NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 1

Uppdaterad: 2017-11-19   19:00Hämta nya sidor automatiskt
Tävlingarna avslutade kl 19.00

Resultat


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Leif Sjöholm 135 Köpings BGK 36 33 34,5 3 69
2 Lars Abrahamsson 134 Enköpings BGK 39 33 36,0 6 72
3 Leif Tjernström 103 Haga BGK 39 39 39,0 0 78
4 Anders Hedlund 144 Eskilstuna BGK 39 39 39,0 0 78
5 Martin Holmlund 139 Sundbybergs BGK 37 42 39,5 5 79
6 Lars-Erik Sundin 138 BGK Spiik 39 42 40,5 3 81
7 Pasi Valtonen 116 Köpings BGK 46 35 40,5 11 81
8 Lena Brown 110 BGK Spiik 39 43 41,0 4 82
9 Gabriel Yngve 114 Sundbybergs BGK 38 44 41,0 6 82
10 Lennart Mathiasen 132 BGK Spiik 47 35 41,0 12 82
11 Åse Tellia 133 Eskilstuna BGK 47 36 41,5 11 83
12 Illi Karlsson 125 MGK 49 Nyköping 42 42 42,0 0 84
13 Håkan Zetterlind 151 Enköpings BGK 38 46 42,0 8 84
14 Ulla-Britt Hessel 113 Enköpings BGK 36 48 42,0 12 84
15 Carl-Eric Almerborn 107 Stora Tuna BGK 41 45 43,0 4 86
16 Ulla Ljung 146 Mosås BGK 45 44 44,5 1 89
17 Birgitta Lundgren 111 Stora Tuna BGK 47 42 44,5 5 89
18 Joakim Larsson 115 Tyresö BGK 45 46 45,5 1 91
19 Filip Björklund 147 Tantogårdens BGK 42 49 45,5 7 91
20 Reine Hansson 102 Haninge BGK 45 47 46,0 2 92
21 Arne Backman 104 Tantogårdens BGK 47 46 46,5 1 93
22 Anton Zachariadis Sandback 126 Tantogårdens BGK 47 48 47,5 1 95
22 Ralf Hedström 109 Tantogårdens BGK 48 47 47,5 1 95
24 Nicklas Jardegart 155 Tantogårdens BGK 43 52 47,5 9 95
25 Sture Molin 101 Uppsala BGK 43 53 48,0 10 96
26 Benny Karlsson 140 Eskilstuna BGK 48 49 48,5 1 97
27 Örjan Molin 153 Södertälje BGK 52 45 48,5 7 97
28 Lars Wallentin 117 Haninge BGK 58 39 48,5 19 97
29 Stefan Grönblad 152 Strängnäs BGK 48 50 49,0 2 98
30 Arne Andersson 131 Tantogårdens BGK 52 46 49,0 6 98
31 Margaretha Karlsson 137 Djulö BGK 53 46 49,5 7 99
32 Tage Westerberg 122 BGK VK-78 50 50 50,0 0 100
33 Rune Pousette 149 Enköpings BGK 51 49 50,0 2 100
34 Lennart Sander 129 Eskilstuna BGK 43 57 50,0 14 100
35 Ryno Vestergren 150 Djulö BGK 46 57 51,5 11 103
36 Åke Gillberg 143 BGK Elit 48 56 52,0 8 104
37 Bo Nordström 128 Enköpings BGK 49 56 52,5 7 105
38 Bertil Andersson 141 Strängnäs BGK 55 51 53,0 4 106
38 Benny Claesson 145 Haga BGK 55 51 53,0 4 106
40 Patric Vestin 105 Eskilstuna BGK 60 49 54,5 11 109
41 Jan-Åke Karlsson 120 Djulö BGK 53 57 55,0 4 110
42 Christer Hedlund 119 Haga BGK 71 50 60,5 21 121
43 Marco Arancibia 123 Uppsala BGK 71 53 62,0 18 124
44 Eva Elfstrand 127 BGK VK-78 64 67 65,5 3 131
45 Björn Nilsson 121 Sundbybergs BGK     0,0 0 0 Ej till start
45 Michael Petersen 108 MGK 49 Nyköping     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Hans Fryklund 222 Enköpings BGK 33 33 33,0 0 66
2 Ronnie Lundgren 207 Haga BGK 31 40 35,5 9 71
3 Lennart Kensert 238 Enköpings BGK 36 37 36,5 1 73
4 Rolf Strandberg 243 Eskilstuna BGK 35 39 37,0 4 74
5 Reinhold Nietsch 227 Eskilstuna BGK 39 37 38,0 2 76
6 Peter Lindqvist 229 Djulö BGK 46 31 38,5 15 77
7 Moshe Arad 216 Tantogårdens BGK 39 39 39,0 0 78
8 Ingela Eriksson 205 Djulö BGK 40 38 39,0 2 78
9 Stig Westerberg 215 BGK VK-78 37 41 39,0 4 78
10 Stig Högkvist 201 Stora Tuna BGK 38 41 39,5 3 79
11 Joakim Lindström 204 Strängnäs BGK 45 34 39,5 11 79
12 Stig Pettersson 237 Stora Tuna BGK 43 38 40,5 5 81
13 Andreas Rosenberg 225 Daga BGK 41 41 41,0 0 82
14 Kurt Norberg 208 Stora Tuna BGK 39 43 41,0 4 82
14 Daniel Karlsson 240 BGK Jönköping 43 39 41,0 4 82
16 Kaj Söderqvist 220 Södertälje BGK 43 40 41,5 3 83
16 Lars Eriksson 244 MGK 49 Nyköping 40 43 41,5 3 83
18 Gustav Ribbholm 209 Köpings BGK 41 43 42,0 2 84
19 Tony Strömberg 234 BGK VK-78 42 43 42,5 1 85
20 Stefan Söderqvist 235 Köpings BGK 42 44 43,0 2 86
21 Guy Johansson 232 MGK 49 Nyköping 45 41 43,0 4 86
21 Tommy Edeving 214 MGK 49 Nyköping 45 41 43,0 4 86
21 Per Viklund 211 Sundsvalls BGK 41 45 43,0 4 86
24 Per-Ove Garesjö 245 BGK Spiik 40 46 43,0 6 86
25 Mikael Hagström 241 Tantogårdens BGK 43 45 44,0 2 88
26 Freddy Springfeldt 223 Köpings BGK 48 40 44,0 8 88
27 Peter Elfvén 233 Uppsala BGK 37 51 44,0 14 88
28 Julia Sjöberg 202 Mosås BGK 44 45 44,5 1 89
29 Håkan Berg 226 MGK 49 Nyköping 49 41 45,0 8 90
30 Jan Åke Andersson 203 MGK 49 Nyköping 42 49 45,5 7 91
31 Patrik Wessling 221 BGK VK-78 44 48 46,0 4 92
32 Anders Annestrand 231 Tyresö BGK 50 43 46,5 7 93
33 Lars-Göran Guldbrandsson 247 Skellefteå Bangolfklubb 47 47 47,0 0 94
34 Åke Lundberg 228 BGK VK-78 45 50 47,5 5 95
35 Marie-Louise Tunmats 210 Örebro BGK 51 44 47,5 7 95
36 Rose-Marie Lönnqvist 246 Uppsala BGK 55 40 47,5 15 95
37 Ginalyn Robertsson 217 Mosås BGK 48 51 49,5 3 99
38 Ulf Lyxell 239 Djulö BGK 48 55 51,5 7 103
39 Per Einan 213 Köpings BGK 51 54 52,5 3 105
40 Anton Eriksson 219 MGK 49 Nyköping 60 48 54,0 12 108


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Patrik Wass 331 Haga BGK 28 29 28,5 1 57
2 Alexander Dahlstedt 327 Tantogårdens BGK 33 30 31,5 3 63
3 Anders Görlin 334 Eskilstuna BGK 36 28 32,0 8 64
4 Lennart Jansson 329 Örebro BGK 34 31 32,5 3 65
5 Håkan Robertsson 308 Mosås BGK 37 30 33,5 7 67
6 Krister Magnusson 307 Tyresö BGK 31 38 34,5 7 69
7 Johan Carlsson 303 Daga BGK 34 36 35,0 2 70
8 Bror Wallén 301 BGK Spiik 33 37 35,0 4 70
9 Krister Rönnquist 302 Nässjö BGK 32 38 35,0 6 70
10 Mikael Karlsson 326 Tyresö BGK 36 35 35,5 1 71
11 Jan Söderqvist 314 Södertälje BGK 34 37 35,5 3 71
12 Robin Andersson 304 Södertälje BGK 40 31 35,5 9 71
12 Stefan Dyrsmeds 311 Tantogårdens BGK 31 40 35,5 9 71
14 Jonathan Arab-Ekman 333 Södertälje BGK 37 35 36,0 2 72
15 Laura Fogh Henriksen 305 Tantogårdens BGK 38 34 36,0 4 72
16 Tommy Blixt 316 BGK Spiik 37 36 36,5 1 73
17 Micke Jonsson 328 Sundbybergs BGK 36 39 37,5 3 75
18 Derice Shumilov Susoho 323 Tantogårdens BGK 31 45 38,0 14 76
19 Jon Björklund 332 Tantogårdens BGK 39 39 39,0 0 78
19 Filip Springfeldt 310 Köpings BGK 39 39 39,0 0 78
21 Anders Larsson 317 MGK 49 Nyköping 35 43 39,0 8 78
22 Tim Gustafsson 320 Mosås BGK 44 34 39,0 10 78
23 Bernt Gustavsson 325 Södertälje BGK 42 38 40,0 4 80
24 S-I Mellqvist 319 Sundsvalls BGK 42 46 44,0 4 88
25 Lars-Göran Berg 321 MGK 49 Nyköping 47 41 44,0 6 88
26 Bengt Karlsson 313 Nässjö BGK 43 47 45,0 4 90
27 Gustav Björnberg 315 Tantogårdens BGK 48 43 45,5 5 91
28 Marcus Karlsson 309 BGK Jönköping 52 39 45,5 13 91
29 Erik Einan 322 Köpings BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom BC
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Emilia Björklund 401 Tantogårdens BGK 65 54 59,5 11 119


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Roger Asp 509 Enköpings BGK 39 42 40,5 3 81
2 Jan Jonsson 502 Eskilstuna BGK 38 43 40,5 5 81
3 Andreas Ekehult 501 BGK Elit 41 42 41,5 1 83
4 Mikael Ekehult 507 BGK Elit 40 52 46,0 12 92
5 Per-Ola Näsman 522 Haninge BGK 58 47 52,5 11 105
6 Hans Hessel 516 Enköpings BGK 50 56 53,0 6 106
7 Tomas Göransson 514 BGK Elit 55 52 53,5 3 107
8 Claes Johansson 505 Enköpings BGK 59 48 53,5 11 107
9 Tom Kungsman 510 Uppsala BGK 54 54 54,0 0 108
10 Heinz Boldt 517 Örebro BGK 64 46 55,0 18 110
11 Egon Mikkelsen 529 Sundbybergs BGK 59 54 56,5 5 113
12 Anneli Nordkvist Östberg 525 Sundsvalls BGK 63 53 58,0 10 116
13 Hans Tapper 515 Sundbybergs BGK 66 50 58,0 16 116
14 May Boldt 526 Örebro BGK 59 58 58,5 1 117
15 Johan Lyckebring 513 Köpings BGK 72 49 60,5 23 121
16 Per-Arne Säfström 508 Mosås BGK 55 69 62,0 14 124
17 Sirpa Sinikka Aaltonen 521 Tantogårdens BGK 64 61 62,5 3 125
18 Roland Törnvall 504 Haga BGK 60 71 65,5 11 131
19 Tommy Göransson 519 BGK Elit 66 70 68,0 4 136
20 Kerstin Andersson 520 Uppsala BGK 64 72 68,0 8 136
21 Christian Petersen 527 MGK 49 Nyköping 72 71 71,5 1 143
22 Chamilla Johansson 503 Tantogårdens BGK 70 83 76,5 13 153
23 Ebba Karlsson 511 MGK 49 Nyköping 73 82 77,5 9 155
24 Mikael Lind 523 Ålbrons BGK 69 17 3 73,7 0 86 Brutit
25 Arne Olofsson 528 Uppsala BGK 63   63,0 0 63 Brutit


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.3.0