NT, Mosås, MSV Cup 8

Uppdaterad: 2018-07-29   16:14Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Bertil Jonsson Mosås BGK 51 46 48,5 5 97
2 Åsa Jakobsson Mosås BGK 50 50 50,0 0 100
3 Margaretha Karlsson Djulö BGK 56 47 51,5 9 103
3 Per-Arne Säfström Mosås BGK 56 47 51,5 9 103
5 Per Karlsson Haga BGK 56 49 52,5 7 105
6 Benny Claesson Haga BGK 54 52 53,0 2 106
7 Sven-Olov Bäck Mosås BGK 58 48 53,0 10 106
8 Jörgen Sundström Eskilstuna BGK 57 67 62,0 10 124


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Örjan Almstedt Mosås BGK 40 36 38,0 4 76
2 Ann-Marie Lindvall Mosås BGK 38 41 39,5 3 79
3 Ulf Lyxell Djulö BGK 42 40 41,0 2 82
4 Mattias Andersson Örebro BGK 42 43 42,5 1 85
5 Örjan Molin Södertälje BGK 41 46 43,5 5 87
6 Bertil Andersson Hammarby BGK 47 40 43,5 7 87
7 Ryno Vestergren Djulö BGK 44 44 44,0 0 88
8 Åse Tellia Djulö BGK 46 42 44,0 4 88
9 Eve Folkesson Skoghalls BGK 51 37 44,0 14 88
10 Göte Tunmats Örebro BGK 40 50 45,0 10 90
11 Sabine Rundström Daga BGK 38 52 45,0 14 90
12 Kerstin Bäck Mosås BGK 53 37 45,0 16 90
13 Ulla Ljung Mosås BGK 46 47 46,5 1 93
14 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 47 48 47,5 1 95
15 Jan-Åke Karlsson Djulö BGK 47 49 48,0 2 96
15 Lena Brown BGK Spiik 49 47 48,0 2 96
17 Kjell Linder MGK 49 Nyköping 50 47 48,5 3 97
18 Kjell-Åke Johansson Eskilstuna BGK 45 52 48,5 7 97
19 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 40 57 48,5 17 97
20 Conny Andersson Hammarby BGK 54 51 52,5 3 105
21 Eva Prennfors Eskilstuna BGK 44 61 52,5 17 105
22 Göte Björklund Daga BGK 58 53 55,5 5 111
23 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 60 54 57,0 6 114
24 Joakim Larsson Tyresö BGK 56 62 59,0 6 118


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Fredrik Larsson Mosås BGK 38 32 35,0 6 70
2 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 37 41 39,0 4 78
3 Julia Sjöberg Mosås BGK 38 41 39,5 3 79
4 Jan Lindvall Mosås BGK 41 41 41,0 0 82
5 Tony Strömberg BGK VK-78 47 35 41,0 12 82
6 Håkan Berg Södertälje BGK 40 43 41,5 3 83
7 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 45 38 41,5 7 83
8 Andreas Rosenberg Daga BGK 41 43 42,0 2 84
9 Christian Eriksson Eskilstuna BGK 40 44 42,0 4 84
10 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 45 40 42,5 5 85
10 Christer Mosswald Mosås BGK 40 45 42,5 5 85
12 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 43 43 43,0 0 86
13 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 39 47 43,0 8 86
14 Åke Lundberg BGK VK-78 43 47 45,0 4 90
14 Stig Högkvist Hammarby BGK 47 43 45,0 4 90
16 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 45 46 45,5 1 91
17 Lennart Rundström Daga BGK 44 47 45,5 3 91
18 Benny Hasth Strängnäs BGK 45 52 48,5 7 97
19 Jonas Holmberg Daga BGK 47 61 54,0 14 108
20 Ronnie Lundgren Haga BGK 53 56 54,5 3 109
21 Peter Gade Hammarby BGK 57 55 56,0 2 112


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Håkan Robertsson Mosås BGK 35 35 35,0 0 70
2 Robin Andersson Södertälje BGK 39 32 35,5 7 71
3 Stefan Viberg Tyresö BGK 36 37 36,5 1 73
3 Tim Gustafsson Mosås BGK 36 37 36,5 1 73
5 Anders Görlin Eskilstuna BGK 44 30 37,0 14 74
6 Simon Levander Södertälje BGK 33 42 37,5 9 75
7 Tommy Blixt BGK Spiik 41 35 38,0 6 76
8 Robert Gustavsson Örebro BGK 43 35 39,0 8 78
9 Johan Carlsson Daga BGK 41 39 40,0 2 80
10 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 42 42 42,0 0 84
11 Roberth Hummelgren Djulö BGK 41 51 46,0 10 92


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Alexander Berg Södertälje BGK 80 65 72,5 15 145


Ungdom | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0