NT, Örnsköldsvik, Lördag

Uppdaterad: 2019-08-10   16:51Hämta nya sidor automatiskt
10:10 Sol och lätt bris i Övik idag. Klockan 11 sätter vi igång.
16:50. Tävlingen avslutad. I klass 1 blev det sudden mellan Lindberg och Brännström där den förstnämnde avgjorde redan på bana 1.

Resultat


Flickor C | Pojkar C | Pojkar B | Flickor A | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Flickor C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Maj Nordlund Umeå Bangolfklubb 45 51 42 46,0 9 138
2 Amanda Nyberg Umeå Bangolfklubb 54 40 48 47,3 14 142


Flickor C | Pojkar C | Pojkar B | Flickor A | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Pojkar C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Hugo Hörnsten Örnsköldsviks MGK 47 42 45 44,7 5 134


Flickor C | Pojkar C | Pojkar B | Flickor A | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Pojkar B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Leonard Nordlund Umeå Bangolfklubb 46 39 46 43,7 7 131
2 William Forslund Skönsbergs SK 50 48 60 52,7 12 158


Flickor C | Pojkar C | Pojkar B | Flickor A | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Flickor A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Lina Lennestål Umeå Bangolfklubb 47 48 36 43,7 12 131


Flickor C | Pojkar C | Pojkar B | Flickor A | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass 3
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Jonathan Elfving Örnsköldsviks MGK 40 41 37 39,3 4 118
2 Rolf Hörnqvist Örnsköldsviks MGK 46 40 43 43,0 6 129
3 Ture Rodling Umeå Bangolfklubb 45 45 44 44,7 1 134
4 Elias Elfving Örnsköldsviks MGK 48 45 42 45,0 6 135
5 Lars-Göran Guldbrandsson Umeå Bangolfklubb 53 41 41 45,0 12 135
6 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 53 43 39 45,0 14 135
7 Mikael Warg Skellefteå Bangolfklubb 49 54 42 48,3 12 145
8 Kerstin Andersson Uppsala BGK 60 44 56 53,3 16 160
9 Bengt Vikström Skönsbergs SK 57 46 58 53,7 12 161
10 Sandra Warg Skellefteå Bangolfklubb 54 57 58 56,3 4 169


Flickor C | Pojkar C | Pojkar B | Flickor A | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass 2
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Johan Karlström Örnsköldsviks MGK 34 32 37 34,3 5 103
2 Jacob Lindström Umeå Bangolfklubb 40 40 28 36,0 12 108
3 Per Viklund Sundsvalls BGK 36 36 39 37,0 3 111
4 Anders Eriksson Umeå Bangolfklubb 40 41 34 38,3 7 115
5 Nils Berggren Skönsbergs SK 42 37 38 39,0 5 117
6 Kenneth Bylund Örnsköldsviks MGK 48 30 42 40,0 18 120
7 Denny Karlsson Örnsköldsviks MGK 43 45 41 43,0 4 129
8 Andreas Josefsson Skellefteå Bangolfklubb 44 50 42 45,3 8 136
9 Alf Hjalmarsson Skönsbergs SK 46 44 47 45,7 3 137
10 Bert Jonsson Skellefteå Bangolfklubb 50 52 51 51,0 2 153


Flickor C | Pojkar C | Pojkar B | Flickor A | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass 1
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Jesper Lindberg Örnsköldsviks MGK 28 32 31 30,3 4 91
2 Mattias Brännström Skönsbergs SK 29 30 32 30,3 3 91
3 Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK 31 35 26 30,7 9 92
4 Roger Henriksson Skellefteå Bangolfklubb 29 33 38 33,3 9 100
5 Daniel Hörnqvist Örnsköldsviks MGK 32 37 32 33,7 5 101
6 Krister Rönnquist Nässjö BGK 38 31 32 33,7 7 101
7 Anders Gidlöf Örnsköldsviks MGK 38 33 37 36,0 5 108
8 Kjell Ove Gröndahl Örnsköldsviks MGK 42 37 33 37,3 9 112
9 Tomas Johansson Skönsbergs SK 42 31 41 38,0 11 114
10 Bengt Neuman Sundsvalls BGK 38 33 44 38,3 11 115
11 S-I Mellqvist Sundsvalls BGK 34 42 42 39,3 8 118


Flickor C | Pojkar C | Pojkar B | Flickor A | Klass 3 | Klass 2 | Klass 1 | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.5