NT, Strängnäs, MSV Cupen 10

Uppdaterad: 2019-08-25   14:32Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


Pojkar A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Conny Pihl Uppsala BGK 45 44 44,5 1 89
2 Jan Jonsson Eskilstuna BGK 42 51 46,5 9 93
3 May Boldt Örebro BGK 45 53 49,0 8 98
4 Göte Björklund Daga BGK 42 56 49,0 14 98
5 Hans Hessel Enköpings BGK 54 50 52,0 4 104
6 Kurt Engström Södertälje BGK 45 59 52,0 14 104
7 Margaretha Karlsson Djulö BGK 49 63 56,0 14 112
8 Mikael Ekehult BGK Elit 52 62 57,0 10 114
9 Heinz Boldt Örebro BGK 63 61 62,0 2 124
10 Janchai Saengkham Södertälje BGK 76 59 67,5 17 135
11 Gustav Westman Mosås BGK 66 70 68,0 4 136


Pojkar A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Andreas Ekehult BGK Elit 42 34 38,0 8 76
2 Åsa Jakobsson Mosås BGK 44 43 43,5 1 87
3 Per-Ove Garesjö BGK Spiik 39 48 43,5 9 87
4 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 36 51 43,5 15 87
5 Roger Asp Enköpings BGK 40 49 44,5 9 89
6 Eva Prennfors Eskilstuna BGK 39 51 45,0 12 90
7 Lars-Erik Sundin BGK Spiik 49 43 46,0 6 92
8 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 49 46 47,5 3 95
9 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 44 52 48,0 8 96
9 Bo Nordström Enköpings BGK 44 52 48,0 8 96
11 Jan-Åke Liljeqvist Djulö BGK 47 51 49,0 4 98
12 Anders Sandberg Karlsson MGK 49 Nyköping 52 46 49,0 6 98
13 Tony Strömberg BGK VK-78 52 48 50,0 4 100
14 Åse Tellia Eskilstuna BGK 46 55 50,5 9 101
15 Ryno Vestergren Djulö BGK 45 57 51,0 12 102
16 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 52 52 52,0 0 104
17 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 46 58 52,0 12 104
18 Peter Gade Hammarby BGK 51 57 54,0 6 108
19 Hans Höglund Södertälje BGK 52 57 54,5 5 109
20 Örjan Molin Södertälje BGK 56 54 55,0 2 110
21 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 63 51 57,0 12 114
22 Bertil Andersson Hammarby BGK 59 57 58,0 2 116


Pojkar A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Pojkar A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Rasmus Nilsson Södertälje BGK 85 57 71,0 28 142


Pojkar A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Rikard Sjölund Hammarby BGK 46 27 36,5 19 73
2 Tommy Blixt BGK Spiik 38 37 37,5 1 75
2 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 37 38 37,5 1 75
4 Julia Sjöberg Mosås BGK 34 41 37,5 7 75
5 Lennart Kensert Enköpings BGK 40 36 38,0 4 76
6 Martin Åhs Enköpings BGK 38 39 38,5 1 77
7 Tommy Edeving MGK 49 Nyköping 43 38 40,5 5 81
8 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 43 40 41,5 3 83
9 Stig Högkvist Hammarby BGK 38 46 42,0 8 84
10 Roberth Hummelgren Djulö BGK 34 52 43,0 18 86
11 Tomas Halvarsson MGK 49 Nyköping 41 46 43,5 5 87
12 Magnus Sjöö Örebro BGK 48 42 45,0 6 90
13 Mikael Lindström Trollhättans BGK 41 49 45,0 8 90
14 Mats Rosenberg Daga BGK 47 44 45,5 3 91
15 Kari Laakso Eskilstuna BGK 48 45 46,5 3 93
16 Ronny Ekberg Enköpings BGK 42 52 47,0 10 94
17 Joakim Lindström Strängnäs BGK 54 47 50,5 7 101
18 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 55 49 52,0 6 104
19 Michael Petersen MGK 49 Nyköping 55 50 52,5 5 105
20 Benny Hasth Strängnäs BGK 41   41,0 0 41 Brutit


Pojkar A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Rikard Lindqvist Enköpings BGK 29 35 32,0 6 64
2 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 34 34 34,0 0 68
3 Robert Gustavsson Örebro BGK 36 34 35,0 2 70
4 Patrik Nässelqvist Örebro BGK 37 35 36,0 2 72
5 Håkan Robertsson Mosås BGK 40 34 37,0 6 74
6 Robin Andersson Mosås BGK 38 38 38,0 0 76
7 Bror Wallén Eskilstuna BGK 43 39 41,0 4 82


Pojkar A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1