NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 2

Uppdaterad: 2018-12-16   20:51Hämta nya sidor automatiskt
Välkommen till Top-12 Kval 2 Söndag 16/12-18


Tävlingen avslutad kl 19.30

Resultat


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Jennifer Göransson 126 Tantogårdens BGK 23 22 22 19 21,5 4 86
2 Stefan Wigö 122 Eskilstuna BGK 22 21 21 23 21,8 2 87
3 Reinhold Nietsch 104 Eskilstuna BGK 25 23 22 20 22,5 5 90
4 Ulf Lyxell 128 Djulö BGK 21 19 26 25 22,8 7 91
5 Per Einan 115 Köpings BGK 24 24 18 27 23,3 9 93
6 Peter Lindqvist 109 Djulö BGK 25 23 24 23 23,8 2 95
7 Jan Lindvall 111 Mosås BGK 23 25 22 25 23,8 3 95
8 Mikael Lindström 129 Trollhättans BGK 26 21 24 25 24,0 5 96
9 Erik Hjalmarsson 131 Skönsbergs SK 24 27 21 24 24,0 6 96
10 Roger Svensson 107 Tyresö BGK 24 25 23 25 24,3 2 97
11 Håkan Berg 120 Södertälje BGK 25 25 23 25 24,5 2 98
12 Rolf Strandberg 132 Eskilstuna BGK 23 23 26 26 24,5 3 98
13 Lars Eriksson 102 MGK 49 Nyköping 21 25 28 25 24,8 7 99
13 Ronnie Lundgren 101 Haga BGK 23 30 23 23 24,8 7 99
15 Stig Pettersson 123 Stora Tuna BGK 25 23 21 30 24,8 9 99
16 Anders Hedlund 117 Eskilstuna BGK 23 22 27 28 25,0 6 100
17 Bror Wallén 110 Eskilstuna BGK 26 22 21 31 25,0 10 100
18 Tim Gustafsson 116 Mosås BGK 23 28 26 26 25,8 5 103
18 Stefan Söderqvist 121 Köpings BGK 25 29 25 24 25,8 5 103
20 Moshe Arad 108 Tantogårdens BGK 26 26 26 26 26,0 0 104
21 Ingela Eriksson 103 Djulö BGK 24 26 26 28 26,0 4 104
22 Roberth Hummelgren 113 Djulö BGK 26 24 29 27 26,5 5 106
23 Mats Eisenschmidt 125 Gullbergsbro BGK 26 30 28 22 26,5 8 106
24 Tony Strömberg 127 BGK VK-78 24 24 26 35 27,3 11 109
25 Pauli Kuikka 119 Askims BGK 24 29 28 29 27,5 5 110
26 Anders Schedin 114 Sundbybergs BGK 25 28 36 24 28,3 12 113
27 Joakim Lindström 134 Strängnäs BGK 28 25 31 31 28,8 6 115
28 Ricard Lockner 133 Sundbybergs BGK 34 30 27 24 28,8 10 115
29 Kerry Andersson 135 Djulö BGK         0,0 0 0 Ej till start


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Patrik Eliasson 201 Tyresö BGK 21 21 20 18 20,0 3 80
2 Christer Söderlund 222 Tyresö BGK 20 23 21 19 20,8 4 83
3 Krister Magnusson 209 Tyresö BGK 24 20 21 19 21,0 5 84
4 Tommy Blixt 216 BGK Spiik 21 19 23 21 21,0 4 84
5 Alexander Dahlstedt 213 Tantogårdens BGK 21 19 24 20 21,0 5 84
6 Eric Bohlin 205 Uppsala BGK 19 22 22 22 21,3 3 85
7 Rasmus Bergqvist 207 Skoghalls BGK 22 19 21 23 21,3 4 85
7 Jon Björklund 203 Tantogårdens BGK 19 22 23 21 21,3 4 85
9 Robin Andersson 217 Mosås BGK 23 20 22 21 21,5 3 86
10 Robert Gustavsson 204 Örebro BGK 22 20 24 21 21,8 4 87
11 Martin Lundell 219 Hjelmsjö BGK 20 24 23 20 21,8 4 87
12 Simon Levander 208 Södertälje BGK 25 23 19 21 22,0 6 88
13 Jonathan Arab-Ekman 215 BGK Jönköping 22 24 20 23 22,3 4 89
14 Mattias Brännström 211 Skönsbergs SK 22 19 24 24 22,3 5 89
15 Bernt Gustavsson 221 Södertälje BGK 22 23 24 23 23,0 2 92
16 Jens Bergström 210 Askims BGK 25 23 24 22 23,5 3 94
17 Thomas Öberg 214 Södertälje BGK 26 25 24 27 25,5 3 102
18 Felicia Vikström 202 Uppsala BGK 27 27 29 26 27,3 3 109
19 Johan Andersson 220 Örebro BGK         0,0 0 0 Ej till start


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Tomas Halvarsson 319 MGK 49 Nyköping 21 21 19 21 20,5 2 82
2 Anton Eriksson 301 MGK 49 Nyköping 22 26 22 21 22,8 5 91
3 Mikael Sjöblom 353 Skönsbergs SK 24 24 24 24 24,0 0 96
4 Andreas Rosenberg 334 Daga BGK 26 25 23 24 24,5 3 98
5 Pirkko Maaninka 355 Eskilstuna BGK 29 23 23 23 24,5 6 98
5 Julia Sjöberg 340 Mosås BGK 24 28 24 22 24,5 6 98
7 Gunilla Arkäng 314 MGK 49 Nyköping 23 25 28 25 25,3 5 101
8 Filip Björklund 317 Tantogårdens BGK 24 26 27 25 25,5 3 102
9 Peter Vicary 358 MGK 49 Nyköping 27 25 23 27 25,5 4 102
10 Gustav Ribbholm 328 Köpings BGK 28 24 24 27 25,8 4 103
11 Thomas Helgesson 350 Norrtälje BGK 30 24 24 25 25,8 6 103
12 Mille Dybro 303 Skellefteå Bangolfklubb 25 28 26 25 26,0 3 104
13 Fredrik Dahlbäck 345 Örebro BGK 27 22 29 26 26,0 7 104
14 Eva Prennfors 331 Eskilstuna BGK 28 25 26 27 26,5 3 106
15 Stefan HD Johansson 326 Örebro BGK 28 30 32 21 27,8 11 111
16 Jan Åke Andersson 304 MGK 49 Nyköping 36 21 25 29 27,8 15 111
17 Lena Brown 327 BGK Spiik 29 27 26 30 28,0 4 112
18 Patric Vestin 323 Eskilstuna BGK 28 25 28 31 28,0 6 112
19 Lennart Sander 302 Eskilstuna BGK 31 27 30 24 28,0 7 112
20 Daniel Karlsson 344 BGK Jönköping 30 36 21 26 28,3 15 113
21 Jan-Åke Liljeqvist 338 Djulö BGK 28 28 28 30 28,5 2 114
22 Benny Karlsson 343 Eskilstuna BGK 26 34 29 25 28,5 9 114
23 Leif Sjöholm 356 Köpings BGK 28 28 29 30 28,8 2 115
24 Arne Backman 359 Tantogårdens BGK 32 30 27 26 28,8 6 115
24 Lars-Olof Andersson 346 Strängnäs BGK 26 30 32 27 28,8 6 115
26 Kristina Svensson 351 Uppsala BGK 27 27 34 27 28,8 7 115
27 Ralf Hedström 352 Tantogårdens BGK 26 28 27 34 28,8 8 115
28 Petri Saukko 320 Akalla Kanaan 98 BGK 30 26 25 34 28,8 9 115
29 Reine Hansson 316 Haninge BGK 31 28 29 29 29,3 3 117
30 Lars-Göran Guldbrandsson 357 Umeå Bangolfklubb 28 31 26 32 29,3 6 117
31 Ann-Marie Lindvall 305 Mosås BGK 31 32 28 27 29,5 5 118
32 Marco Arancibia 307 Uppsala BGK 24 36 28 30 29,5 12 118
33 Mikael Sköld 337 Köpings BGK 40 27 28 23 29,5 17 118
34 Nils Berggren 309 Skönsbergs SK 29 22 32 37 30,0 15 120
35 Ann-Catrin Borgert 335 Örebro BGK 29 35 29 28 30,3 7 121
36 Fredrik Larsson 315 Mosås BGK 30 34 29 30 30,8 5 123
37 Carolin Svensson 349 Tyresö BGK 31 24 35 33 30,8 11 123
38 Christer Helgesson 311 Norrtälje BGK 38 32 27 27 31,0 11 124
39 Jimmy Persson 333 Tantogårdens BGK 34 36 29 30 32,3 7 129
40 Åse Tellia 339 Eskilstuna BGK 29 39 32 29 32,3 10 129
41 Ingela Wigö 347 Eskilstuna BGK 30 35 30 35 32,5 5 130
42 Birgitta Lundgren 329 Stora Tuna BGK 38 40 30 25 33,3 15 133
43 Mikael Richtnér 325 Sundbybergs BGK 33 34 33 37 34,3 4 137
44 Mattias Hägglöf 332 Sundbybergs BGK 29 36 32 42 34,8 13 139
45 Per Viklund 313 Sundsvalls BGK 40 37 45 31 38,3 14 153
46 Fanny Eriksson 310 MGK 49 Nyköping 48 41 32 37 39,5 16 158
47 Kerstin Andersson 321 Uppsala BGK 35 39 44 48 41,5 13 166
48 Anna Arab 322 BGK Jönköping 43 44 40 44 42,8 4 171
49 Arne Andersson 341 Tantogårdens BGK 56 48 42 38 46,0 18 184
50 Nicklas Jardegart 308 Tantogårdens BGK         0,0 0 0 Ej till start


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.6.8