NT, Sundbyberg, Cup Stockholm FINAL

Uppdaterad: 2019-08-25   15:15Hämta nya sidor automatiskt
Cupstockholm vinnare Jan Söderqvist Södertälje

Resultat


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Tot
1 Rasmus Schedin Sundbybergs BGK 27 26 26   26,3 79
2 Hans Olofsson Kungälvs BGK 28 26 28   27,3 82
3 Peter Wahlberg Sundbybergs BGK 29 28     28,5 57
4 Jan Söderqvist Södertälje BGK 31 31 24   28,7 86
5 Krister Magnusson Tyresö BGK 29       29,0 29
6 Roger Svensson Tyresö BGK 31 29 29   29,7 89
7 Patrik Eliasson Tyresö BGK 32 28     30,0 60
7 Birger Lindell Tyresö BGK 30       30,0 30
9 Christer Söderlund Tyresö BGK 31       31,0 31
9 Eric Bohlin Uppsala BGK 31       31,0 31
11 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 29 34     31,5 63
12 Stefan Borg Sundbybergs BGK 31 35     33,0 66
12 Anders Schedin Sundbybergs BGK 33       33,0 33


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Tot
1 Ricard Lockner Sundbybergs BGK 27 25 29   27,0 81
2 Staffan Söderlund Kristineberg BGK 29 31 29   29,7 89
3 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 30       30,0 30
3 Peter Elfvén Uppsala BGK 30       30,0 30
3 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 30       30,0 30
6 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 30 31 30   30,3 91
7 Gabriel Yngve Sundbybergs BGK 29 33     31,0 62
7 Marco Arancibia Uppsala BGK 31       31,0 31
7 Ronnie Lundgren Haga BGK 31       31,0 31
7 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 30 29 34   31,0 93
11 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 30 33     31,5 63
12 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 31 33     32,0 64
12 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 32       32,0 32
14 Love Svensson Uppsala BGK 29 36     32,5 65
15 Reine Hansson Haninge BGK 36       36,0 36
16 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 37       37,0 37


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Tot
1 Mattias Hägglöf Sundbybergs BGK 30 30 27   29,0 87
2 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK 30 30 28   29,3 88
3 Arne Backman Tantogårdens BGK 31 29 30   30,0 90
3 Carolin Svensson Tyresö BGK 29 31     30,0 60
5 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK 29 31 33   31,0 93
5 Björn Nilsson Sundbybergs BGK 31 31     31,0 62
7 Petter Eriksson Norrtälje BGK 32       32,0 32
8 Christer Helgesson Norrtälje BGK 32 33     32,5 65
9 Jan Lönnroth Norrtälje BGK 34 32     33,0 66
9 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 33       33,0 33
11 Sixten Magnusson Kristineberg BGK 35       35,0 35
12 Heimo Tarvainen Akalla Kanaan 98 BGK 36       36,0 36
12 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 36       36,0 36
14 Banoo Makki Kristineberg BGK 37       37,0 37
15 Per-Åke Berg Solna BGK 40       40,0 40


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Tot
1 Hans Tapper Sundbybergs BGK 31 31 30   30,7 92
2 Tomas Persson Norrtälje BGK 27 33 33   31,0 93
2 Stefan Lundin Tantogårdens BGK 29 33 31   31,0 93
2 Jimmy Persson Tantogårdens BGK 31       31,0 31
5 Per-Ola Näsman Haninge BGK 31 29 40   33,3 100
6 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 33 35     34,0 68
6 Jan Frödin Sundbybergs BGK 34       34,0 34
8 John Johansson Kristineberg BGK 35       35,0 35
8 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 35       35,0 35
10 Ivica Glas Tantogårdens BGK 33 39     36,0 72
10 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 36       36,0 36
10 Rolf Åke Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 34 38     36,0 72
13 Tony Pettersson Norrtälje BGK 36 37     36,5 73
14 Björn Malmqvist Akalla Kanaan 98 BGK 37       37,0 37
15 Ewa Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 39       39,0 39
16 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 41       41,0 41


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

klass U
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Tot
1 Anton Svensson Uppsala BGK 40 38     39,0 78
2 Felicia Björling Tantogårdens BGK 43 37     40,0 80
3 Emeline Lundin Fequiere Tantogårdens BGK 50 35     42,5 85
4 Astrid Wang Tantogårdens BGK 49 44     46,5 93


klass A | klass B | klass C | klass D | klass U | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1