NT, Solna, Cup Stockholm 6

Uppdaterad: 2019-07-28   15:26Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


klass A | klass B | klass C | klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Anders Schedin Sundbybergs BGK 28 20 26 24,7 8 74
2 Roger Svensson Tyresö BGK 28 22 26 25,3 6 76
3 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 22 30 26 26,0 8 78
3 Krister Magnusson Tyresö BGK 27 24 27 26,0 3 78
5 Eric Bohlin Uppsala BGK 29 25 25 26,3 4 79
5 Rasmus Schedin Sundbybergs BGK 26 28 25 26,3 3 79
7 Jan Söderqvist Södertälje BGK 29 27 30 28,7 3 86


klass A | klass B | klass C | klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Peter Elfvén Uppsala BGK 23 26 28 25,7 5 77
2 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 24 29 28 27,0 5 81
3 Love Svensson Uppsala BGK 27 30 24 27,0 6 81
4 Gabriel Yngve Sundbybergs BGK 32 23 27 27,3 9 82
5 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 26 26 31 27,7 5 83
6 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 33 28 24 28,3 9 85
6 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 24 32 29 28,3 8 85
8 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 28 28 30 28,7 2 86
9 Filip Wahlmark Solna BGK 33 27 27 29,0 6 87
10 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 26 34 28 29,3 8 88
11 Moshe Arad Tantogårdens BGK 28 29 34 30,3 6 91
12 Marco Arancibia Uppsala BGK 29 34 29 30,7 5 92
13 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 31 29 33 31,0 4 93
14 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 26 35 33 31,3 9 94
14 Benny Eriksson BGK VK-78 37 30 27 31,3 10 94
14 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 32 32 30 31,3 2 94
17 Kristina Svensson Uppsala BGK 28 37 33 32,7 9 98
18 Roger Blomqvist Sundbybergs BGK 30 36 33 33,0 6 99
19 Reine Hansson Haninge BGK 31 36 33 33,3 5 100


klass A | klass B | klass C | klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK 25 26 28 26,3 3 79
2 Sixten Magnusson Kristineberg BGK 32 26 28 28,7 6 86
3 Björn Nilsson Sundbybergs BGK 22 31 33 28,7 11 86
4 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 36 27 27 30,0 9 90
5 Christer Helgesson Norrtälje BGK 30 29 33 30,7 4 92
6 Heimo Tarvainen Akalla Kanaan 98 BGK 40 25 28 31,0 15 93
6 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK 26 36 31 31,0 10 93
8 Jan Kilström Solna BGK 32 30 35 32,3 5 97
8 Arne Backman Tantogårdens BGK 34 32 31 32,3 3 97
10 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 36 37 31 34,7 6 104
11 Jan Lönnroth Norrtälje BGK 32 34 39 35,0 7 105
12 Banoo Makki Kristineberg BGK 44 30 36 36,7 14 110


klass A | klass B | klass C | klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Per-Ola Näsman Haninge BGK 34 30 25 29,7 9 89
2 Jimmy Persson Tantogårdens BGK 31 32 28 30,3 4 91
3 Stefan Lundin Tantogårdens BGK 31 35 29 31,7 6 95
4 Nappe Benchemsi Tantogårdens BGK 36 27 32 31,7 9 95
5 John Johansson Kristineberg BGK 37 33 32 34,0 5 102
6 Björn Malmqvist Akalla Kanaan 98 BGK 36 33 35 34,7 3 104
7 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 33 36 36 35,0 3 105
8 Ewa Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 33 43 33 36,3 10 109
8 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 36 38 35 36,3 3 109
10 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 34 41 36 37,0 7 111
11 Frans Olof Berth Sandberg Haninge BGK 42 36 38 38,7 6 116
12 Arne Hellberg Tantogårdens BGK 37 34 46 39,0 12 117
13 Ivica Glas Tantogårdens BGK 44 41 34 39,7 10 119
14 Åke Nilsson Akalla Kanaan 98 BGK 44 34 43 40,3 10 121
14 Rolf Åke Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 42 48 31 40,3 17 121
16 Tony Pettersson Norrtälje BGK 37 38 53 42,7 16 128
17 Emelie Lönnroth Norrtälje BGK 48 41 41 43,3 7 130
18 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 47 46 41 44,7 6 134
19 Arne Andersson Tantogårdens BGK 45 44 48 45,7 4 137
20 Hans Tapper Sundbybergs BGK 43 52 45 46,7 9 140


klass A | klass B | klass C | klass D | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1