IT, Hjelmsjö, Öresundstouren 2

Uppdaterad: 2019-05-26   18:14Hämta nya sidor automatiskt
Supefinal
Vinnare: Per-Olof Isaksson efter sudden

Final
Per-Olof Isaksson - Peter Eriksson

Semifinaler (bana 7-12)
Fredrik Tagesson - Per-Olof Isaksson
Lena Nilsson - Peter Eriksson

Kvartsfinaler (bana 1-6)
Mats Nilsson - Fredrik Tagesson
Tommy Persson - Per-Olof Isaksson
Jan Hansen - Lena Nilsson
Peter Eriksson - Jonathan Lindoff

Vid start blir det masstart
Klass C börjar på bana 1-6
Klass B börjar på bana 8-13
Klass A börjar på bana 15-18

Tävlingen är nu igång som masstart med protokoll istället för BAMS.

Nytt beslut är att ny start är tidigast klockan 13.00.

Nytt beslut är att ny start är tidigast klockan 12.30.

Nytt beslut är att ny start är tidigast klockan 12.00.

På grund av regn skjuter vi starten till tidigast klockan 11.00.
Tävlingen har kortats ned till 3 varv.
Mer information kommer löpande.

Resultat


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Jan Hansen Hjelmsjö BGK 32 24 31     29,0 8 87
2 Thomas Simonsen Nybro MGK 34 28 27     29,7 7 89
3 Morten Christiansen Bröndby Strand Minigolf Klub 35 28 33     32,0 7 96
4 Henrik Larsen Bröndby Strand Minigolf Klub 35 34 30     33,0 5 99
4 Gunilla Nilsson Hjelmsjö BGK 31 36 32     33,0 5 99
6 Camilla Lindoff Malmö BGK 37 34 28     33,0 9 99
7 Hans Ove Simonsen BGK Kärnan 39 34 30     34,3 9 103
8 Jens Arvidsson Kulladals BGK 34 36 34     34,7 2 104
9 Tommy Nilsson Hjelmsjö BGK 32 36 36     34,7 4 104
10 Kent Hallberg BGK Kärnan 38 32 34     34,7 6 104
11 Eva Dürholt BGK Linjen 45 29 31     35,0 16 105
12 Anne-Lis Strandh Hjelmsjö BGK 33 37 37     35,7 4 107
13 Helene Björlin BGK Linjen 36 39 34     36,3 5 109
14 Max Svensson Helsingborgs BGK 39 41 34     38,0 7 114
15 Tore Larsson BGK Linjen 40 41 35     38,7 6 116
16 Tommy Hultberg Helsingborgs BGK 40 40 49     43,0 9 129
17 Anette Larsson BGK Linjen 52 44 39     45,0 13 135
18 Mats Ostrell Staffanstorps BGK           0,0 0 0 Ej till start
18 Susanne Lindharth Bröndby Strand Minigolf Klub           0,0 0 0 Ej till start


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Tommy Persson Hjelmsjö BGK 23 29 25     25,7 6 77
2 Lennart Johnsson BGK Linjen 28 30 27     28,3 3 85
3 Stefan Nilsson Hjelmsjö BGK 28 28 29     28,3 1 85
4 Inger Eriksson Asarums BGK 31 27 27     28,3 4 85
5 Thomas Bladh Hjelmsjö BGK 30 31 25     28,7 6 86
6 Kjell Karlsson Kulladals BGK 27 29 31     29,0 4 87
7 Johanna Lindoff Uppsala BGK 29 30 29     29,3 1 88
8 Bo Göran Svensson Kulladals BGK 31 29 29     29,7 2 89
9 Kenneth Granholm Sjövikens IF 32 33 26     30,3 7 91
10 Lars Andersson BGK Värend 28 30 34     30,7 6 92
11 Peer Rudbaek Hansen Kulladals BGK 31 30 32     31,0 2 93
12 Martin Luhanko Malmö BGK 34 33 28     31,7 6 95
13 Olle Johansson BGK Kärnan 37 31 27     31,7 10 95
14 Tomas Danielsson Granhyddans BGK 37 33 25     31,7 12 95
15 Tuula Mörck Asarums BGK 33 28 39     33,3 11 100
16 Kent Kirkegaard BGK Linjen           0,0 0 0 Ej till start
16 Camilla Lövström BGK Linjen           0,0 0 0 Ej till start


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Mats Nilsson Hjelmsjö BGK 23 21 24     22,7 3 68
2 Peter Ericsson Olofströms BGK 24 26 22     24,0 4 72
3 Per Olof Isaksson Sjövikens IF 26 31 23     26,7 8 80
4 Jonathan Lindoff Uppsala BGK 29 26 25     26,7 4 80
5 Fredrik Tagesson Olofströms BGK 28 27 27     27,3 1 82
6 Lena Nilsson Sjövikens IF 24 27 32     27,7 8 83
7 Mats Olsson Sjövikens IF 30 27 27     28,0 3 84
8 Erik Nilsson BGK Linjen 31 25 35     30,3 10 91
9 Magnus Nordkvist Hjelmsjö BGK           0,0 0 0 Ej till start
9 Martin Lundell Hjelmsjö BGK           0,0 0 0 Ej till start


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1