MSV Cupen 2

Uppdaterad: 2019-05-23   18:04Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Jan Jonsson Eskilstuna BGK 46 45 45,5 1 91
2 Per-Arne Säfström Mosås BGK 50 48 49,0 2 98
3 May Boldt Örebro BGK 51 47 49,0 4 98
4 Hugo Holm Skoghalls BGK 47 53 50,0 6 100
5 Hans Lagerström Örebro BGK 51 59 55,0 8 110
6 Heinz Boldt Örebro BGK 64 51 57,5 13 115
7 Ann-Catrin Borgert Örebro BGK 64 59 61,5 5 123
8 Gustav Westman Mosås BGK 69 73 71,0 4 142


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Åsa Jakobsson Mosås BGK 44 38 41,0 6 82
2 Ulla Ljung Mosås BGK 42 40 41,0 2 82
3 Roger Asp Enköpings BGK 49 39 44,0 10 88
4 Mattias Andersson Örebro BGK 44 45 44,5 1 89
5 Leif Tjernström Djulö BGK 46 44 45,0 2 90
6 Bertil Andersson Hammarby BGK 48 42 45,0 6 90
7 Ryno Vestergren Djulö BGK 45 47 46,0 2 92
8 Ann-Marie Lindvall Mosås BGK 50 42 46,0 8 92
9 Lena Brown BGK Spiik 39 54 46,5 15 93
10 Eva Prennfors Eskilstuna BGK 41 53 47,0 12 94
11 Tony Strömberg BGK Valbo-kombi 78 47 48 47,5 1 95
12 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 52 45 48,5 7 97
13 Stefan HD Johansson Örebro BGK 47 52 49,5 5 99
14 Örjan Molin Södertälje BGK 49 52 50,5 3 101
15 Bo Nordström Enköpings BGK 58 46 52,0 12 104
16 Göte Tunmats Örebro BGK 57 55 56,0 2 112


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 36 34 35,0 2 70
2 Tim Gustafsson Mosås BGK 40 35 37,5 5 75
3 Jan Lindvall Mosås BGK 39 36 37,5 3 75
4 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 36 40 38,0 4 76
5 Joakim Lindström Strängnäs BGK 37 40 38,5 3 77
6 Tommy Blixt BGK Spiik 37 41 39,0 4 78
7 Ingela Eriksson Djulö BGK 45 34 39,5 11 79
8 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 44 36 40,0 8 80
9 Ronny Ekberg Enköpings BGK 39 43 41,0 4 82
10 Peter Lindqvist Djulö BGK 44 38 41,0 6 82
11 Mats Rosenberg Daga BGK 36 46 41,0 10 82
12 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 43 40 41,5 3 83
13 Guy Johansson MGK 49 Nyköping 39 44 41,5 5 83
14 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 41 43 42,0 2 84
15 Julia Sjöberg Mosås BGK 45 39 42,0 6 84
16 Magnus Sjöö Örebro BGK 46 39 42,5 7 85
17 Stig Högkvist Hammarby BGK 48 37 42,5 11 85
18 Fredrik Dahlbäck Örebro BGK 42 44 43,0 2 86
19 Peter Hjälm Garphyttans BGK 38 49 43,5 11 87
20 Christer Mosswald Mosås BGK 44 48 46,0 4 92
21 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 47 46 46,5 1 93
22 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 53 45 49,0 8 98
23 Stefan Wigö Eskilstuna BGK 56 47 51,5 9 103
24 Benny Hasth Strängnäs BGK 55 49 52,0 6 104


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Patrik Nässelqvist Örebro BGK 34 30 32,0 4 64
2 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 35 29 32,0 6 64
3 Stefan Viberg Tyresö BGK 35 32 33,5 3 67
4 Håkan Robertsson Mosås BGK 31 37 34,0 6 68
5 Patrik Wass Haga BGK 30 38 34,0 8 68
6 Lennart Jansson Örebro BGK 34 37 35,5 3 71
7 Anders Görlin Eskilstuna BGK 36 39 37,5 3 75
8 Robin Andersson Mosås BGK 38 38 38,0 0 76
9 Jan Söderqvist Södertälje BGK 40 38 39,0 2 78
10 Rikard Lindqvist Enköpings BGK 37 42 39,5 5 79
11 Marcus Ljungblad Skoghalls BGK 45 41 43,0 4 86
12 Johan Andersson Örebro BGK 46 44 45,0 2 90


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.0