Väder: Soligt och varmt.
Tävlingsledare: Anders Öhman och Malin Malmberg Sudden om 2:a och 3:e pris i klass C, Peter Elfvén tar andraplatsen och Ralf Hedström blir trea. Sudden i klass D om placering 2, 3 och 4. Nappe Benchemsi tar andraplatsen, John Johansson blir trea och Ivica Glas blir fyra. |
Klass A | ||||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot | ||
1 | Christer Söderlund | Tyresö BGK | 30 | 22 | 30 | 27,3 | 8 | 82 | ||
2 | Eric Bohlin | Uppsala BGK | 25 | 31 | 29 | 28,3 | 6 | 85 | ||
3 | Patrik Eliasson | Tyresö BGK | 29 | 27 | 30 | 28,7 | 3 | 86 | ||
4 | Jon Björklund | Tantogårdens BGK | 30 | 28 | 30 | 29,3 | 2 | 88 | ||
5 | Sandra Kungsman | Uppsala BGK | 30 | 24 | 34 | 29,3 | 10 | 88 | ||
6 | Krister Magnusson | Tyresö BGK | 32 | 30 | 29 | 30,3 | 3 | 91 | ||
7 | Roger Svensson | Tyresö BGK | 31 | 31 | 30 | 30,7 | 1 | 92 | ||
8 | Gustav Björnberg | Tantogårdens BGK | 29 | 31 | 33 | 31,0 | 4 | 93 | ||
9 | Stefan Dyrsmeds | Tantogårdens BGK | 28 | 31 | 34 | 31,0 | 6 | 93 | ||
10 | Jan Söderqvist | Södertälje BGK | 31 | 33 | 33 | 32,3 | 2 | 97 | ||
11 | Rasmus Schedin | Tantogårdens BGK | 35 | 30 | 35 | 33,3 | 5 | 100 | ||
Klass B | ||||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot | ||
1 | Moshe Arad | Tantogårdens BGK | 29 | 32 | 32 | 31,0 | 3 | 93 | ||
2 | Ronnie Lundgren | Haga BGK | 31 | 31 | 34 | 32,0 | 3 | 96 | ||
3 | Benno Pedersen | Akalla Kanaan 98 BGK | 29 | 35 | 33 | 32,3 | 6 | 97 | ||
4 | Fredrik Kungsman | Uppsala BGK | 32 | 34 | 32 | 32,7 | 2 | 98 | ||
5 | Staffan Söderlund | Kristineberg BGK | 35 | 34 | 30 | 33,0 | 5 | 99 | ||
6 | Anders Schedin | Sundbybergs BGK | 31 | 31 | 37 | 33,0 | 6 | 99 | ||
7 | Ronny Starkenberg | Tyresö BGK | 34 | 35 | 31 | 33,3 | 4 | 100 | ||
8 | Mikael Richtnér | Sundbybergs BGK | 31 | 33 | 36 | 33,3 | 5 | 100 | ||
9 | Roger Blomqvist | Sundbybergs BGK | 38 | 31 | 32 | 33,7 | 7 | 101 | ||
Ungdom | ||||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot | ||
1 | Emilia Björklund | Tantogårdens BGK | 45 | 42 | 44 | 43,7 | 3 | 131 | ||
2 | Moa Björklund | Tantogårdens BGK | 66 | 62 | 56 | 61,3 | 10 | 184 | ||
Klass C | ||||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot | ||
1 | Arne Backman | Tantogårdens BGK | 27 | 29 | 30 | 28,7 | 3 | 86 | ||
2 | Peter Elfvén | Uppsala BGK | 30 | 35 | 32 | 32,3 | 5 | 97 | ||
3 | Ralf Hedström | Tantogårdens BGK | 32 | 34 | 31 | 32,3 | 3 | 97 | ||
4 | Reine Hansson | Haninge BGK | 32 | 33 | 33 | 32,7 | 1 | 98 | ||
5 | Gabriel Yngve | Sundbybergs BGK | 33 | 33 | 33 | 33,0 | 0 | 99 | ||
6 | Nicklas Jardegart | Tantogårdens BGK | 36 | 27 | 36 | 33,0 | 9 | 99 | ||
7 | Lars Ringdahl | Tantogårdens BGK | 33 | 34 | 35 | 34,0 | 2 | 102 | ||
8 | Kristina Svensson | Uppsala BGK | 36 | 33 | 34 | 34,3 | 3 | 103 | ||
9 | Love Svensson | Uppsala BGK | 35 | 35 | 35 | 35,0 | 0 | 105 | ||
10 | Stefan Henriksson | Akalla Kanaan 98 BGK | 33 | 41 | 33 | 35,7 | 8 | 107 | ||
11 | Filip Björklund | Tantogårdens BGK | 38 | 34 | 39 | 37,0 | 5 | 111 | ||
12 | Marco Arancibia | Uppsala BGK | 42 | 37 | 32 | 37,0 | 10 | 111 | ||
13 | Daniel Holmgren | Akalla Kanaan 98 BGK | 37 | 38 | 38 | 37,7 | 1 | 113 | ||
14 | Birger Lindell | Tyresö BGK | 38 | 38 | 38 | 38,0 | 0 | 114 | ||
15 | Mohammad Mousavi | Kristineberg BGK | 41 | 35 | 38 | 38,0 | 6 | 114 | ||
16 | Bengt Holgersson | Norrtälje BGK | 40 | 43 | 35 | 39,3 | 8 | 118 | ||
17 | Thomas Suominen | Sundbybergs BGK | 42 | 43 | 34 | 39,7 | 9 | 119 | ||
18 | Sixten Magnusson | Kristineberg BGK | 37 | 45 | 39 | 40,3 | 8 | 121 | ||
19 | Per-Åke Berg | Solna BGK | 43 | 42 | 39 | 41,3 | 4 | 124 | ||
20 | Christian Söderqvist | Sundbybergs BGK | 40 | 45 | 43 | 42,7 | 5 | 128 | ||
21 | Banoo Makki | Kristineberg BGK | 41 | 59 | 43 | 47,7 | 18 | 143 | ||
22 | Anton Zachariadis Sandback | Tantogårdens BGK | 30 | 31 | 30,5 | 1 | 61 | Brutit | ||
23 | Petri Saukko | Akalla Kanaan 98 BGK | 0,0 | 0 | 0 | Ej till start | ||||
Klass D | ||||||||||
Plac | Namn | Klubb | V1 | V2 | V3 | Snitt | Diff | Tot | ||
1 | Carolin Svensson | Tyresö BGK | 32 | 30 | 33 | 31,7 | 3 | 95 | ||
2 | Nappe Benchemsi | Tantogårdens BGK | 34 | 34 | 31 | 33,0 | 3 | 99 | ||
3 | John Johansson | Akalla Kanaan 98 BGK | 31 | 33 | 35 | 33,0 | 4 | 99 | ||
4 | Ivica Glas | Tantogårdens BGK | 32 | 37 | 30 | 33,0 | 7 | 99 | ||
5 | Daniel From | Tantogårdens BGK | 33 | 36 | 31 | 33,3 | 5 | 100 | ||
6 | Jimmie Persson | Tantogårdens BGK | 36 | 33 | 35 | 34,7 | 3 | 104 | ||
7 | Eva Husén | Tantogårdens BGK | 40 | 32 | 33 | 35,0 | 8 | 105 | ||
8 | John Johansson | Kristineberg BGK | 35 | 38 | 38 | 37,0 | 3 | 111 | ||
9 | Arne Andersson | Tantogårdens BGK | 38 | 39 | 38 | 38,3 | 1 | 115 | ||
10 | Gun-Britt Englén | Akalla Kanaan 98 BGK | 40 | 39 | 38 | 39,0 | 2 | 117 | ||
11 | Ewa Holmgren | Akalla Kanaan 98 BGK | 35 | 38 | 44 | 39,0 | 9 | 117 | ||
12 | Sirpa Sinikka Aaltonen | Tantogårdens BGK | 39 | 38 | 41 | 39,3 | 3 | 118 | ||
13 | Alexander Blomberg | Akalla Kanaan 98 BGK | 35 | 41 | 43 | 39,7 | 8 | 119 | ||
14 | Göran Vikander | Tantogårdens BGK | 38 | 38 | 44 | 40,0 | 6 | 120 | ||
15 | Egon Mikkelsen | Sundbybergs BGK | 42 | 42 | 37 | 40,3 | 5 | 121 | ||
16 | Chanette Starkenberg | Tyresö BGK | 35 | 47 | 41 | 41,0 | 12 | 123 | ||
17 | Åke Nilsson | Akalla Kanaan 98 BGK | 45 | 38 | 42 | 41,7 | 7 | 125 | ||
18 | Tom Kungsman | Uppsala BGK | 40 | 43 | 43 | 42,0 | 3 | 126 | ||
19 | Rolf Åke Holmgren | Akalla Kanaan 98 BGK | 42 | 40 | 44 | 42,0 | 4 | 126 | ||
20 | Karl-Erik Mikkelsen | Sundbybergs BGK | 42 | 38 | 46 | 42,0 | 8 | 126 | ||
21 | Anette Gunnarsson | Akalla Kanaan 98 BGK | 44 | 41 | 48 | 44,3 | 7 | 133 | ||
22 | Anette Holgersson | Norrtälje BGK | 48 | 46 | 43 | 45,7 | 5 | 137 | ||
23 | Lena Hederberg | Kristineberg BGK | 46 | 46 | 46 | 46,0 | 0 | 138 | ||
24 | Chamilla Johansson | Tantogårdens BGK | 52 | 40 | 48 | 46,7 | 12 | 140 | ||
25 | Marie Blomberg | Akalla Kanaan 98 BGK | 50 | 49 | 45 | 48,0 | 5 | 144 | ||
Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0 |