NT, Eskilstuna, MSV Cupen 3

Uppdaterad: 2019-05-26   16:35Hämta nya sidor automatiskt

Välkommen till Eskilstuna BGK. MSV Cupen3

Starttid 09.00 söndag

Startordning D-C-B-A


Resultat från Vilstavarvet kommer att finnas här.

Det regnar en del här i Vilsta, så vi flyttar starten till 09,30
Vi flyttar fram starten till 10,00.
Ännu en framflyttning start 10.30.
Framflyttad start 11.00
Tävlingen börjar 11.02
Kl 15.00 regnavbrott,
Kl 15.15 spelet igång igen.

Resultat


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Jan Adolfsson Eskilstuna BGK 43 50 46,5 7 93
2 Per Karlsson Haga BGK 42 68 55,0 26 110
3 Per-Arne Säfström Mosås BGK 51 60 55,5 9 111
4 Heinz Boldt Örebro BGK 60 56 58,0 4 116
5 Roland Törnvall Haga BGK 67 53 60,0 14 120
6 Anna Arab BGK Jönköping 57 65 61,0 8 122
7 May Boldt Örebro BGK 64 61 62,5 3 125
8 Göte Björklund Daga BGK 60 66 63,0 6 126
9 Sven Bergström Haga BGK 73 57 65,0 16 130
10 Jörgen Sundström Eskilstuna BGK 72 61 66,5 11 133


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Lars-Erik Sundin BGK Spiik 41 38 39,5 3 79
2 Patric Vestin Eskilstuna BGK 39 43 41,0 4 82
3 Bo Nordström Enköpings BGK 39 45 42,0 6 84
4 Ryno Vestergren Djulö BGK 43 43 43,0 0 86
5 Lena Brown BGK Spiik 44 45 44,5 1 89
6 Ulf Axelsson Södertälje BGK 50 44 47,0 6 94
7 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 48 49 48,5 1 97
8 Örjan Molin Södertälje BGK 53 44 48,5 9 97
9 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 54 54 54,0 0 108
10 Sabine Rundström Daga BGK 60 55 57,5 5 115
11 Jonas Holmberg Daga BGK 60 58 59,0 2 118
12 Åsa Jakobsson Mosås BGK 65 53 59,0 12 118
13 Åse Tellia Eskilstuna BGK 54 65 59,5 11 119
14 Anders Sandberg Karlsson MGK 49 Nyköping 73 50 61,5 23 123
15 Per-Ove Garesjö BGK Spiik 67 64 65,5 3 131


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Tommy Blixt BGK Spiik 37 37 37,0 0 74
2 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 33 42 37,5 9 75
3 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 39 39 39,0 0 78
4 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 44 40 42,0 4 84
5 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 42 44 43,0 2 86
6 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 41 47 44,0 6 88
7 Benny Hasth Strängnäs BGK 41 48 44,5 7 89
8 Lennart Kensert Enköpings BGK 39 50 44,5 11 89
9 Joakim Lindström Strängnäs BGK 49 41 45,0 8 90
10 Magnus Sjöö Örebro BGK 47 44 45,5 3 91
11 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 47 49 48,0 2 96
12 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 51 45 48,0 6 96
13 Mats Rosenberg Daga BGK 50 47 48,5 3 97
14 Andreas Rosenberg Daga BGK 41 56 48,5 15 97
15 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 38 59 48,5 21 97
16 Kari Laakso Eskilstuna BGK 49 49 49,0 0 98
17 Lennart Rundström Daga BGK 53 49 51,0 4 102
18 Kaj Söderqvist Södertälje BGK 57 54 55,5 3 111


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Rikard Lindqvist Enköpings BGK 40 34 37,0 6 74
2 Robin Andersson Mosås BGK 42 35 38,5 7 77
3 Johan Carlsson Haga BGK 44 37 40,5 7 81
4 Bror Wallén Eskilstuna BGK 36 49 42,5 13 85
4 Jonathan Arab-Ekman BGK Jönköping 49 36 42,5 13 85
6 Jonny Karlsson Uddevalla BGK 37 51 44,0 14 88
7 Simon Levander Södertälje BGK 46 44 45,0 2 90


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1