NT, Borås, Filt

Uppdaterad: 2019-04-28   15:25Hämta nya sidor automatiskt
Välkomna till Borås Nationella 2019
Startordning C, B, A
Tävlingen startar söndag 09.00
Träning lördag 10.00 - 20.00 och tävlingsdagen 08.00 - 08.45
Domare Hannu Sorvali, Tävlingsledare Stig Lundgren
Tävlingssekritariat Stefan Larsson

Resultat


Klass C 13,0 - 26,0 | Klass B 7,0 - 12,9 | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C 13,0 - 26,0
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Christer Karlsson 2 Strömstads BGK 49 46 42 45,7 7 137
2 Håkan Fransson 9 Strömstads BGK 44 48 49 47,0 5 141
3 Eva Johansson 10 Göteborg BGK 51 49 46 48,7 5 146
3 Danny Sajatovic 5 Borås MGK 51 46 49 48,7 5 146
5 Lena Hellström 3 Göteborg BGK 48 55 46 49,7 9 149
6 Anders Sjölin 4 Myresjö BGK 47 46 56 49,7 10 149
7 Stig-Arne Oskarsson 7 Strömstads BGK 47 44 58 49,7 14 149
8 Björn Carlsson 1 Myresjö BGK 69 44 41 51,3 28 154
9 Karin Hansson 8 Hårdton IK 64 47 50 53,7 17 161


Klass C 13,0 - 26,0 | Klass B 7,0 - 12,9 | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B 7,0 - 12,9
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Kari Hakala 21 Gullbergsbro BGK 37 31 36 34,7 6 104
2 Roland Stenberg 25 Trollhättans BGK 42 38 32 37,3 10 112
3 Peter Lundmark 35 Borås MGK 30 37 48 38,3 18 115
4 Tobbe Hellström 23 Göteborg BGK 40 38 39 39,0 2 117
5 Mikael Lindström 39 Trollhättans BGK 46 40 32 39,3 14 118
6 Per Celander 37 Myresjö BGK 40 38 42 40,0 4 120
7 Björn Pehrson 27 Göteborg BGK 39 44 38 40,3 6 121
8 Erik Gustafsson 36 BGK Jönköping 46 41 34 40,3 12 121
9 Anders Lysén 22 Nässjö BGK 36 45 42 41,0 9 123
10 Bertil Andersson 24 Borås MGK 44 47 34 41,7 13 125
11 Nicklas Schandersson 30 Myresjö BGK 46 38 45 43,0 8 129
12 Bengt Paulusson 31 Göteborg BGK 54 50 30 44,7 24 134
13 Leif Johansson 29 Borås MGK 52 34 49 45,0 18 135
14 Ingemar Keismar 28 Skoghalls BGK 50 52 39 47,0 13 141
15 Lars-Olof Rydén 34 Myresjö BGK 45 46 53 48,0 8 144
16 Lennart Öst 33 Borås MGK 70 47 47 54,7 23 164
17 Daniel Karlsson 40 BGK Jönköping       0,0 0 0 Ej till start
17 Stig Lundgren 41 Borås MGK       0,0 0 0 Ej till start


Klass C 13,0 - 26,0 | Klass B 7,0 - 12,9 | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Marcus Karlsson 55 BGK Jönköping 35 28 33 32,0 7 96
2 Marcus I Andersson 54 Kungälvs BGK 43 28 28 33,0 15 99
3 Alexander Njord 63 Gullbergsbro BGK 35 37 31 34,3 6 103
4 John Widlert 60 BGK Jönköping 38 30 37 35,0 8 105
5 Göran Widlert 51 BGK Jönköping 35 32 43 36,7 11 110
6 Veijo Lehikoinen 58 Borås MGK 41 35 35 37,0 6 111
7 Roger Njord 69 Gullbergsbro BGK 35 41 36 37,3 6 112
8 Andreas Johansson 52 Myresjö BGK 38 31 44 37,7 13 113
9 Lars-Olof Johansson 66 Göteborg BGK 38 37 41 38,7 4 116
10 Edvin Jurmu 64 Borås MGK 43 41 32 38,7 11 116
11 Lennart Timskär 53 Gullbergsbro BGK 37 38 43 39,3 6 118
12 Lorentz Neverland 67 Göteborg BGK 45 36 37 39,3 9 118
13 Andreas Carlsson 59 Gullbergsbro BGK 34 47 37 39,3 13 118
14 Hasse Pilquist 65 BGK Jönköping 44 42 40 42,0 4 126
15 Bengt Karlsson 61 Nässjö BGK 46 38 43 42,3 8 127
16 Örjan Johansson 57 Gullbergsbro BGK 60 44 39 47,7 21 143


Klass C 13,0 - 26,0 | Klass B 7,0 - 12,9 | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.0