NT Linjen - Sydtouren, omg 1

Uppdaterad: 2017-10-29   16:41Hämta nya sidor automatiskt
Piser : Klass-A 3st Klass-B 5st Klass-C 3st Klass-D 2st Klass-U 1st Lag 2st
Tävlingen avslutades kl 17.20

Resultat


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass D | Klass C | Klass B | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Camilla Lindoff Malmö BGK 56 51 37 52 49,0 19 196
2 Anette Larsson BGK Linjen 50 48 57 54 52,3 9 209
3 Jonas Enarsson Staffanstorps BGK 62 57 70 44 58,3 26 233
4 Sara Kring Staffanstorps BGK 67 63 66 68 66,0 5 264


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass D | Klass C | Klass B | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Ungdom B (UB)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Erik Nilsson BGK Linjen 35 32 32 32 32,8 3 131


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass D | Klass C | Klass B | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Gunilla Nilsson BGK Linjen 40 28 45 42 38,8 17 155
2 Hans Ove Simonsen BGK Kärnan 42 40 35 42 39,8 7 159
3 Andreas Karlsson Staffanstorps BGK 42 38 42 38 40,0 4 160
4 Kurt Olsson BGK Linjen 35 52 39 35 40,3 17 161
5 Lars Rydberg Olofströms BGK 39 41 37 48 41,3 11 165
6 Mats Ostrell Staffanstorps BGK 38 44 40 49 42,8 11 171
7 Jan Hansen Hjelmsjö BGK 43 42 47 44 44,0 5 176
8 Stefan Lindoff Malmö BGK 43 48 45 42 44,5 6 178
9 Lena Persson BGK Linjen 44 54 40 54 48,0 14 192
Kval - 9 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 3
10 Lars Olsson BGK Linjen 44 54 41   46,3 13 139
11 Kerstin Carlson BGK Linjen 54 40 45   46,3 14 139
12 Martin Luhanko Malmö BGK 50 47 43   46,7 7 140
13 Linus Fransson Nybro MGK 42 45 58   48,3 16 145
14 Tore Larsson BGK Linjen 46 51 53   50,0 7 150


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass D | Klass C | Klass B | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Stefan Eriksson Olofströms BGK 27 31 30 28 29,0 4 116
2 Olle Johansson BGK Kärnan 31 32 32 39 33,5 8 134
3 Alexander Malina Sjövikens IF 42 31 32 32 34,3 11 137
4 Sven Nilsson Kulladals BGK 35 34 34 38 35,3 4 141
5 Pia Karlsson Olofströms BGK 34 33 38 37 35,5 5 142
6 Johan Hermansson Kalmar MGK 38 31 36 37 35,5 7 142
7 Stefan Nilsson Hjelmsjö BGK 31 42 30 39 35,5 12 142
8 Lena Nilsson Sjövikens IF 39 36 31 37 35,8 8 143
9 Claes Mörck Asarums BGK 35 36 34 44 37,3 10 149
Kval - 9 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 3
10 Kjell Karlsson Kulladals BGK 35 35 38   36,0 3 108
11 Thomas Bladh Hjelmsjö BGK 31 35 42   36,0 11 108
12 Kenneth Granholm Sjövikens IF 35 37 39   37,0 4 111
13 Peer Rudbaek Hansen Kulladals BGK 40 36 35   37,0 5 111
14 Andreas Hermansson Granhyddans BGK 38 42 32   37,3 10 112
15 Nicklas Strömberg Nybro MGK 36 36 47   39,7 11 119
16 Ingmar Åkesson Asarums BGK 39 46 35   40,0 11 120
17 Peter Söderlind BGK Kärnan 47 39 39   41,7 8 125
18 Johanna Lindoff Malmö BGK 38 40 49   42,3 11 127
18 Kaj Falinder Staffanstorps BGK 44 36 47   42,3 11 127
20 Tuula Mörck Asarums BGK 44 37 47   42,7 10 128
21 Inger Eriksson Olofströms BGK 57 48 28   44,3 29 133
22 Mart Käsper Staffanstorps BGK 50 45 40   45,0 10 135


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass D | Klass C | Klass B | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass A (öppen)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Dan Trulsson Tantogårdens BGK 32 24 26 24 26,5 8 106
2 Magnus Jeppsson Malmö BGK 31 30 26 27 28,5 5 114
3 Per Olof Isaksson Sjövikens IF 26 34 30 27 29,3 8 117
4 Claes Lindblom BGK Värend 24 32 32 30 29,5 8 118
5 Mats Nilsson Hjelmsjö BGK 31 31 28 33 30,8 5 123
6 Lars Peter Nilsson Sjövikens IF 33 30 30 31 31,0 3 124
7 Jonathan Lindoff Malmö BGK 35 28 31 31 31,3 7 125
8 Mats Olsson Sjövikens IF 35 31 31 33 32,5 4 130
9 Martin Lundell BGK Jönköping 32 33 39 29 33,3 10 133
Kval - 9 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 3
10 Kent Kirkegaard BGK Linjen 38 32 35   35,0 6 105
11 Johan Rydberg Olofströms BGK 39 37 29   35,0 10 105
12 Jonathan Rydberg Olofströms BGK 42 37 45   41,3 8 124


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass D | Klass C | Klass B | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

LAG
Plac Lag V1 V2 V3 Snitt Totalt
1Malmö BGK66 59 59 30,7184
2BGK Linjen61 66 62 31,5189
3Olofströms BGK77 68 65 35,0210
4Olofströms BGK69 68 75 35,3212
5Kulladals BGK75 71 73 36,5219
6Nybro MGK78 81 105 44,0264


 
1Malmö BGKV1 V2 V3 Snitt Totalt
 Jonathan Lindoff35 28 31 31,394
 Mats Nilsson31 31 28 30,090
 66 59 59 30,7184
 
2BGK LinjenV1 V2 V3 Snitt Totalt
 Erik Nilsson35 32 32 33,099
 Per Olof Isaksson26 34 30 30,090
 61 66 62 31,5189
 
3Olofströms BGKV1 V2 V3 Snitt Totalt
 Johan Rydberg39 37 29 35,0105
 Johan Hermansson38 31 36 35,0105
 77 68 65 35,0210
 
4Olofströms BGKV1 V2 V3 Snitt Totalt
 Jonathan Rydberg42 37 45 41,3124
 Stefan Eriksson27 31 30 29,388
 69 68 75 35,3212
 
5Kulladals BGKV1 V2 V3 Snitt Totalt
 Peer Rudbaek Hansen40 36 35 37,0111
 Kjell Karlsson35 35 38 36,0108
 75 71 73 36,5219
 
6Nybro MGKV1 V2 V3 Snitt Totalt
 Linus Fransson42 45 58 48,3145
 Nicklas Strömberg36 36 47 39,7119
 78 81 105 44,0264


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass D | Klass C | Klass B | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.3.0