NT Linjen, Sydtouren - FINAL

Uppdaterad: 2018-03-11   16:51Hämta nya sidor automatiskt
Tävlingen startade kl 9.00
Semifinaler startade kl 13.00
Finalerna startade kl 14.30
Tävlingen avslutad kl 16.25

Antal priser: UB: 1 pris, C: 4 priser, B: 4 priser, A: 4 priser

Sudden om andraplatsen i A-finalen vanns av Mats Olsson på bana 1

Bangolfklubben Linjen tackar spelare, domare och funktionärer för idag och hälsar er åter välkomna till Bangolfhallen

* * * * *

Domare: Stefan Lindoff, Malmö
Tävlingsledare: Andreas Feuk

Resultat


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass C | Klass B | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom B (UB)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Erik Nilsson BGK Linjen 31 25 27     27,7 6 83


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass C | Klass B | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Andreas Karlsson Staffanstorps BGK 33 29 37 43 31 34,6 14 173
2 Martin Luhanko Malmö BGK 35 43 38 37 34 37,4 9 187
3 Gunilla Nilsson Hjelmsjö BGK 39 46 33 37 44 39,8 13 199
4 Lars Olsson BGK Linjen 47 40 43 40 53 44,6 13 223
5 Linus Fransson Nybro MGK 59 54 54 56   55,8 5 223
6 Lena Persson BGK Linjen           0,0 0 0 Ej till start


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass C | Klass B | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Anders Andersson Sjövikens IF 36 32 38 36 32 34,8 6 174
2 Alexander Malina Sjövikens IF 35 36 34 32 34 34,2 4 171
3 Stefan Eriksson Olofströms BGK 31 29 29 29 36 30,8 7 154
4 Thomas Bladh Hjelmsjö BGK 35 31 33 36 40 35,0 9 175
5 Sven Nilsson Kulladals BGK 37 34 34 35   35,0 3 140
6 Lena Nilsson Sjövikens IF 43 35 28 34   35,0 15 140
7 Olle Johansson BGK Kärnan 35 30 37 39   35,3 9 141
8 Pia Karlsson Asarums BGK 32 38 36 47   38,3 15 153
Kval - 8 spelare fortsätter efter varv 3
9 Inger Eriksson Asarums BGK 36 41 34     37,0 7 111
10 Kjell Karlsson Kulladals BGK 44 34 36     38,0 10 114
11 Mart Käsper Staffanstorps BGK 55 44 38     45,7 17 137
12 Nicklas Strömberg Nybro MGK 37 59 45     47,0 22 141


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass C | Klass B | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A (öppen)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Jonathan Lindoff Malmö BGK 33 35 25 26 27 29,2 10 146
2 Mats Olsson Sjövikens IF 28 27 29 26 34 28,8 8 144
3 Michael Karlsson Olofströms BGK 37 37 33 33 34 34,8 4 174
4 Per Olof Isaksson Sjövikens IF 39 30 27 27 35 31,6 12 158
5 Martin Lundell BGK Jönköping 35 30 26 35   31,5 9 126
6 Kent Kirkegaard BGK Linjen 35 43 27 27   33,0 16 132


Klass A (öppen) | Ungdom B (UB) | Klass C | Klass B | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0