Ebbe Åström 4 Göteborg BGK 43 36 39,5 7 79
7 Anders Lysén 9 Nässjö BGK 34 46 40,0 12 80
8 Lena Hellström 6 Göteborg BGK 47 36 41,5 11 83
9 Birgitta Arne´r 1 Nässjö BGK 55 48 51,5 7 103
10 Eva Catrine Dürholt 10 Göteborg BGK 55 50 52,5 5 105


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

B(7-12,9)
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Krister Rönnquist 107 Nässjö BGK 23 28 25,5 5 51
2 Kari Hakala 106 Gullbergsbro BGK 27 26 26,5 1 53
3 Leif Johansson 102 Borås MGK 27 27 27,0 0 54
4 Edvin Jurmu 103 Göteborg BGK 33 28 30,5 5 61
5 Hasse Pilquist 105 BGK Jönköping 32 30 31,0 2 62
6 Lennart Johnsson 113 Göteborg BGK 29 34 31,5 5 63
7 Ulla Forsman 109 Askims BGK 27 36 31,5 9 63
8 Daniel Karlsson 108 BGK Jönköping 34 30 32,0 4 64
9 Bernice Thors 112 Gullbergsbro BGK 34 31 32,5 3 65
10 Jan Hedström 110 Hårdton IK 34 33 33,5 1 67
11 Bo Johansson 104 MGK Warberg 36 32 34,0 4 68
12 Nora Fause 114 Christiania mC 41 29 35,0 12 70
13 Bengt Paulusson 111 Göteborg BGK 38 34 36,0 4 72
14 Mats Eisenschmidt 101 Gullbergsbro BGK 52 37 44,5 15 89


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

A(Öppen klass)
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Tomas Sennerby 129 Gullbergsbro BGK 23   23,0 0 23
2 Alexander Njord 123 Gullbergsbro BGK 25 26 25,5 1 51
3 Marcus I Andersson 122 Kungälvs BGK 27 24 25,5 3 51
4 Örjan Johansson 125 Gullbergsbro BGK 26   26,0 0 26
5 Mathias Hallqvist 124 Nässjö BGK 28 24 26,0 4 52
6 Lars Wahlström 130 Nässjö BGK 27   27,0 0 27
6 Erik Fause Hovind 128 Christiania MC 27   27,0 0 27
8 Roger Njord 131 Gullbergsbro BGK 29   29,0 0 29
9 Marcus Karlsson 127 BGK Jönköping 31   31,0 0 31
10 Lorentz Neverland 126 Göteborg BGK 33   33,0 0 33
11 Jens Bergström 121 Askims BGK     0,0 0 0 Ej till start


A(Öppen klass) | B(7-12,9) | C(13- ) | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0