NT, VSBGF Inomhustouren 3, Jkp

Uppdaterad: 2019-03-03   14:34Hämta nya sidor automatiskt
Välkomna till den avslutande deltävlingen i Västsvenska inomhustouren.
OBS! Startordning: C- B- A

Resultat


A (öppen klass) | B (hcp7-12,9) | C (hcp 13-) | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

A (öppen klass)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Marcus Karlsson BGK Jönköping 27 25 29 27,0 4 81
2 Mathias Hallqvist Nässjö BGK 26 29 29 28,0 3 84
3 Anton Renhag Nässjö BGK 27 29 30 28,7 3 86
4 Jonas Gustafsson BGK Jönköping 29 32 26 29,0 6 87
5 Johan Ahlander Nässjö BGK 30 31 27 29,3 4 88
6 Torgny Kjellström Kungälvs BGK 29 28 34 30,3 6 91
7 Marcus I Andersson Kungälvs BGK 28 27 36 30,3 9 91
8 Göran Widlert BGK Jönköping 34 32 29 31,7 5 95
9 Bengt Karlsson Nässjö BGK 35 28 32 31,7 7 95
10 Jonathan Arab-Ekman BGK Jönköping 24 40 32 32,0 16 96
11 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 32 31 34 32,3 3 97
12 Thomas Aronsson Göteborg BGK 29 33 35 32,3 6 97
13 Lars Wahlström Nässjö BGK 33 33 32 32,7 1 98
14 Roger Njord Gullbergsbro BGK 32 35 35 34,0 3 102
15 Jimmy Svärd Kungälvs BGK 37 35 31 34,3 6 103
16 Jenny Erlandsson Kungälvs BGK 40 32 36 36,0 8 108
17 Lorentz Neverland Göteborg BGK 42 46 35 41,0 11 123


A (öppen klass) | B (hcp7-12,9) | C (hcp 13-) | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

B (hcp7-12,9)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Hasse Pilquist BGK Jönköping 28 30 27 28,3 3 85
2 Krister Rönnquist Nässjö BGK 37 30 34 33,7 7 101
3 Jonny Karlsson Uddevalla BGK 34 34 34 34,0 0 102
4 Stig Lundgren Borås MGK 41 33 30 34,7 11 104
5 Tobbe Hellström Göteborg BGK 32 36 39 35,7 7 107
6 Joakim Samuelsson Nässjö BGK 43 30 35 36,0 13 108
7 Roland Stenberg Trollhättans BGK 38 33 38 36,3 5 109
8 Gunnar Bengtsson Askims BGK 29 36 44 36,3 15 109
9 Daniel Karlsson BGK Jönköping 44 41 28 37,7 16 113
10 Edvin Jurmu Borås MGK 36 38 40 38,0 4 114
11 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 35 49 38 40,7 14 122
12 Bertil Andersson Borås MGK 48 36 40 41,3 12 124
13 Bengt Paulusson Göteborg BGK 45 42 38 41,7 7 125
14 Staffan Lundblad Gullbergsbro BGK 46 49 43 46,0 6 138
15 Fredrik Dahlbäck Örebro BGK       0,0 0 0 Ej till start


A (öppen klass) | B (hcp7-12,9) | C (hcp 13-) | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

C (hcp 13-)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Anders Lysén Nässjö BGK 36 33 33 34,0 3 102
2 Thomas Nuhn Askims BGK 47 38 33 39,3 14 118
3 Ebbe Åström BGK Linjen 40 48 44 44,0 8 132
4 Peder Flygård Uddevalla BGK 46 44 48 46,0 4 138
5 Elias Chamoun Göteborg BGK 42 47 49 46,0 7 138
6 Stefan HD Johansson Örebro BGK 57 40 43 46,7 17 140
7 Robert Majlöv Askims BGK 46 42 53 47,0 11 141
8 Anna Arab BGK Jönköping 48 53 40 47,0 13 141
9 Annica Aronsson Borås MGK 49 45 50 48,0 5 144
10 Ann-Catrin Borgert Örebro BGK 43 51 52 48,7 9 146
11 Per Karlsson Haga BGK 59 43 51 51,0 16 153
12 Lena Hellström Göteborg BGK 53 56 53 54,0 3 162
13 Birgitta Arne´r Nässjö BGK 70 69 58 65,7 12 197


A (öppen klass) | B (hcp7-12,9) | C (hcp 13-) | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.7.5