NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 1

Uppdaterad: 2017-10-29   18:25Hämta nya sidor automatiskt
Tävlingarna avslutade kl 16.30

Resultat


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alexander Timvik 101 Haga BGK 36 29 47 37 37,3 18 149


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Håkan Berg 210 MGK 49 Nyköping 23 27 23 20 23,3 7 93
2 Lars Eriksson 205 MGK 49 Nyköping 25 22 25 23 23,8 3 95
3 Patrik Wessling 220 BGK VK-78 25 26 25 24 25,0 2 100
4 Gustav Ribbholm 233 Köpings BGK 25 24 26 29 26,0 5 104
5 Christer Timvik 232 Haga BGK 21 29 28 26 26,0 8 104
6 Stefan Wigö 230 Eskilstuna BGK 29 23 29 24 26,3 6 105
7 Reine Hansson 224 Haninge BGK 23 29 27 28 26,8 6 107
8 Anders Hedlund 227 Eskilstuna BGK 27 25 27 33 28,0 8 112
9 Peter Vicary 217 MGK 49 Nyköping 25 28 32 28 28,3 7 113
10 Arne Andersson 219 Tantogårdens BGK 33 23 35 22 28,3 13 113
11 Filip Björklund 225 Tantogårdens BGK 28 28 30 28 28,5 2 114
12 Lars Wallentin 234 Haninge BGK 30 25 33 27 28,8 8 115
13 Anton Eriksson 231 MGK 49 Nyköping 30 30 22 33 28,8 11 115
14 Mikael Sjöblom 216 Skönsbergs SK 30 27 30 29 29,0 3 116
15 Pirkko Maaninka 236 Eskilstuna BGK 27 32 33 25 29,3 8 117
16 Gunilla Arkäng 201 MGK 49 Nyköping 33 32 27 26 29,5 7 118
16 Mikael Richtnér 202 Sundbybergs BGK 26 27 33 32 29,5 7 118
18 Leif Jandrin 213 Djulö BGK 25 36 29 28 29,5 11 118
19 Ryno Vestergren 229 Djulö BGK 40 30 27 21 29,5 19 118
20 Kristina Svensson 203 Uppsala BGK 32 32 29 26 29,8 6 119
21 Mattias Larsson 226 Köpings BGK 25 37 25 32 29,8 12 119
22 Åke Lundberg 204 BGK VK-78 28 31 33 30 30,5 5 122
23 Eva Prennfors 209 Eskilstuna BGK 39 31 27 27 31,0 12 124
24 Jan-Åke Karlsson 208 Djulö BGK 29 29 30 37 31,3 8 125
25 Lena Brown 215 BGK Spiik 28 37 28 33 31,5 9 126
26 Ann-Marie Lindvall 218 Mosås BGK 40 32 26 32 32,5 14 130
27 Jan Illmesjö 222 MGK 49 Nyköping 28 32 32 42 33,5 14 134
28 Johan Lyckebring 211 Köpings BGK 36 38 37 28 34,8 10 139
29 Leif Sjöholm 206 Köpings BGK 36 36 35 33 35,0 3 140
30 Ingela Wigö 212 Eskilstuna BGK 40 39 40 33 38,0 7 152
31 Kerstin Andersson 223 Uppsala BGK 43 43 44 46 44,0 3 176


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Roberth Hummelgren 308 Djulö BGK 23 19 19 23 21,0 4 84
2 Felicia Vikström 313 Uppsala BGK 22 25 22 21 22,5 4 90
3 Jonathan Arab-Ekman 301 Södertälje BGK 25 24 23 21 23,3 4 93
4 Peter Persson 319 Södertälje BGK 22 25 24 23 23,5 3 94
5 Bernt Gustavsson 311 Södertälje BGK 23 25 21 25 23,5 4 94
6 Peter Lindqvist 320 Djulö BGK 25 25 26 22 24,5 4 98
7 Erik Hjalmarsson 302 Skönsbergs SK 28 25 19 26 24,5 9 98
8 Jan Lindvall 310 Mosås BGK 27 22 25 25 24,8 5 99
9 Stefan Söderqvist 312 Köpings BGK 28 25 22 24 24,8 6 99
9 Joakim Lindström 322 Strängnäs BGK 23 23 29 24 24,8 6 99
9 Ulf Lyxell 303 Djulö BGK 26 21 25 27 24,8 6 99
9 Jennifer Göransson 323 Tantogårdens BGK 21 26 27 25 24,8 6 99
13 Rolf Strandberg 306 Eskilstuna BGK 27 28 22 24 25,3 6 101
14 Reinhold Nietsch 324 Eskilstuna BGK 28 20 25 29 25,5 9 102
15 Moshe Arad 318 Tantogårdens BGK 23 25 26 29 25,8 6 103
16 Roger Svensson 309 Tyresö BGK 25 24 30 26 26,3 6 105
17 Lars-Göran Guldbrandsson 316 Skellefteå Bangolfklubb 28 24 28 26 26,5 4 106
18 Ronnie Lundgren 317 Haga BGK 26 28 28 25 26,8 3 107
19 Anders Schedin 304 Sundbybergs BGK 30 24 25 30 27,3 6 109
20 Fredrik Ljungberg 315 Södertälje BGK 31 34 24 31 30,0 10 120
21 Marco Arancibia 305 Uppsala BGK 29 39 32 31 32,8 10 131


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alexander Dahlstedt 418 Tantogårdens BGK 21 19 21 18 19,8 3 79
2 Robin Andersson 416 Södertälje BGK 21 20 20 21 20,5 1 82
3 Anders Görlin 408 Eskilstuna BGK 21 23 24 19 21,8 5 87
4 Rasmus Bergqvist 419 BGK VK-78 25 21 21 21 22,0 4 88
5 Patrik Wass 420 Haga BGK 21 23 23 22 22,3 2 89
6 Jon Björklund 412 Tantogårdens BGK 19 23 22 25 22,3 6 89
7 Tommy Blixt 417 BGK Spiik 22 22 19 26 22,3 7 89
8 Krister Magnusson 406 Tyresö BGK 22 24 21 23 22,5 3 90
9 Christer Söderlund 413 Tyresö BGK 18 24 25 23 22,5 7 90
10 Gustav Björnberg 402 Tantogårdens BGK 21 23 23 24 22,8 3 91
10 Robert Gustavsson 415 Örebro BGK 23 24 21 23 22,8 3 91
12 Eric Bohlin 411 Uppsala BGK 25 22 20 24 22,8 5 91
13 Johan Andersson 404 Örebro BGK 24 25 22 21 23,0 4 92
14 Mattias Brännström 410 Skönsbergs SK 25 22 22 26 23,8 4 95
15 Simon Levander 401 Södertälje BGK 25 26 22 24 24,3 4 97
16 Fredrik Hasselgren 403 Haga BGK 27 24 23 25 24,8 4 99
17 Stefan Dyrsmeds 409 Tantogårdens BGK 25 25 21 28 24,8 7 99
18 Jan Söderqvist 405 Södertälje BGK 25 25 26 24 25,0 2 100


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.3.0