NT, AK98, Cup Stockholm 4

Uppdaterad: 2019-06-02   16:59Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Krister Magnusson Tyresö BGK 31 24 32 29,0 8 87
2 Roger Svensson Tyresö BGK 29 31 30 30,0 2 90
3 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 32 33 30 31,7 3 95
4 Anders Schedin Sundbybergs BGK 33 33 36 34,0 3 102
5 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 35 36 32 34,3 4 103
6 Jan Söderqvist Södertälje BGK 33 34 37 34,7 4 104
7 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 42 33 35 36,7 9 110


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 33 27 30 30,0 6 90
2 Ronnie Lundgren Haga BGK 34 32 32 32,7 2 98
3 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 38 32 30 33,3 8 100
4 Love Svensson Uppsala BGK 38 30 33 33,7 8 101
4 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 32 36 33 33,7 4 101
6 Stefan Henriksson Akalla Kanaan 98 BGK 33 31 39 34,3 8 103
6 Reine Hansson Haninge BGK 32 35 36 34,3 4 103
8 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 34 35 35 34,7 1 104
9 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 35 35 35 35,0 0 105
10 Kristina Svensson Uppsala BGK 32 36 39 35,7 7 107
10 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 37 30 40 35,7 10 107
10 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 35 33 39 35,7 6 107
13 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 31 37 40 36,0 9 108
14 Moshe Arad Tantogårdens BGK 33 39 38 36,7 6 110
15 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 35 38 42 38,3 7 115
16 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 35 41 43 39,7 8 119


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass U
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Anton Svensson Uppsala BGK 51 51 52 51,3 1 154


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK 30 34 31 31,7 4 95
2 Arne Backman Tantogårdens BGK 35 31 32 32,7 4 98
3 Christer Helgesson Norrtälje BGK 34 34 37 35,0 3 105
3 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 35 40 30 35,0 10 105
5 Anders Sandberg Karlsson MGK 49 Nyköping 39 33 35 35,7 6 107
5 Tony Strömberg BGK VK-78 36 34 37 35,7 3 107
7 Heimo Tarvainen Akalla Kanaan 98 BGK 37 41 30 36,0 11 108
8 Sixten Magnusson Kristineberg BGK 37 35 40 37,3 5 112
9 Petter Eriksson Norrtälje BGK 35 34 44 37,7 10 113
10 Banoo Makki Kristineberg BGK 45 41 39 41,7 6 125
11 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 47 37 42 42,0 10 126


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ewa Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 31 34 34 33,0 3 99
2 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 28 35 38 33,7 10 101
3 Björn Malmqvist Akalla Kanaan 98 BGK 35 37 33 35,0 4 105
4 Jimmy Persson Tantogårdens BGK 41 32 33 35,3 9 106
5 Sture Caesar Akalla Kanaan 98 BGK 37 32 37 35,3 5 106
6 Stefan Lundin Tantogårdens BGK 34 39 34 35,7 5 107
7 Åke Nilsson Akalla Kanaan 98 BGK 35 38 35 36,0 3 108
8 Ivica Glas Tantogårdens BGK 43 35 36 38,0 8 114
9 John Johansson Kristineberg BGK 39 41 40 40,0 2 120
10 Arne Hellberg Tantogårdens BGK 38 36 48 40,7 12 122
11 Per-Ola Näsman Haninge BGK 40 42 42 41,3 2 124
11 Rolf Åke Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 45 39 40 41,3 6 124
13 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 44 41 43 42,7 3 128
13 Frans Olof Berth Sandberg Haninge BGK 43 44 41 42,7 3 128
13 Arne Andersson Tantogårdens BGK 47 46 35 42,7 12 128
16 Tony Pettersson Norrtälje BGK 46 43 40 43,0 6 129
17 Anette Gunnarsson Akalla Kanaan 98 BGK 48 39 45 44,0 9 132
17 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 45 49 38 44,0 11 132
19 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 50 55 43 49,3 12 148
20 Lena Hederberg Kristineberg BGK 46 58   52,0 12 104 Brutit


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1