NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 2

Uppdaterad: 2017-12-10   19:01Hämta nya sidor automatiskt

Tävlingarna avslutade kl 17.40

Resultat


Ungdom BC | Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Ulf Lyxell 113 Djulö BGK 23 23 19 24 22,3 5 89
2 Felicia Vikström 104 Uppsala BGK 24 20 22 24 22,5 4 90
3 Roberth Hummelgren 103 Djulö BGK 21 25 22 22 22,5 4 90
4 Reinhold Nietsch 117 Eskilstuna BGK 23 20 23 25 22,8 5 91
4 Joakim Lindström 116 Strängnäs BGK 23 25 23 20 22,8 5 91
6 Ronnie Lundgren 122 Haga BGK 22 22 25 23 23,0 3 92
7 Jonathan Arab-Ekman 115 Södertälje BGK 22 22 26 23 23,3 4 93
8 Rolf Strandberg 111 Eskilstuna BGK 20 28 24 21 23,3 8 93
9 Bernt Gustavsson 110 Södertälje BGK 21 27 21 25 23,5 6 94
10 Peter Persson 120 Södertälje BGK 23 24 24 24 23,8 1 95
11 Marcus Ljungblad 114 Skoghalls BGK 23 25 24 23 23,8 2 95
12 Johan Carlsson 121 Daga BGK 24 24 24 24 24,0 0 96
13 Stefan Söderqvist 125 Köpings BGK 25 25 23 25 24,5 2 98
14 Anders Schedin 105 Sundbybergs BGK 24 26 26 26 25,5 2 102
15 Peter Lindqvist 119 Djulö BGK 27 23 25 27 25,5 4 102
16 Jan Lindvall 101 Mosås BGK 29 25 25 23 25,5 6 102
17 Roger Svensson 127 Tyresö BGK 24 30 25 23 25,5 7 102
18 Erik Hjalmarsson 107 Skönsbergs SK 29 25 22 27 25,8 7 103
19 Moshe Arad 102 Tantogårdens BGK 26 28 28 24 26,5 4 106
20 Marco Arancibia 108 Uppsala BGK 35 24 24 28 27,8 11 111
21 Ingela Eriksson 126 Djulö BGK 23 29 30 32 28,5 9 114
22 Lars-Göran Guldbrandsson 109 Skellefteå Bangolfklubb 28 31 27 32 29,5 5 118
23 Fredrik Ljungberg 123 Södertälje BGK 34 31 29 27 30,3 7 121


Ungdom BC | Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Rasmus Bergqvist 201 Skoghalls BGK 20 19 19 18 19,0 2 76
2 Alexander Dahlstedt 207 Tantogårdens BGK 19 20 21 21 20,3 2 81
3 Magnus Westerberg 223 Tyresö BGK 22 21 22 20 21,3 2 85
4 Jon Björklund 202 Tantogårdens BGK 20 22 24 19 21,3 5 85
5 Mattias Brännström 214 Skönsbergs SK 24 19 23 20 21,5 5 86
6 Patrik Wass 217 Haga BGK 22 23 23 21 22,3 2 89
7 Krister Magnusson 215 Tyresö BGK 23 24 22 20 22,3 4 89
8 Robin Andersson 213 Södertälje BGK 23 21 25 20 22,3 5 89
9 Tommy Blixt 203 BGK Spiik 23 22 24 21 22,5 3 90
9 Mikael Illmesjö 221 Södertälje BGK 23 21 24 22 22,5 3 90
11 Robert Gustavsson 222 Örebro BGK 21 20 26 26 23,3 6 93
12 Annelie Lundell 210 Malmö BGK 24 25 22 23 23,5 3 94
13 Christer Söderlund 211 Tyresö BGK 22 26 23 23 23,5 4 94
14 Thomas Öberg 205 Södertälje BGK 22 26 21 25 23,5 5 94
15 Stefan Viberg 220 Tyresö BGK 27 22 24 22 23,8 5 95
16 Patrik Eliasson 204 Tyresö BGK 28 25 22 22 24,3 6 97
17 Simon Levander 208 Södertälje BGK 26 24 26 22 24,5 4 98
18 Laura Fogh Henriksen 216 Tantogårdens BGK 28 24 21 27 25,0 7 100
19 Johan Andersson 209 Örebro BGK 29 24 23 25 25,3 6 101
20 Eric Bohlin 219 Uppsala BGK 25 14       32,1 0 25 Brutit


Ungdom BC | Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom BC
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Rasmus Nilsson 301 Södertälje BGK 51 35 43 52 45,3 17 181


Ungdom BC | Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alexander Timvik 402 Haga BGK 41 36 30 40 36,8 11 147


Ungdom BC | Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Stefan Wigö 524 Eskilstuna BGK 23 24 22 23 23,0 2 92
2 Reine Hansson 517 Haninge BGK 24 24 22 24 23,5 2 94
3 Lars Eriksson 521 MGK 49 Nyköping 24 24 24 26 24,5 2 98
4 Anders Hedlund 532 Eskilstuna BGK 25 29 23 24 25,3 6 101
5 Mikael Sjöblom 523 Skönsbergs SK 24 28 27 23 25,5 5 102
6 Håkan Berg 513 MGK 49 Nyköping 28 28 26 20 25,5 8 102
7 Patrik Wessling 531 BGK VK-78 26 24 27 27 26,0 3 104
8 Mikael Richtnér 503 Sundbybergs BGK 26 21 28 29 26,0 8 104
9 Åke Lundberg 515 BGK VK-78 28 30 22 24 26,0 8 104
10 Andreas Rosenberg 539 Daga BGK 33 27 21 26 26,8 12 107
11 Gunilla Arkäng 522 MGK 49 Nyköping 20 28 33 26 26,8 13 107
12 Benny Karlsson 541 Eskilstuna BGK 32 27 28 22 27,3 10 109
13 Kristina Svensson 511 Uppsala BGK 34 23 28 24 27,3 11 109
14 Peter Vicary 528 MGK 49 Nyköping 31 23 25 32 27,8 9 111
15 Love Svensson 526 Uppsala BGK 32 27 26 28 28,3 6 113
16 Jan Åke Andersson 516 MGK 49 Nyköping 28 28 30 28 28,5 2 114
17 Anders Bergqvist 520 BGK VK-78 30 30 29 27 29,0 3 116
18 Gustav Ribbholm 540 Köpings BGK 31 24 29 32 29,0 8 116
19 Jan-Åke Karlsson 529 Djulö BGK 26 30 25 35 29,0 10 116
20 Ryno Vestergren 501 Djulö BGK 29 31 30 29 29,8 2 119
21 Filip Björklund 508 Tantogårdens BGK 29 36 28 30 30,8 8 123
22 Lena Brown 510 BGK Spiik 34 25 32 32 30,8 9 123
23 Arne Andersson 504 Tantogårdens BGK 26 33 36 29 31,0 10 124
24 Leif Sjöholm 537 Köpings BGK 37 25 33 29 31,0 12 124
25 Per Viklund 502 Sundsvalls BGK 35 30 31 29 31,3 6 125
26 Anton Eriksson 505 MGK 49 Nyköping 31 39 32 27 32,3 12 129
27 Christer Timvik 509 Haga BGK 38 34 25 32 32,3 13 129
28 Margaretha Karlsson 507 Djulö BGK 37 31 31 34 33,3 6 133
29 Jan Illmesjö 538 MGK 49 Nyköping 31 36 37 30 33,5 7 134
30 Ann-Marie Lindvall 535 Mosås BGK 30 37 39 30 34,0 9 136
31 Eva Prennfors 519 Eskilstuna BGK 40 29 34 33 34,0 11 136
32 Ingela Wigö 514 Eskilstuna BGK 43 27 39 36 36,3 16 145
33 Johan Lyckebring 533 Köpings BGK 55 39 28 35 39,3 27 157
34 Kurt Engström 527 Södertälje BGK 41 42 44 34 40,3 10 161
35 Fanny Eriksson 525 MGK 49 Nyköping 33 43 45 41 40,5 12 162
36 Kerstin Andersson 534 Uppsala BGK 36 45 53 37 42,8 17 171


Ungdom BC | Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0