NT EB Cup Linjen

Uppdaterad: 2019-01-20   13:42Hämta nya sidor automatiskt
Välkomna till invigningstävlingen i Puls Areana.
Vi börjar med 2 st kvalvarv. Därefter går alla vidare till cup. Vinnarna i första cupmathen fortsätter i en A-cup medan förlorarna fortsätter i en B-cup.

Sudden mellan Janos Czifrik och Lars Lindberg om A eller B-Cup vinns av Lars Lindberg på bana 4 håven.

Det avslutande cupspelet kommer ni hitta här när vi lagt upp det. Avslutande cupspelet

Resultat

Resultat | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad


16 - dels-final V3 8 - dels-final V4 Kvartsfinal V5 Semifinal V6 Final V7 Vinnare
Jonathan Lindoff 26 Jonathan Lindoff
Helene Björlin 47
Lars-Erik Pärmenäs 29 Kent Kirkegaard
Kent Kirkegaard 27
Johanna Lindoff 24 Johanna Lindoff
Kurt Olsson 42
Lennart Johnsson 23 Lennart Johnsson
Kaj Falinder 29
Dan Trulsson 22 Dan Trulsson
Lars Olsson 32
Camilla Lindoff 31 Peer Rudbaek Hansen
Peer Rudbaek Hansen 29
Elias Zachariassen 23 Elias Zachariassen
Mart Käsper 30
Mats Ostrell 28 Sven Nilsson
Sven Nilsson 27
Lorentz Neverland 27 Lorentz Neverland
Gunilla Nilsson 40
Stefan Lindoff 26 Stefan Lindoff
Tommy Persson 40
Lars Isberg 25 Lars Isberg
Camilla Lövström 31
Kjell Karlsson 31 Henrik Törnquist
Henrik Törnquist 28
Sarah Schumacher 25 Ebbe Åström
Ebbe Åström 24
Janos Czifrik 27 Lars Lindberg
Lars Lindberg 27
Tomas Danielsson 25 Tomas Danielsson
Eva Dürholt 27
Olle Johansson 24 Olle Johansson
Kerstin Carlson 30

Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 Snitt Diff Tot
1 Dan Trulsson Uppsala BGK 24 22 22         22,7 2 68
2 Jonathan Lindoff Uppsala BGK 21 22 26         23,0 5 69
3 Lorentz Neverland Göteborg BGK 22 22 27         23,7 5 71
4 Elias Zachariassen Kulladals BGK 25 25 23         24,3 2 73
5 Johanna Lindoff Uppsala BGK 27 24 24         25,0 3 75
6 Tomas Danielsson Granhyddans BGK 23 27 25         25,0 4 75
7 Lars Isberg Malmö BGK 22 28 25         25,0 6 75
8 Lennart Johnsson BGK Linjen 26 27 23         25,3 4 76
9 Olle Johansson BGK Kärnan 30 24 24         26,0 6 78
10 Stefan Lindoff Malmö BGK 29 29 26         28,0 3 84
11 Kent Kirkegaard BGK Linjen 31 27 27         28,3 4 85
12 Lars Lindberg Helsingborgs BGK 31 30 27         29,3 4 88
13 Sven Nilsson Kulladals BGK 28 33 27         29,3 6 88
14 Peer Rudbaek Hansen Kulladals BGK 32 29 29         30,0 3 90
15 Henrik Törnquist Helsingborgs BGK 34 31 28         31,0 6 93
16 Ebbe Åström BGK Linjen 42 36 24         34,0 18 102
17 Sarah Schumacher MGF Hilzingen 21 23 25         23,0 4 69
18 Janos Czifrik Malmö BGK 27 30 27         28,0 3 84
19 Mats Ostrell Staffanstorps BGK 30 26 28         28,0 4 84
20 Kjell Karlsson Kulladals BGK 28 25 31         28,0 6 84
21 Lars-Erik Pärmenäs Nybro MGK 28 30 29         29,0 2 87
22 Camilla Lindoff Malmö BGK 35 21 31         29,0 14 87
23 Kerstin Carlson BGK Linjen 31 33 30         31,3 3 94
24 Kaj Falinder Staffanstorps BGK 35 30 29         31,3 6 94
25 Eva Dürholt BGK Linjen 28 39 27         31,3 12 94
26 Camilla Lövström BGK Linjen 36 30 31         32,3 6 97
27 Mart Käsper Staffanstorps BGK 26 41 30         32,3 15 97
28 Tommy Persson Hjelmsjö BGK 27 33 40         33,3 13 100
29 Lars Olsson BGK Linjen 38 37 32         35,7 6 107
30 Kurt Olsson BGK Linjen 34 32 42         36,0 10 108
31 Gunilla Nilsson Hjelmsjö BGK 35 47 40         40,7 12 122
32 Helene Björlin BGK Linjen 47 36 47         43,3 11 130
Kval - 32 spelare fortsätter efter varv 2

Resultat | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad


Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.7.0