NT, Skoghall, MSV Cupen FINAL

Uppdaterad: 2019-09-08   17:14Hämta nya sidor automatiskt
Dag 2 startar 09:00

Startordning: D - C - U - B - A
D, C och B spelar 5 omgångar lördag. 4 på söndag
A spelar 4 omgångar på lördag. 3 på söndag
Ungdomar spelar en separat 4-varvs tävling på lördag.

Marcus Ljungblad A+1 Uppträdande varv 4 bana 18.

Cup-Mästare efter ett Solvalla varv med alla klass segrare blev:
Anton Eriksson MGK 49 Nyköping

Resultat


A | B | C | D | Ungd | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista A | Rak lista B | Rak lista C | Rak lista D | Rak lista Ungd | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: A
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Ulf Kristiansson650120110
2Robin Andersson64022418
3Marcus Ljungblad63032306
4Johan Carlsson63032266
5Rikard Lindqvist62132115
6Håkan Robertsson62042464
7Johan Andersson61142643

Matcher: A
Ulf Kristiansson +7-Marcus Ljungblad32-39
Johan Andersson-Johan Carlsson +1547-32
Robin Andersson +3-Håkan Robertsson44-47
Marcus Ljungblad +5-Rikard Lindqvist39-44
Ulf Kristiansson +5-Johan Carlsson34-39
Johan Andersson-Robin Andersson +1052-42
Håkan Robertsson +2-Marcus Ljungblad38-40
Rikard Lindqvist-Johan Andersson35-35
Robin Andersson +12-Johan Carlsson38-50
Håkan Robertsson-Ulf Kristiansson +1950-31
Marcus Ljungblad-Johan Andersson +946-37
Johan Carlsson +2-Rikard Lindqvist32-34
Marcus Ljungblad +14-Robin Andersson32-46
Håkan Robertsson +14-Johan Andersson39-53
Rikard Lindqvist +4-Ulf Kristiansson35-39
Johan Carlsson-Marcus Ljungblad +640-34
Ulf Kristiansson +13-Robin Andersson26-39
Rikard Lindqvist +3-Håkan Robertsson30-33
Johan Andersson-Ulf Kristiansson +140-39
Johan Carlsson +6-Håkan Robertsson33-39
Robin Andersson +1-Rikard Lindqvist32-33

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Ulf Kristiansson32 34 31 39 26 39       33,5201
2Robin Andersson44 42 38 46 39 32       40,2241
3Marcus Ljungblad39 39 40 46 32 34       38,3230
4Johan Carlsson32 39 50 32 40 33       37,7226
5Rikard Lindqvist44 35 34 35 30 33       35,2211
6Håkan Robertsson47 38 50 39 33 39       41,0246
7Johan Andersson47 52 35 37 53 40       44,0264


A | B | C | D | Ungd | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista A | Rak lista B | Rak lista C | Rak lista D | Rak lista Ungd | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: B
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Anton Eriksson851233311
2Bernt Gustavsson851234711
3Andreas Rosenberg850334010
4Lars Eriksson850336010
5Tommy Blixt84133519
6Julia Sjöberg84043918
7Magnus Sjöö83143837
8Mats Rosenberg82063794
9Ronny Ekberg81074472

Matcher: B
Bernt Gustavsson-Magnus Sjöö +250-48
Mats Rosenberg-Julia Sjöberg +151-50
Anton Eriksson-Lars Eriksson +246-44
Ronny Ekberg +5-Andreas Rosenberg45-50
Tommy Blixt +9-Magnus Sjöö40-49
Bernt Gustavsson +11-Mats Rosenberg38-49
Lars Eriksson +12-Julia Sjöberg38-50
Anton Eriksson +17-Ronny Ekberg39-56
Andreas Rosenberg +4-Magnus Sjöö54-58
Tommy Blixt-Mats Rosenberg +1151-40
Julia Sjöberg-Bernt Gustavsson +1055-45
Ronny Ekberg-Lars Eriksson +1464-50
Magnus Sjöö-Anton Eriksson42-42
Julia Sjöberg +11-Tommy Blixt41-52
Mats Rosenberg-Andreas Rosenberg +847-39
Bernt Gustavsson +6-Ronny Ekberg55-61
Lars Eriksson-Tommy Blixt +1955-36
Andreas Rosenberg +13-Julia Sjöberg37-50
Mats Rosenberg-Anton Eriksson +243-41
Magnus Sjöö +6-Ronny Ekberg51-57
Lars Eriksson-Bernt Gustavsson +1149-38
Tommy Blixt +3-Andreas Rosenberg47-50
Julia Sjöberg-Anton Eriksson +353-50
Ronny Ekberg-Mats Rosenberg +149-48
Magnus Sjöö-Lars Eriksson +1353-40
Andreas Rosenberg-Bernt Gustavsson +542-37
Anton Eriksson +4-Tommy Blixt40-44
Ronny Ekberg-Julia Sjöberg +358-55
Magnus Sjöö +14-Mats Rosenberg42-56
Lars Eriksson-Andreas Rosenberg +741-34
Anton Eriksson +5-Bernt Gustavsson40-45
Tommy Blixt +15-Ronny Ekberg42-57
Julia Sjöberg +3-Magnus Sjöö37-40
Mats Rosenberg-Lars Eriksson +245-43
Andreas Rosenberg +1-Anton Eriksson34-35
Bernt Gustavsson-Tommy Blixt39-39

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Anton Eriksson46 39 42 41 50 40 40 35   41,6333
2Bernt Gustavsson50 38 45 55 38 37 45 39   43,4347
3Andreas Rosenberg50 54 39 37 50 42 34 34   42,5340
4Lars Eriksson44 38 50 55 49 40 41 43   45,0360
5Tommy Blixt40 51 52 36 47 44 42 39   43,9351
6Julia Sjöberg50 50 55 41 50 53 55 37   48,9391
7Magnus Sjöö48 49 58 42 51 53 42 40   47,9383
8Mats Rosenberg51 49 40 47 43 48 56 45   47,4379
9Ronny Ekberg45 56 64 61 57 49 58 57   55,9447


A | B | C | D | Ungd | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista A | Rak lista B | Rak lista C | Rak lista D | Rak lista Ungd | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: C
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Ginalyn Robertsson980141816
2Anders Sandberg Karlsson970244014
3Roger Asp951345611
4Ryno Vestergren950445610
5Bo Nordström94144559
6Lena Brown94054998
7Örjan Molin93154937
8Eva Prennfors92254926
9Åsa Jakobsson92165005
10Kjell Linder92075134

Matcher: C
Anders Sandberg Karlsson +23-Kjell Linder47-70
Eva Prennfors-Örjan Molin +152-51
Roger Asp-Bo Nordström +649-43
Lena Brown-Ryno Vestergren +1863-45
Ginalyn Robertsson +15-Åsa Jakobsson42-57
Eva Prennfors-Anders Sandberg Karlsson +2265-43
Kjell Linder-Roger Asp +149-48
Örjan Molin-Ryno Vestergren +1758-41
Bo Nordström +6-Ginalyn Robertsson46-52
Åsa Jakobsson-Lena Brown +760-53
Roger Asp-Eva Prennfors55-55
Ryno Vestergren-Anders Sandberg Karlsson +250-48
Ginalyn Robertsson +6-Kjell Linder51-57
Lena Brown-Örjan Molin +1158-47
Bo Nordström-Åsa Jakobsson +547-42
Ryno Vestergren-Roger Asp +659-53
Eva Prennfors-Ginalyn Robertsson +1659-43
Anders Sandberg Karlsson +2-Lena Brown60-62
Kjell Linder-Bo Nordström +1570-55
Åsa Jakobsson-Örjan Molin59-59
Ginalyn Robertsson +11-Ryno Vestergren43-54
Roger Asp +8-Lena Brown50-58
Bo Nordström-Eva Prennfors52-52
Örjan Molin-Anders Sandberg Karlsson +953-44
Kjell Linder-Åsa Jakobsson +247-45
Lena Brown-Ginalyn Robertsson +2562-37
Ryno Vestergren +16-Bo Nordström46-62
Örjan Molin +9-Roger Asp54-63
Eva Prennfors-Kjell Linder +257-55
Anders Sandberg Karlsson +3-Åsa Jakobsson53-56
Bo Nordström-Lena Brown +454-50
Ginalyn Robertsson +1-Örjan Molin50-51
Kjell Linder-Ryno Vestergren +1057-47
Roger Asp +6-Anders Sandberg Karlsson39-45
Åsa Jakobsson-Eva Prennfors +1056-46
Örjan Molin-Bo Nordström +253-51
Lena Brown +15-Kjell Linder41-56
Anders Sandberg Karlsson-Ginalyn Robertsson +656-50
Eva Prennfors +16-Ryno Vestergren46-62
Åsa Jakobsson-Roger Asp +1864-46
Kjell Linder +15-Örjan Molin52-67
Anders Sandberg Karlsson +1-Bo Nordström44-45
Lena Brown +8-Eva Prennfors52-60
Roger Asp-Ginalyn Robertsson +353-50
Ryno Vestergren +9-Åsa Jakobsson52-61

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Ginalyn Robertsson42 52 51 43 43 37 50 50 50 46,4418
2Anders Sandberg Karlsson47 43 48 60 44 53 45 56 44 48,9440
3Roger Asp49 48 55 53 50 63 39 46 53 50,7456
4Ryno Vestergren45 41 50 59 54 46 47 62 52 50,7456
5Bo Nordström43 46 47 55 52 62 54 51 45 50,6455
6Lena Brown63 53 58 62 58 62 50 41 52 55,4499
7Örjan Molin51 58 47 59 53 54 51 53 67 54,8493
8Eva Prennfors52 65 55 59 52 57 46 46 60 54,7492
9Åsa Jakobsson57 60 42 59 45 56 56 64 61 55,6500
10Kjell Linder70 49 57 70 47 55 57 56 52 57,0513


A | B | C | D | Ungd | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista A | Rak lista B | Rak lista C | Rak lista D | Rak lista Ungd | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: D
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Hugo Holm870138514
2Mats Söderkvist870142914
3Roland Törnvall850348710
4Kurt Engström84044818
5Per Karlsson84044668
6May Boldt83054936
7Gustav Westman83055006
8Heinz Boldt82065194
9Per-Arne Säfström81075172

Matcher: D
Per-Arne Säfström-Kurt Engström +1266-54
Mats Söderkvist-Hugo Holm +1160-49
May Boldt +12-Heinz Boldt60-72
Gustav Westman-Roland Törnvall +778-71
Per Karlsson-Kurt Engström +367-64
Per-Arne Säfström-Mats Söderkvist +868-60
Heinz Boldt-Hugo Holm +1068-58
May Boldt +4-Gustav Westman59-63
Roland Törnvall +3-Kurt Engström56-59
Per Karlsson-Mats Söderkvist +455-51
Hugo Holm +22-Per-Arne Säfström45-67
Gustav Westman +1-Heinz Boldt64-65
Kurt Engström +5-May Boldt58-63
Hugo Holm-Per Karlsson +747-40
Mats Söderkvist +7-Roland Törnvall54-61
Per-Arne Säfström-Gustav Westman +1073-63
Heinz Boldt +12-Per Karlsson50-62
Roland Törnvall-Hugo Holm +259-57
Mats Söderkvist +8-May Boldt49-57
Kurt Engström +3-Gustav Westman62-65
Heinz Boldt-Per-Arne Säfström +866-58
Per Karlsson +7-Roland Törnvall55-62
Hugo Holm +25-May Boldt41-66
Gustav Westman-Mats Söderkvist +256-54
Kurt Engström-Heinz Boldt +366-63
Roland Törnvall +7-Per-Arne Säfström56-63
May Boldt-Per Karlsson +366-63
Gustav Westman-Hugo Holm +250-48
Kurt Engström-Mats Söderkvist +349-46
Heinz Boldt-Roland Törnvall +475-71
May Boldt +1-Per-Arne Säfström59-60
Per Karlsson-Gustav Westman +263-61
Hugo Holm +29-Kurt Engström40-69
Mats Söderkvist +5-Heinz Boldt55-60
Roland Törnvall +12-May Boldt51-63
Per-Arne Säfström-Per Karlsson +162-61

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Hugo Holm49 58 45 47 57 41 48 40   48,1385
2Mats Söderkvist60 60 51 54 49 54 46 55   53,6429
3Roland Törnvall71 56 61 59 62 56 71 51   60,9487
4Kurt Engström54 64 59 58 62 66 49 69   60,1481
5Per Karlsson67 55 40 62 55 63 63 61   58,3466
6May Boldt60 59 63 57 66 66 59 63   61,6493
7Gustav Westman78 63 64 63 65 56 50 61   62,5500
8Heinz Boldt72 68 65 50 66 63 75 60   64,9519
9Per-Arne Säfström66 68 67 73 58 63 60 62   64,6517


A | B | C | D | Ungd | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista A | Rak lista B | Rak lista C | Rak lista D | Rak lista Ungd | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Ungd
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Rasmus Nilsson00001440

Matcher: Ungd
Rasmus Nilsson-Rasmus Nilsson62-62Pågår

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Rasmus Nilsson62 71 74 61           67,0268


A | B | C | D | Ungd | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista A | Rak lista B | Rak lista C | Rak lista D | Rak lista Ungd | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1