NT, Norrtälje, Cup Stockholm 5

Uppdaterad: 2019-06-16   15:38Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anders Wiklund Uppsala BGK 27 33 30,0 6 60
2 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 31 32 31,5 1 63
3 Patrik Eliasson Tyresö BGK 33 31 32,0 2 64
4 Anders Schedin Sundbybergs BGK 34 31 32,5 3 65
5 Roger Svensson Tyresö BGK 32 34 33,0 2 66
6 Krister Magnusson Tyresö BGK 34 34 34,0 0 68
7 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 35 35 35,0 0 70
8 Andreas Amsjö Uppsala BGK 37 34 35,5 3 71
9 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 45 37 41,0 8 82


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 30 33 31,5 3 63
2 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 32 35 33,5 3 67
3 Moshe Arad Tantogårdens BGK 40 35 37,5 5 75
4 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 38 38 38,0 0 76
5 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 37 39 38,0 2 76
6 Ronnie Lundgren Haga BGK 38 41 39,5 3 79
7 Marco Arancibia Uppsala BGK 42 37 39,5 5 79
8 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 40 40 40,0 0 80
9 Stig Westerberg BGK VK-78 35 45 40,0 10 80
10 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 38 44 41,0 6 82
11 Rune Pousette Enköpings BGK 45 38 41,5 7 83
12 Filip Wahlmark Solna BGK 40 44 42,0 4 84
13 Tyko Gustavsson Sundbybergs BGK 44 41 42,5 3 85
14 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 40 46 43,0 6 86
15 Peter Elfvén Uppsala BGK 45 43 44,0 2 88
16 Reine Hansson Haninge BGK 46 44 45,0 2 90
17 Kent Björkman Norrtälje BGK 51 40 45,5 11 91
18 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 47 45 46,0 2 92
19 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 51 41 46,0 10 92
20 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 44 49 46,5 5 93
21 Kristina Svensson Uppsala BGK 48 49 48,5 1 97
22 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 48 54 51,0 6 102
23 Jan Eriksson BGK VK-78 43   43,0 0 43 Brutit


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Per-Åke Berg Solna BGK 43 38 40,5 5 81
2 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 36 46 41,0 10 82
3 Arne Backman Tantogårdens BGK 49 36 42,5 13 85
4 Carolin Svensson Tyresö BGK 47 41 44,0 6 88
5 Jan Lönnroth Norrtälje BGK 35 53 44,0 18 88
6 Tony Strömberg BGK VK-78 43 47 45,0 4 90
7 Christer Helgesson Norrtälje BGK 44 47 45,5 3 91
8 Petter Eriksson Norrtälje BGK 48 46 47,0 2 94
9 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 49 46 47,5 3 95
10 Mattias Hägglöf Sundbybergs BGK 54 41 47,5 13 95
11 Jan Kilström Solna BGK 47 51 49,0 4 98
12 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 55 52 53,5 3 107
13 Sixten Magnusson Kristineberg BGK 59 53 56,0 6 112


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Tomas Persson Norrtälje BGK 47 40 43,5 7 87
2 Stefan Spets Uppsala BGK 40 48 44,0 8 88
3 Stefan Lundin Tantogårdens BGK 51 40 45,5 11 91
4 Per-Ola Näsman Haninge BGK 49 43 46,0 6 92
5 Björn Malmqvist Akalla Kanaan 98 BGK 42 50 46,0 8 92
6 Tom Kungsman Uppsala BGK 48 50 49,0 2 98
7 Conny Pihl Uppsala BGK 41 59 50,0 18 100
8 Ewa Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 54 48 51,0 6 102
9 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 45 58 51,5 13 103
10 John Johansson Kristineberg BGK 61 48 54,5 13 109
11 Tony Pettersson Norrtälje BGK 63 46 54,5 17 109
12 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 45 64 54,5 19 109
13 Ivica Glas Tantogårdens BGK 56 58 57,0 2 114
14 Anette Holgersson Norrtälje BGK 59 55 57,0 4 114
15 Bengt Rundqvist Akalla Kanaan 98 BGK 44 77 60,5 33 121
16 Åke Nilsson Akalla Kanaan 98 BGK 61 63 62,0 2 124
17 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 65 60 62,5 5 125
18 Emelie Lönnroth Norrtälje BGK 62 68 65,0 6 130
19 Rolf Åke Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 61 69 65,0 8 130
20 Arne Andersson Tantogårdens BGK 56 74 65,0 18 130
21 Tommy Nilsson Akalla Kanaan 98 BGK 70 63 66,5 7 133
22 Arne Hellberg Tantogårdens BGK 59 76 67,5 17 135
23 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 64 72 68,0 8 136
24 Hans Hessel Enköpings BGK 76 61 68,5 15 137
25 Frans Olof Berth Sandberg Haninge BGK 72 73 72,5 1 145
26 Hans Tapper Sundbybergs BGK 77 70 73,5 7 147
27 Jimmy Persson Tantogårdens BGK     0,0 0 0 Ej till start
27 Jacob Löfman Uppsala BGK     0,0 0 0 Ej till start


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass U
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anton Svensson Uppsala BGK 49 42 45,5 7 91


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1