IT, Slottsskogen Open

Uppdaterad: 2019-04-21   13:50Hämta nya sidor automatiskt
Askims BGK vill tacka alla deltagare för en fin tävling, vädret var verkligen med oss idag!

Prisstegen toppades av:
1. Gunnar Bengtsson, klass H + HJ
2. Tomas Sennerby, klass OH (efter sudden death)
3. Mats Eisenschmidt, klass OH
4. Reine Njord, klass OH
5. Linda Carlsson, klass OD + D

Resultat


Startschema | Oldtimers herrar | Oldtimers damer | Damer junior | Damer | Herrar junior | Herrar | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 39 44 40 41.0 5 123
2 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 39 39 45 41.0 6 123
3 Reine Njord Gullbergsbro BGK 41 39 44 41.3 5 124
4 Roger Njord Gullbergsbro BGK 38 45 44 42.3 7 127
5 Robert Majlöv Askims BGK 42 43 44 43.0 2 129
6 Uno Hansson Askims BGK 44 41 44 43.0 3 129
6 Said Morell Askims BGK 44 44 41 43.0 3 129
8 Pauli Kuikka Askims BGK 45 44 40 43.0 5 129
9 Jens Bergström Askims BGK 47 39 43 43.0 8 129
10 Marco Arancibia Uppsala BGK 45 45 40 43.3 5 130
11 Hans Bergström Uddevalla BGK 52 44 45 47.0 8 141
12 Thomas Nuhn Askims BGK 46 49 47 47.3 3 142
13 Ralf Englund Göteborg BGK 44 49 52 48.3 8 145
14 Anders Lönnkvist Askims BGK       0.0 0 0 Ej till start


Startschema | Oldtimers herrar | Oldtimers damer | Damer junior | Damer | Herrar junior | Herrar | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Olga Morell Askims BGK 54 49 53 52.0 5 156
2 Lena Herrströmer Bengtsson Askims BGK 52 51 57 53.3 6 160


Startschema | Oldtimers herrar | Oldtimers damer | Damer junior | Damer | Herrar junior | Herrar | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Damer junior
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Selma Bergström Tuve Tigers BGK 58 50 49 52.3 9 157


Startschema | Oldtimers herrar | Oldtimers damer | Damer junior | Damer | Herrar junior | Herrar | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Linda Carlsson Göteborg BGK 49 41 45 45.0 8 135


Startschema | Oldtimers herrar | Oldtimers damer | Damer junior | Damer | Herrar junior | Herrar | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Herrar junior
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Eric Bohlin Uppsala BGK 44 40 40 41.3 4 124


Startschema | Oldtimers herrar | Oldtimers damer | Damer junior | Damer | Herrar junior | Herrar | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Gunnar Bengtsson Askims BGK 37 40 40 39.0 3 117
2 Robert Skyttberg Askims BGK 44 43 38 41.7 6 125


Startschema | Oldtimers herrar | Oldtimers damer | Damer junior | Damer | Herrar junior | Herrar | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Jonas Bergström Tuve Tigers BGK 50 51 42 47.7 9 143


Startschema | Oldtimers herrar | Oldtimers damer | Damer junior | Damer | Herrar junior | Herrar | Ungdom | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.0