NT, Sundbyberg, Cup Stockholm 1

Uppdaterad: 2019-04-28   21:07Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


Startschema | klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Tot Par
1 Christer Söderlund 113 Tyresö BGK 24 32 30 28,7 86 -22
2 Eric Bohlin 117 Uppsala BGK 30 28 28 28,7 86 -22
3 Krister Magnusson 103 Tyresö BGK 31 31 25 29,0 87 -21
4 Mikael Poduschkin 120 Haga BGK 28 29 30 29,0 87 -21
5 Anders Schedin 104 Sundbybergs BGK 27 28 32 29,0 87 -21
6 Gunnar Bengtsson 115 Askims BGK 30 28 31 29,7 89 -19
7 Peter Wahlberg 116 Sundbybergs BGK 31 29 30 30,0 90 -18
7 Roger Svensson 119 Tyresö BGK 33 28 29 30,0 90 -18
9 Rasmus Schedin 109 Sundbybergs BGK 32 30 30 30,7 92 -16
10 Hans Olofsson 111 Kungälvs BGK 29 32 33 31,3 94 -14
11 Anders Lönnkvist 102 Askims BGK 31 31 33 31,7 95 -13
12 Annelie Lundell 108 Malmö BGK 33 33 31 32,3 97 -11
13 Jens Bergström 107 Askims BGK 37 31 31 33,0 99 -9
14 Stefan Borg 114 Sundbybergs BGK 35 32 35 34,0 102 -6
15 Anders Jakobsson 101 Sundbybergs BGK 36 36 31 34,3 103 -5
15 Tim Gustafsson 110 Mosås BGK 37 33 33 34,3 103 -5
17 Jan Söderqvist 105 Södertälje BGK 35 34 38 35,7 107 -1
18 Jan Lindvall 121 Mosås BGK 34 37 38 36,3 109 +1


Startschema | klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Tot Par
1 Ricard Lockner 220 Sundbybergs BGK 28 24 25 25,7 77 -31
2 Martin Holmlund 201 Sundbybergs BGK 25 35 30 30,0 90 -18
3 Mats Eisenschmidt 213 Gullbergsbro BGK 28 30 32 30,0 90 -18
4 Mohammad Mousavi 202 Kristineberg BGK 31 29 32 30,7 92 -16
5 Marco Arancibia 211 Uppsala BGK 29 34 29 30,7 92 -16
6 Mikael Richtnér 204 Sundbybergs BGK 30 29 34 31,0 93 -15
7 Staffan Söderlund 223 Kristineberg BGK 33 30 31 31,3 94 -14
8 Reine Hansson 205 Haninge BGK 30 34 31 31,7 95 -13
9 Christer Sjögren 210 Sundbybergs BGK 31 29 36 32,0 96 -12
9 Roger Blomqvist 207 Sundbybergs BGK 31 31 34 32,0 96 -12
11 Gabriel Yngve 221 Sundbybergs BGK 31 34 32 32,3 97 -11
12 Ronnie Lundgren 208 Haga BGK 33 30 35 32,7 98 -10
13 Pauli Kuikka 225 Askims BGK 38 33 32 34,3 103 -5
14 Tyko Gustavsson 215 Sundbybergs BGK 36 35 33 34,7 104 -4
14 Daniel Holmgren 217 Akalla Kanaan 98 BGK 36 32 36 34,7 104 -4
16 Kristina Svensson 209 Uppsala BGK 36 36 33 35,0 105 -3
17 Thomas Helgesson 214 Norrtälje BGK 37 35 35 35,7 107 -1
18 Love Svensson 216 Uppsala BGK 40 33 35 36,0 108 ±0
19 Julia Sjöberg 206 Mosås BGK 34 34 41 36,3 109 +1
19 Ralf Hedström 219 Tantogårdens BGK 39 35 35 36,3 109 +1
21 Ann-Marie Lindvall 222 Mosås BGK 37 37 36 36,7 110 +2
21 Benno Pedersen 203 Akalla Kanaan 98 BGK 39 35 36 36,7 110 +2


Startschema | klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Tot Par
1 Mattias Hägglöf 310 Sundbybergs BGK 33 31 29 31,0 93 -15
2 Björn Nilsson 311 Sundbybergs BGK 31 33 31 31,7 95 -13
3 Petri Saukko 305 Akalla Kanaan 98 BGK 32 32 32 32,0 96 -12
4 Sixten Magnusson 309 Kristineberg BGK 31 30 36 32,3 97 -11
5 Petter Eriksson 301 Norrtälje BGK 32 38 32 34,0 102 -6
5 Christer Helgesson 304 Norrtälje BGK 34 34 34 34,0 102 -6
7 Banoo Makki 302 Kristineberg BGK 35 33 38 35,3 106 -2
8 Nicklas Jardegart 313 Tantogårdens BGK 37 36 34 35,7 107 -1
9 Arne Backman 308 Tantogårdens BGK 39 32 37 36,0 108 ±0
10 Christian Söderqvist 307 Sundbybergs BGK 35 40 40 38,3 115 +7


Startschema | klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass D
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Tot Par
1 Jan Frödin 428 Sundbybergs BGK 33 29 29 30,3 91 -17
2 Tommy Falk 421 Sundbybergs BGK 31 30 34 31,7 95 -13
3 Hans Tapper 416 Sundbybergs BGK 35 34 32 33,7 101 -7
4 Egon Mikkelsen 425 Sundbybergs BGK 30 35 38 34,3 103 -5
5 John Johansson 414 Kristineberg BGK 31 38 34 34,3 103 -5
6 Gunilla Karlsson 427 Sundbybergs BGK 34 38 35 35,7 107 -1
7 Eric Fandén 415 Sundbybergs BGK 38 35 35 36,0 108 ±0
8 Rolf Åke Holmgren 403 Akalla Kanaan 98 BGK 37 40 32 36,3 109 +1
9 Karl-Erik Mikkelsen 423 Sundbybergs BGK 35 36 39 36,7 110 +2
10 John Johansson 401 Akalla Kanaan 98 BGK 38 35 39 37,3 112 +4
11 Devin Fandén 422 Sundbybergs BGK 34 38 41 37,7 113 +5
12 Björn Malmqvist 411 Akalla Kanaan 98 BGK 34 41 40 38,3 115 +7
13 Gun-Britt Englén 402 Akalla Kanaan 98 BGK 42 43 32 39,0 117 +9
13 Stefan Spets 426 Uppsala BGK 37 36 44 39,0 117 +9
15 Sirpa Sinikka Aaltonen 409 Tantogårdens BGK 37 43 39 39,7 119 +11
15 Arne Andersson 420 Tantogårdens BGK 36 39 44 39,7 119 +11
17 Mattias Sandström 417 Uppsala BGK 42 40 38 40,0 120 +12
18 Alison Spets 408 Uppsala BGK 41 42 39 40,7 122 +14
19 Ewa Holmgren 404 Akalla Kanaan 98 BGK 40 42 43 41,7 125 +17
20 Tomas Persson 413 Norrtälje BGK 45 45 39 43,0 129 +21
21 Tony Pettersson 407 Norrtälje BGK 51 45 42 46,0 138 +30
22 Hans F Nilsson 419 Sundbybergs BGK 34 33   33,5 67 -5 Brutit
23 Benny Edvardsson 410 Sundbybergs BGK       0,0 0 ±0 Ej till start


Startschema | klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass U
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 Snitt Tot Par
1 Elin Spets 504 Uppsala BGK 41 36 36 37,7 113 +5
2 Jill Spets 505 Uppsala BGK 37 42 35 38,0 114 +6
3 Svea Almgren 503 Uppsala BGK 51 35 40 42,0 126 +18
4 Anton Svensson 502 Uppsala BGK 47 45 41 44,3 133 +25
5 Sara Almgren 501 Uppsala BGK 46 47 43 45,3 136 +28


Startschema | klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.0